back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

255 metrov vysoké veterné elektrárne medzi Sereďou a Galantou – LIVE prenos zo stretnutia občanov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Galanta / Sereď | Počuli ste o novinke, ktorá je v štádiu príprav v blízkosti Serede? Ide o veterné elektrárne – turbíny, ktoré majú vyrásť medzi Sereďou a Galantou a jej okolí. Možno si poviete, že nás sa to netýka. Ste si istí?

Turbíny majú mať výšku 255 metrov. Čo je výška rovnajúca sa 2,5 komína po bývalej NHS.

Podľa informácií ani množstvo Galanťanov o tomto projekte nevie, v Seredi drvivá väčšina opýtaných o príprave takéhoto projektu nevedela vôbec.

V Galante vznikla petičná akcia proti výstavbe týchto veterných elektrární a postupne sa občania aktivizujú s cieľom vyjadrenia nesúhlasného stanoviska k celému projektu.

Práve dnes od 18. hodiny sa koná jedno zo stretnutí občanov v miestnej časti Javorinka, ktorého cieľom má byť diskusia občanov na túto tému.

Z tohto stretnutia prinášame LIVE prenos v spolupráci s Galanta ONLINE.

LIVE vysielanie zo stretnutia:

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Len ma tak napadlo ze keby zrúcame ten most s dáme tam jeden taký velntilátor tak tie lopatky by mohli občanov prehadzovať na druhú stranu podľa toho ako by dúchal vietor

  36
 2. Vedia ľudia čo to sposobuje? Prečo sa nenapíše petícia?

  -Problémy so spánkom: hluk alebo fyzické pocity pulzácie alebo tlaku, časté prebúdzanie
  -Tachykardiu
  -Vizuálne rozostrenie
  -Závraty, poruchy rovnováhy a nevoľnosť
  -Vyčerpanosť, úzkosť, záchvaty paniky, zlosť, podráždenosť a depresie
  -Problémy s koncentráciou a učením
  -Tinnitus (hučanie v ušiach)

  https://elektrosmog-info.voxo.eu/veterne-elektrarne

  12
 3. Anonym 18. januára 2024, 18:29 Pri
  Vedia ľudia čo to sposobuje? Prečo sa nenapíše petícia?

  -Problémy so spánkom: hluk alebo fyzické pocity pulzácie alebo tlaku, časté prebúdzanie
  -Tachykardiu
  -Vizuálne rozostrenie
  -Závraty, poruchy rovnováhy a nevoľnosť
  -Vyčerpanosť, úzkosť, záchvaty paniky, zlosť, podráždenosť a depresie
  -Problémy s koncentráciou a učením
  -Tinnitus (hučanie v ušiach)

  Pre pisateľku tohto príspevku….Srdečne Vás pozívam na Krásnu 15 v Seredi….Najlešie po 22:00 aby ste si nemysleli ,že vtedy je menšia premávka….nie je ,len cez deň to nie je ta počuť

  3
 4. Aby sme mali v seredi elektrinu zadarmo.
  Ale on furt spí a zo serede len ludia utekaju.
  Mat takehoto gazdu v mastali, tak este aj švábi utečú

  2
 5. Čistý nezmysel. Zadarmo nemáte ani ten vzduch čo dýchate. Pchať tieto monštrá do nížin a intra či extravilánov miest a obcí je trestuhodné.

  16
 6. anti 18. januára 2024, 18:53 – zaujimave, preco Belgicania stare “monstra” rozobrali a darovali do Afriky a nove si znova postavili uprostred miest ako Brusel, Brugy alebo Antverpy?

  2
 7. Ešte nech sú v dúhovej farbe a konečne budeme dobiehať vyspelú západnú Európu.
  Nám to tu ovplyvní život samozrejme k horšiemu a ešte budeme za to aj platiť v cene elektriky.

  5
 8. Anonym 18. januára 2024, 19:27 Pri

  Ešte nech sú v dúhovej farbe a konečne budeme dobiehať vyspelú západnú Európu.
  Nám to tu ovplyvní život samozrejme k horšiemu a ešte budeme za to aj platiť v cene elektriky.

  Mame tu ďalšieho volitela Fica
  Ujo alebo teta počúvajte,čo sa nepobalite a neprestahujete do Ruska?
  Však tam je všetko dokonalé to ta západná Európa to je čistý hnus nie?
  A rada by som položila ešte otázku všetkým 50+ účastníkom,prečo rozhodujete o životoch a budúcnostiach nás mladých? Tieto veci nie sú na 2 ani 5 rokov.
  Vy tu už dávno nebudete a my budeme musieť žiť v po Vás zdemolovanom (podľa Vás v najlepšom) Ruskom filme.
  Ja osobne v mojich 23rokoch by som bola veľmi rada keby si svoju budúcnosť môžme zvoliť mi mladý.
  Ci tu chceme mať Rusko o 50r alebo západnú Európu,veterne elektrárne alebo jadrové,atď atď.
  Vás čas už skoncil vy ste si riadili životy vo vašej mladosti a vidíme ako to dopadlo nie sme nikde :))):):) teda sme dokázali ste Fica vrátiť lebo Však je najlepší:))
  Gratulujem Vám ,ale prosím Vás neviete nám našu budúcnosť.
  Kľudne sa domna pustite môj názor nezmenite.
  „NECH ZIJE FICO“
  grc

  33
 9. Uz je načase aby sa ludia kategoricky búrili proti všetkému novému, takéto manévre vas naucili komunisti a nemusia za to platiť mladý, ak chcete aby sme my mladí naďalej odchádzali do zahraničia lebo sa určite skupiny ludi nevedia vyrovnať s ničím iným čo nieje z ich hlavy.
  Presne preto je tu Fico a ten presne na takýchto mozgoch parazituje.
  Je na čase prebudiť sa inak čoskoro nebudeme mať nič len vodku, biedu a pár papalášov ktorý si nastavia zákony tak aby sme im platili ešte viac a mali ešte menej

  19
 10. Neviem preco musite protestovat ved veterna elektraren je dobra vec a ekologicka vy sa tu ozyvate a pritom znecistujete vzduch svojimi autami

  12
 11. Nevzdelani ľudia sú zo všetkého posrani.🤦🏻😂 Rakúsko má prísnejšie zákony a majú tam turbíny všade. A čuduj sa svete nič im nieje a ešte majú výhody. My sme fakt tupi národ že počúvame dezolatov,čo vedia veľké h…..

  19
 12. Až na to, že v rakúsku sú (oveľa menšie) turbíny v niekoľkokilometrovej vzdialenosti od obydlí. Tu sa plánujú 700m od záhrad! Bodaj by ste tam bývali vy, ktorí to za takýchto podmienok podporujú!!

  19
 13. Pre zopár vzdelancov nadomnou 18. januára 2024, 22:11
  To tí vetroláti nepochopia….až keď im bude vrtula ofukovať účesy a rušiť grilovačku tak im to dôjde. Ešte skôr im to dôjde ak im príde účet za príplatok na alternatívne energie.

  8
 14. Ked sa tu pise o usporach – v meste boli odpojene plynove kotolne a prepojene na teplovodny vrt,ak sa nemylim. Kedze uz nieje treba plyn na ohrev vody,obyvatelia to mali pocitit na vyuctovani za teplo,ale to zahadne slo nahor. Kedy sa teda prejavi ta uspora ? Zeby ako obvykle – nikdy ?

  7
 15. Preco to chcete stavat pri meste ? Jaj ked je to blizsie netreba tolko kablu tahat dajte to za stary majer tam kde je cisticka a okruh 4 km nieje ziadne mesto ani dedina ! Konecne nieco pozitivne sem dorazilo ale mi to nesceme lebo mi zijeme v praveku a este spisete peticiu 🙈 a ze preco ochadzame do zahranicia ?!….

  4
 16. A ty si sa kedy zobudil? Držali ta v umelom spánku ty kuko zaspatý? Pusti si doma ventilátor v spálni a nechaj si ho fúkať do ksichtu uvidis aké to bude mat ucinky… inak nedávno tu bol clánok o uhynutých labutiach … no a ked tu nainstalujeme tieto mega mlyny tak tu nebudú ani labute ani mraky len elektrika aj sa to byjím vysloviť zadarmo?

  3
 17. Jeeezis maaaria to co za piču rusofobnu antificovskú negramotnu tu píše, teba mala mater radšej vypluť

  3
 18. pre: Pre zopár vzdelancov nadomnou 18. januára 2024, 22:11 Pri

  Niekoľko kilometrová vzdialenosť od obydlí? Prečo klameš? Písal som zrovna o Kittsee, choď sa tam pozrieť a rovno si už aj nakúp, keď tam budeš.

  2
 19. Vidieť že fyzika tu viacerým nejde, tieto „mlyny“ sa neútočia motorom ako ventilátor ale točí ho prudiaci vzduch, preto ti tá vrátila nebude fúkať do ksichtu, ale do ksichtu ti bude fúkať len ten veter čo ti fúka aj teraz.
  Na druhej strane uznávam turbinky sú veľké a dosť blízko, nejaký kompromis by sa mal urobiť, ale ako sa píše, nie je to úplne blbý nápad mať tu takéto elektrárne.

  6
 20. Pre Fico 🤔ako 23 ročný si toho dokázal veľa pre tento štát a možno si ešte na úrade práce…….

  8
 21. Na Slovensku je plno polí , ktoré sú dostatočne vzdialené od dedín a miest, nech to dajú tam. Tam to bude namieste. Nech to nikomu nekole oči a nešpatí to prírodu nikde.

  2
 22. Dnes sme čistý vývozca elektriny …lacnej z pohľadu nákladov a ekologicky porovnateľnej so solarom a vetrom. Na takomto kšefte zarobia len prevádzkovatelia a ostatní to zaplatia na tzv ekopoplatkoch čo elektrinu zdražuje a budú musieť to znášať. Teda na rozdiel od fyzika si myslím, že to sem do našej oblasti vôbec nepatrí.

  10
 23. 18. januára 2024, 21:41 Pri
  V Rakúsku nie sú blbí ale veterné turbíny a vodné elektrárne im spotrebu nepokryjú. Rozdiel vykrývajú energiou od nás a z Čiech, vyrobenú v atomovkách. Aj Nemci chceli byť extra zelení a zistili, že ich vrtule, vodné a solárne elektrárne cez zimu pokryjú spotrebu energie na cca 35%. A rozdiel? Pekne naštartovali tepelné a spaľuje sa uhlie. Zazvonil zvonec a Green dealu koniec. Okrem toho veterné turbíny sa skladajú z materiálov, ktoré sa nedajú recyklovať. Čiže skončia zakopané v zemi. S takouto ekológiou choďte do pi.e.

  14
 24. Dobrý deň všetkým, aj tým čo podporujú, aj tým ktorí sú proti veterným turbínam. Myslím si, že v prvom rade by bolo si možno uvedomiť, že keď už Slovensko má dostatok el. energie z hydroelektrární a žialbohu aj nadbytok el. energie z dvoch jadrových ekektrární, asi by sme si nemali ničiť našu maličkú krajinu takými opachami, aké sa tu plánujú postaviť. Znehodnotil by sa ráz krajiny atď. Lenže si treba uvedomiť aj to, že minimálne 8 turbín v katastralnych územiach Galanta, Váhovce a Kajal má byť umiestnených vpriamo

  10
 25. Pokračujem: v priamom kontakte s pravidelným hniezdiskom vzácnych, chránených druhov dravých druhov vtákov, a chránenej vtáčej kolónie volavky popolavej, spolu s chavkošom nočným. Dúfam, že to stojí za zamyslenie, aby sme raz sa pred našimi potomkami nemuseli hanbiť za to, aké dedičstvo sme im zanechali.

  11
 26. Dúfam že to postavia, nebudú sa dementi z Kolónie vkuse stažovať, tam nech sa kukajú na vrtulky.

 27. Pán Majko, to najozaj tu aj konšpirátorov už budete tolerovať? Ako jedna vec je nejaký názor na vec – je to hlučné, škaredé, čokoľvek – druhá vec je to čo tu píšu niektorí o zdravotných problémoch a iných vedecky vyvrátených bludoch.

  4
 28. Bože to fakt sa tu bavíme o tom že aj toto je zlé? Píšete tu o hluku naštudujte si že to musí spĺňať každú normu z EU o hluku a podobne . Ale chápem vám sú lepšie jadrové elektrárne a odpad ktorý produkujú lebo to bolo za komunistov toje dobré. Škoda že všetci starý takto rozmýšľajú ale nevadí možno za 10/15 rokov bude Slovensko lepšia krajina . A už keď sa sú bavíme a vaších vymyslených fantázmagoriach o chorobách tak si nezabudnite dať mobil na nabíjačku večer a spinkať meter od jeho keď sa tak moc bojíte 250m turbín . 😀

  2