Archívy SeredOnLine

V Majcichove zvíťazila Sofia Hladoníková z Košíc

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Table Tennis Club Majcichov |MM|  Slovenský pohár mládeže najmladších žiačok odohrali počas druhej januárovej soboty v Majcichove. Tretie kolo Slovenského pohára sezóny 2023/2024 v tejto kategórii usporiadal domáci Table Tennis Club Majcichov.

MAJCICHOV. Turnaj Slovenského pohára mládeže usporiadali Majcichovčania už jubilejný dvadsiatypiatykrát, z toho 11-krát v kategórii najmladšie žiačky. Pri účasti 63 dievčat z celého Slovenska si prvenstvo odniesla hráčka STK Lokomotíva Košice a dvojka slovenského rebríčka Sofia Hladoníková, ktorá vo finále zvíťazila nad Emou Hodálovou z ŠKST Bošany. Bronz získala Sofia Trusková z nitrianskeho KST Raksit, a to v súboji s ďalšou hráčkou z Nitry – Adelou Vaškovou (ŠK ŠOG Nitra). Turnaj odohralo aj rekordných deväť dievčat z domáceho stolnotenisového klubu TTC Majcichov, z ktorých väčšina sa so stolným tenisom ešte len „zoznamuje“. Len o vlások unikol postup do vyraďovacích bojov Rebeke Belavej, ktorá nakoniec obsadila 37. miesto.

Aj keď osem dievčat – Ela Partlová, Marianna Partlová, Sofia Pagáčová, Paulína Gálová, Vanesa Halásová, Gréta Dlugošová, Nela Richtáriková a Katarína Hrušovská zo základnej skupiny nepostúpilo, väčšina z nich svojím výkonom nesklamala. Najlepšia trojica dievčat získala okrem pohárov a medailí aj tradičné cukríkové kytice, knižné ceny a poukážky na nákup športového tovaru. Víťazky si už tretíkrát z turnaja odniesli aj nádherných plyšových škriatkov.