back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Enviropolícia zaistila nákladiak s odpadom z Holandska: Zabránila tomu, aby smeroval ďalej na Slovensko

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Vyšetrovateľ enviropolície oddelenia Bratislava začal trestné stíhanie pre prečin neoprávneného nakladania s odpadmi. Dôvodom je nelegálny dovoz textilného odpadu z Holandska na Slovensko.

Príslušníkmi Finančnej správy z Colného úradu Trnava bolo na diaľničnom hraničnom priechode v Brodskom zastavené nákladné motorové vozidlo spoločne s návesom s belgickými evidenčnými číslami prevážajúce takmer 19,5 ton šatstva a textílií.

Vodič vozidla nepredložil pri kontrole potrebné dokumenty k preprave takéhoto nákladu. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu neoprávnené nakladanie s odpadmi, sa na miesto dostavil výjazd oddelenia Bratislava odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ a vec bola prevzatá do vyšetrovania. Enviropolícia po vykonaní neodkladných a neopakovateľných úkonov náves s odpadom zaistila.

Upozorňujeme podnikateľskú verejnosť, aby si dôsledne preverovali zákonnosť aktivít, ktoré sú im ponúkané najmä zahraničnými subjektmi, nakoľko sa vystavujú zákonným postihom a sankciám, vrátane zaisťovania motorových vozidiel a návesov, pri protiprávnych prepravách odpadov.

Upozorňujeme občanov, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované, keďže takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti a aj osobných záujmov osôb, ktorým sa takýto odpad ocitne na pozemku.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

spot_img
- Inzercia -spot_img

Aktuality