ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Enviropolicajti odhalili protiprávny chov vtákov v okrese Topoľčany

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM| Policajti oddelenia Trenčín odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK P PZ vykonali domovú prehliadku v rodinnom dome v obci Veľké Bedzany, v okrese Topoľčany pre podozrenie z protiprávneho chovu chránených druhov živočíchov.

Podľa zistení polície mal P. J. voľne žijúce spevavce odchytávať z voľnej prírody a v zajatí ich rozmnožovať a medzidruhovo krížiť. Práve takéto konanie za považuje za činnosti, ktoré sú zakázané príslušnými právnymi predpismi.

Pri domovej prehliadke enviropolicajti zaistili šesť vtákov, a to štyroch stehlíkov obyčajných (Cardeulis cardeulis), jedného stehlíka čížika (Carduelis spinus) a jedného hýľa lesného (Pyrhulla pyrhulla). Podozrivý muž nevedel policajtom predložiť preukazy o pôvode vtákov. Pri obhliadke policajti zaistili aj drevenú klietku s krmivom s padacím mechanizmom, ktorá umožňuje odchyt voľne žijúcich vtákov.

Vyšetrovateľ enviropolície vedie v prípade trestné stíhanie pre trestný čin porušovanie ochrany rastlín a živočíchov.

Podľa zákona o ochrane prírody a krajiny je zakázané chráneného živočícha úmyselne odchytávať v jeho prirodzenom prostredí a je zakázané chráneného živočícha medzidruhovo krížiť, vrátane krížencov.

Zaistené vtáky boli na mieste prevzaté pracovníkmi Národnej zoologickej záhrady Bojnice a sú umiestnené v záchytnom centre pre zhabané živočíchy.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Polícia upozorňuje verejnosť, že akákoľvek manipulácia s chránenými druhmi živočíchov je upravená príslušnými právnymi predpismi a bez potrebných povolení je zakázané chytať a prisvojovať si voľne žijúce jedince chránených druhov vtákov.

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie