ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Staršiu pani nepozorný vodič zrazil priamo na priechode pre chodcov v Seredi – VIDEO č. 7

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď | Ako dôležitá je pozornosť pri šoférovaní dokazuje aj tento videozáznam bezpečnostnej kamery Mestskej polície v Seredi. Na videozázname je vidieť náraz vozidla do staršej panej, ktorú vodič zrazil priamo na priechode pre chodcov.

Predmetný videozáznam dokonca zohral svoju úlohu aj pri vyšetrovaní tohto prípadu, aj keď až dodatočne – po našom upozornení.

O živote môže rozhodnúť sekunda nepozornosti.

Mestská polícia k prípadu uviedla:

Táto dopravná situácia sa stala na priechode pre chodcov na Cukrovarskej ul. Chodkyňa prechádzala cez priechod presne podľa predpisov a prichádzajúci vodič, napriek tomu, že mal dostatočný výhľad z vozidla, nikto nešiel pred ním a ani oproti nemu, neskoro spozoroval chodkyňu a ľavým predným nárazníkom chodkyňu nabral na vozidlo. Podľa záznamu chodkyňu spozoroval ani nie 10 metrov pred nárazom!

Nakoľko vodič bol staršieho veku, je treba práve v tomto veku dávať oveľa väčší pozor na celkovú situáciu v premávku.  Dynamika v cestnej premávke sa radikálne zrýchľuje a preto u všetkých  vodičov je nutné, aby včas predvídali a reagovali.  Veľmi málo stačí, aby došlo k nešťastiu. Sekundy rozhodujú! Buďte pozorní, zodpovední a vždy radšej 2 krát prehodnoťte situáciu, než by ste mali spôsobiť nejakú dopravnú nehodu.

- Článok pokračuje pod reklamou -

– – –

 

Bezpečnosti na cestách a prevencii sa venujeme tu:

 

Sumár predchádzajúcich častí:

Prvá séria videozáznamov bezpečnostných kamier Mestskej polície bola pre prevenciu úspešná. Pozrite si ich všetky v článku

Ďalšie nehody a incidenty zachytené objektívmi kamier MsP si môžete pozrieť tu:

Objektívmi kamier Mestskej polície

 

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. Osvetlenie v meste vo večerných hodinách je nedostatočné. Je otázkou času, kedy sa podobná situácia stane znova. Fándlyho ulica bola okolo piatej absolútne bez svietenia.

  2. Majko este ze PZ SR je tak vďačna tema, ked neni o com pisat alebo do čoho pichnúť. Nezastavam si PZ, ale aký ma toto význam davať na net?

  3. Zraziť sa dá iba ten chodec, ktorý sa nevie aspoň pozrieť na prichádzajúce auto. Môžete ma tu aj zniesť pod čiernu zem, ale je to tak. Samozrejme vina vodiča je jasná, ale netreba sa na priechode tváriť ako nesmrteľný. Keď idem cez priechod pre chodcov, pozerám priebežne naľavo/napravo a sledujem situáciu. Keby tetuška otočila hlavu doprava, vedela by zareagovať.

  4. ozaj ste tak sprosty že nevidíte že je to 7 video a ide tam o prrvenciu? mna to náhodou zaujima a rada si to pozriem aj 3 krát. títo ludia by nemali čo robiť za volantom