back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Na priechode v Seredi takmer zrazil policajta. Videl by pred sebou idúce dieťa? – VIDEO č. 4

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď | Tento videozáznam poskytnutý Mestskou políciou sme si pozreli za sebou niekoľkokrát. Neveriac, ako arogantný/nevšímavý môže byť vodič – profesionál vo vzťahu k chodcom – deťom na priechode pre chodcov.

Zámerne hovoríme deťom, pretože keď vodič nevidel alebo ignoroval policajta so zastavovacím terčíkom, ťažko veriť tomu, že by registroval/neignoroval malé deti pred autom, ktoré riadil.

Nemáme informáciu, akým spôsobom bol tento vodič vyriešený príslušným dopravným inšpektorátom, no vidiac jeho konanie by si zaslúžil skartáciu vodičského preukazu a vrátenie mu ho v niekoľkých úzkych prúžkoch zabalených v igelitovom vrecúšku na pamiatku.

 

O živote môže rozhodnúť sekunda nepozornosti.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Mestská polícia k videozáznamu uviedla nasledovné:

IV. SÉRIA

V tomto prípade nebudeme ukazovať dopravnú nehodu, ale vodiča vozidla, ktorý ignoroval pokyn príslušníka MsP. Prípad sa stal na Cukrovarskej ul. pri Kauflande. Každé ráno hliadka MsP vykonáva na tejto križovatke dozor pri prechode občanov a detí do školy. Prechod detí sústavne komplikuje prejazd väčšieho počtu vozidiel križovatkou a preto vodiči vozidiel by mali oveľa viac dávať pozor na vzniknuté situácie. V tomto videu vodič ignoroval pokyn príslušníka MsP, svojim spôsobom jazdy ohrozil policajta a prechádzajúcich chodcov.

Ako si to máme vysvetliť? Vodič bol nepozorný, arogantný? Veď v križovatke máme 2 priechody, ktoré boli v tom čase riadené hliadkami! Vodič ignoruje príslušníka MsP, nezastaví a potom môžeme čakať že zastaví ďalším chodcom? Vodič bol nakoniec zaslaný na správne konanie na DI Galanta.

Buďte pozorní, zodpovední a pred križovatkou spomaľte, aby ste mohli s určitosťou správne vyhodnotiť situáciu na priechodoch, než by ste mali spôsobiť nejakú dopravnú nehodu. 

– – –

 

Predchádzajúca časť:

Križovatka častých dopravných nehôd v Seredi. Pozrite si jednu z nich, zaznamenanú kamerou MsP – VIDEO č.3

Ďalšie nehody a incidenty zachytené objektívmi kamier MsP si môžete pozrieť tu:

Objektívmi kamier Mestskej polície

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články