back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Bude polícia riadiť dopravu na kritickej križovatke, ktorá je súčasťou obchádzky uzatvoreného nadjazdu?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď /  Každým rokom „na dušičky“ sme zvyknutí na výrazne zvýšenú premávku áut smerujúcich na mestský cintorín. Z tohto dôvodu premávku na najkritickejšom mieste, ktorým ešte v minulom roku bola odbočka na cintorín – pri odchode z cintorína výjazd na hlavnú cestu a nadjazd ponad železnicu – riadili policajti. Teraz v čase uzatvorenia nadjazdu ponad železnicu je toto samozrejme bezpredmetné.

O to viac však stúpla premávka po obchádzkových trasách a to hlavne po rýchlostnej komunikácii R1 a dopravne extrémne vyťaženej odbočke z výjazdu z R1 na Dolnú Stredu.

Už posledné dní registrujeme viac vodičov čakajúcich na odbočenie vľavo a v niektorých prípadoch výrazne predĺžené časy pripájania sa čakajúcich áut na Stopke spôsobené pravdepodobne neskúsenosťou vodičov odbočovať vľavo bez svetelnej signalizácie na takto frekventovanej križovatke.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa práve tu potvrdzuje známe, že na „dušičky“ vyťahujú autá a mimo svoje bežné trasy jazdia aj vodiči, ktorí nepatria medzi najskúsenejších a vodiči vyššieho veku sadajúci z volant naozaj sporadicky.

Práve táto naozaj kritická križovatka bude skúškou trpezlivosti pre vodičov dnes popoludní, predvečerom a zajtra. A práve na tejto križovatke by v týchto dňoch polícia mala riadiť a usmerňovať dopravu nie námatkovo, ale presne tak, ako to v minulosti robila pri už spomenutom výjazde z cintorína na neporovnateľne menej nebezpečnej križovatke a odbočovaní vľavo na nadjazd ponad železnicu.

Treba pripomenúť, že tentokrát kompetencie Mestskej polície neumožňujú riešiť dopravnú situáciu na nadjazde ponad rýchlostnú komunikáciu R1 pri Dolnej Strede, tak to zostane na PZ SR.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Verme, že všetci policajti nestrážia hranice a že vedenie dopravnej polície v Galante si uvedomuje vyťaženosť tejto križovatky hlavne v tieto dni.

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články