Sobota 14.10.2023 – 16:30

BK AŠK Slávia Trnava – BK Lokomotíva Sereď 59:82 (12:23, 31:43, 42:69, 59:82).
Vaculčiaková 29 (TH 6/6, 3 trojky), Žigová 20 (4/3, 3 trojky), Buchová 14 (2/2), Holbíková 9 (2/1), Hrnčiariková 6 (2/1, 1 trojka), Drimajová 4, Rychtáriková. Liptáková, Lehocká, Fogelová, Hrnčírová a Chovancová. Trestné hody družstvo 16/13, 7 trojky.

Hodnotenie zápasu od Emily Žigovej:

„V sobotu sme odohrali zápas proti súperkám z Trnavy, ktoré sme mali možnosť stretnúť na turnaji v Piešťanoch. Nechceli sme nič podceniť keďže každý zápas začína stavom 0:0. Hneď od začiatku zápasu sme si urobili viac bodový náskok, ktorý sme si udržali do samého konca. Získali sme niekoľko lôpt z dobre obrany, mali sme pekné protiútoky a padali nám aj strely z väčšej vzdialenosti. Počas zápasu boli aj momenty kedy sme mali výpady, nejaké chyby z nepozornosti a prihrávky súperkám do rúk, ale aj tak sme dokončili zápas v náš prospech.“

Vyjadrenie trénera Martina Bosého k zápasu:

„Zápas v Trnave naznačoval výbornú atmosféru, ktorá sa niesla aj našim zápasom. Hneď na úvod chcem podotknúť, že počtom sa naši rodičia a diváci, ktorí nás prišli podporiť minimálne vyrovnali tým domácim. V určitých momentoch sme sa cítili ako doma. Všetkým patrí veľké poďakovanie.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Naša predzápasová porada sa niesla v duchu, že potrebujeme nakopnúť náš výkon od začiatku zápasu a vybudovať si rešpekt u súpera hneď v úvode a nech sa udeje v zápas čokoľvek, pôjdeme trpezlivo za svojim výkonom, ktorý nám prinesie nadšenie z dobre odvedenej práce. Treba povedať, že od prvej minúty sme zobrali opraty zápasu pevne do rúk a bolo nás plné ihrisko a stav 0:18 v náš prospech v polovici úvodného dejstva hovorí za všetko. Súper sa samozrejme otriasol a snažil sa dostať počas vyrovnanej druhej štvrtiny na dostrel, ale my sme mali stále mierne navrch. Druhý polčas sme odštartovali mierne rozpačito, ale po dohovoroch sme vyšli na ihrisko s excelentným výkonom. Dobrou obranou, rýchlym protiútokom a premenenými strelami z väčšej vzdialenosti sme zlomili zápas vo svoj prospech.

V zápase sa nám viac krát stalo, že nám ušla koncentrácia a porobili sme zbrklé a nevynútené chyby. Toto je vec, ktorú musíme postupne odstraňovať a náš výkon sa musí stať konzistentný. Dievčatá, ale treba pochváliť za predvedený výkon. V momentoch, keď sme sa myšlienkami držali v zápase tak naša hra naozaj vzbudzovala úsmev na tvári.“

Nedeľa 15.10.2023 – 11:00

BKM Žilina – BK Lokomotíva Sereď 17:124 (4:35, 8:64, 8:94, 17:124).
Vaculčiaková 26 (2 trojky), Žigová 22 (TH 6/5, 1 trojka), Hrnčiariková 19 (1 trojka), Liptáková 16, Buchová 16 (6/4), Drimajová 12 (3/2), Holbíková 4, Chovancová 4, Hrnčírová 3 (2/1), Rychtáriková 2. Trestné hody družstvo 17/12, 4 trojky.

Hodnotenie zápasu od Nely Drimajovej:

„V nedeľu sme zohrali skvelý zápas proti Žiline a vyhrali sme 124:17. Do zápasu sme vstupovali s nasadením, že ideme vyhrať a užiť si zápas do poslednej sekundy. Začali sme silne a udržiavali sme vedenie od samého začiatku až do konca zápasu. Naša hra bola rýchla a kolektívna a nechali sme súperovi len málo možností na útok, čo prispelo k úspešnému výsledku. Sme spokojné s týmto výkonom a plné energie do ďalších zápasov, kde budeme pokračovať v podobnom výkone.“

K zápasu sa vyjadril aj tréner Martin Bosý:

„Do zápasu so Žilinou sme chceli nastúpiť v plnom nasadení keďže sme nevedeli čo nás čaká. Priebeh zápasu hneď v úvode naznačil, že ho budeme mať pevne pod kontrolou. Našou úlohou teda bolo sa snažiť udržať koncentráciu na hru a dodržiavať naše pravidlá počas celých 40 minút stretnutia. Boli momenty kedy sme si museli pripomenúť, že my nemáme priestor nato, aby sme vypúšťali akúkoľvek hernú situáciu. Každopádne si zápas dievčatá užili, každá z nich skórovala a hrací čas si rozdelili.
V mene celého družstvá Vás chcem pozvať na ďalšie súťažné zápasy, ktoré odohráme v sobotu 28.10. doma so Slovanom a v nedeľu 29.10. proti Ivanke pri Dunaji. Naše bomby budú potrebovať Vašu podporu.“

Tréner: Martin Bosý
Asistent trénera: Michaela Sedláčková

zdroj: FB/BK Lokomotíva Sereď