ISSN 1337-8481

Archív SeredOnLine

Reakcia poslanca MsZ Erika Štefaneka k zámeru TT SK presťahovať Obchodnú akadémiu do priestorov a areálu Gymnázia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -

Erik Štefanek , poslanec MsZ v Seredi/  „Aktuálny návrh Trnavského samosprávneho kraja je pre naše mesto nevýhodný. Veľmi nevýhodný. Nie je to žiadna dohoda, je to len jednostranný zámer. Výsledkom, či už sa rozhodneme tak či onak, bude jedna škola. Ak nebudeme so zámerom súhlasiť, ostane len gymnázium, ak áno, spojená škola, ktorá tak už úplne stratí akúkoľvek dôstojnú úroveň. Ani verzia s názvom Obchodná akadémia a gymnázium už nebude to pravé. Veľa otázok, málo odpovedí.

Rozumiem potrebe racionalizovať stredné školstvo v kraji, ale potrebujeme také riešenie, ktoré má okrem ekonomického významu aj význam v oblasti vzdelávania. Veď cieľom kraja by malo byť to, aby aj v našom meste vyrastali šikovní a vzdelaní mladí ľudia. Tak ako z obchodnej akadémie, tak aj z gymnázia. Poďme obe tieto školy zachrániť, poďme zdvihnúť ich úroveň, poďme do nich investovať, nie im brať. Toto predsa nie je zveľaďovanie. Mesto Sereď nezaspalo dobu, napreduje a verím, že v aktuálnom volebnom období sa podarí veľa dobrých vecí, ktoré možno zabrzdia úbytok obyvateľov mesta.

Rozumiem takisto aj tomu, že aktuálny zámer je už schválený zastupiteľstvom TTSK, čo je časovo náročný proces. Ale to predsa nemôže byť dôvod, aby sme to schválili aj my, keď s tým raz nesúhlasíme. Bývalé zastupiteľstvo s návrhom možno súhlasilo, toto aktuálne ale nemusí.

Opätovné prerokovanie na novembrovom zastupiteľstve mesta Sereď aj po zodpovedaní otázok na komisiách tak podľa môjho názoru nič nevyrieši, len sa problém a možné nové rokovania oddialili – ako pre nás, tak najmä pre kraj.
Na záver by som len chcel vyjadriť moje pohoršenie zo spôsobu, ako kraj túto vec u nás komunikuje. Či už to bola návšteva župana, alebo zástupcov mesta na poslednom zastupiteľstve. Patríme takisto do TTSK a očakávame, že kraj pre nás (rozumej pre svojich obyvateľov) bude chcieť zabezpečiť tie najlepšie podmienky.

Uvedomujem si, že nevidím do hĺbky tejto problematiky a viem, že kraj naozaj hľadá rozumné riešenie. Práve preto budem zvedavý na diskusie na komisiách. Viem, že rozhodujúce sú aj čísla a štatistiky z týchto škôl. Každopádne ale musí kraj zmeniť prístup a otvoriť aj možnosť prehodnotenia a zmeny celého zámeru či samotnej zámeny. Chceme, aby boli na konci dňa spokojné obe strany. Verím, že sa to dá“.

 

- Článok pokračuje pod reklamou -

zdroj: FB/Erik Štefanek-poslanec mestského zastupiteľstva v Seredi

 

– – –

Reakcia poslanca E. Štefaneka k článku zástupkyne primátora Ing. Fačkovcovej, ktorý sme uverejnili tu:

Pred súčasným zastupiteľstvom v našom meste stojí ďalšie veľké a neľahké rozhodnutie

- Inzercia -spot_img

Ďalšie články