back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Cyklisti z ŠK Cyklo-Tour Sereď vyhrali Trnavskú cyklistickú ligu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Martin Žigo /  ŠK Cyklo-Tour Sereď je najlepším tímom 29. ročníka Trnavskej cyklistickej ligy (TCL). Obhájili sme tak víťazstvo z roka 2021.

V každej z mužských kategórií obsadili naši jazdci pódiové umiestnenia. Počas 15. kôl, ktoré sa uskutočnili v roku 2023, nás reprezentovali trinásti jazdci.

So ziskom 1321 bodov sme takmer o 100 bodov predbehli tím CK Olympik Trnava. Tretie skončilo mužstvo ZMLR.

Silný tím

„Do 29. ročníka sme vstúpili v silnom tímovom zložení. Cyklistov sme mali zameraných na všetky typy profilov – rovinatý, zvlnený, aj časovky. Vo všetkých kolách bodovali a umiestnili sa na prvých troch miestach. Vďaka tomu sa pretekárom podarilo nazbierať najviac bodov zo všetkých 43 tímov,” uviedol predseda klubu Lukáš Riha.

Najviac bodov pre náš tím získal Erik Klučik (270b), ďalej Dávid Klučik (220b) a Patrik Gerhát (199b). Celkové výsledky klubov nájdete TU.

- Článok pokračuje pod reklamou -

„Každé z kôl, ktorých som sa na TCL zúčastnil, boli pre mňa dobrým a zábavným tréningom. V D-kategórii boli pre mňa najväčšou konkurenciou brat Dávid a Lukáš Sedlák, ktorí ma vždy prinútili poriadne šliapnuť do pedálov. Myslím si, že organizácia a liga je na dobrej úrovni. Teším sa na ďalší ročník,“ zhodnotil úspešnú sezónu v TCL Erik.

Okrem tímovej súťaže sme brali prvé miesta aj v rámci celkového hodnotenia jednotlivcov. V A-kategórii bral bronz Ondrej Mačaj a v kategórii B získal striebro Patrik Gerhát. V C-kategórii sme mali na pódiu za prvé miesto Tomáša Fintu a tretiu priečku získal Peter Sýkora.

„V predošlej sezóne som štartoval v kategórii B, no po slabej zimnej príprave zapríčinenej chorobnosťou, som sa prihlásil do nižšej. Hneď v úvode mi chlapci ukázali, že to ani v tejto kategórii nebudem mať ľahké. Bohužiaľ sa mi nepodarilo štartovať na troch kolách, kde som mal šancu zbierať veľa bodov, čo mi bolo ľúto. Na konci ligy to bolo veľmi vyrovnané a šťastie sa nakoniec priklonilo na moju stranu.“ vysvetlil víťaz C-kategórie Tomáš.

V kategórii D sme skončili podobne, dres pre víťaza vyhral Erik Klučik a na treťom mieste sa umiestnil jeho brat Dávid. Celkové výsledky jednotlivcov nájdete TU.

Vyhodnotenie celého ročníka, ktorého sa počas sezóny zúčastnilo 207 pretekárov, sa uskutočnilo po Jarmočnej časovke v sobotu 16. septembra. Ďakujeme našim pretekárom za výbornú reprezentáciu klubu a sponzorom za finančnú a materiálnu podporu!

Súhrn celkových výsledkov našich jazdcov:

Kategória A:

- Článok pokračuje pod reklamou -

3. Ondrej Mačaj
21. Marek Polakovič
29. Norbi Adamča
37. Jakub Miháľ

Kategória B:

2. Patrik Gerhát
31. Maroš Bobák
38. Milan Mládek

Kategória C:

1. Tomáš Finta
3. Peter Sýkora
33. Giovanni Gueli

Kategória D:

1. Erik Klučik
3. Dávid Klučik
35. Lukáš Riha

 

 

- Článok pokračuje pod reklamou -

O lige

Mesto Trnava už za čias Československa bolo známym centrom výborných cyklistických podujatí a cestných cyklistov. Klub a zároveň aj občianske združenie Cyklisti Trnava chce týmto podujatím udržať kontinuitu v tejto tradícii, ktorú začali Trnavské kluby CK Trnava pod vedením Ladislava Duboša st., CK BMX Trnava pod vedením Róberta Bachratého st. a CK Olympik Trnava pod vedením Bohuša Kujoviča a Maroša Hlbockého.

Trnavská cyklistická liga má už dlhoročnú tradíciu. Počas už 29-ročnej histórie sa jej zúčastnili stovky cyklistov z Trnavy, blízkeho i vzdialenejšieho okolia či Európy. Dáva príležitosť športujúcej mládeži a širokej verejnosti v seniorskom veku zmysluplne využiť voľný čas a zvyšovať si vytrvalostnú kondíciu.

 

zdroj: cyklosered.sk
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články

 1. Pohybujem sa okolo sportu a cyklistiky v Seredi uz hodnu chvilu, ale stale sa zamyslam kto su tito ludia a klub, pretoze so Seredou maju spolocny asi iba nazov… Vsade clanky a velke boom okolo nicoho ci uz tu alebo na inych strankach.
  Sorry a mozte ma teraz zozrat 😂

 2. Vážený pán “otázočka”. Nemáme vás prečo, práveže ste sa sám“zožral”. Našťastie sa skrývate pod anonymným príspevkom a nerobíte si verejne hanbu. 😉 Ikeď máme tušenie o koho ide. Píšete, že sa pohybujete v cyklistike a dokonca v Seredi a pritom nemáte zakladný prehľad o kluboch v danom meste. Náš klub funguje už viac ako 20 rokov. Organizoval a organizuje viaceré športové podujatia a jeho členovia sú aktívni pretekári aj organizátori/ spoluorganizátori viacerých medzinárodných aj svetových podujatí. Stačí spomenúť najnovšie napr 17.ročník DHL Sereďmaratón, 8.ročník detský Sereďmaratónik, 2.ročník Slovak eCUP, majstrovstvá Slovenska v e-cyklistike, či preteky Okolo Slovenska. Všetky údaje sú dostupné na stránke klubu cyklosered.sk . Je pravda, že o klube bolo počuť menej a preto máme novú posilu -PR manažéra, ktorý začína viac komunikovať výsledky a aktivity klubu. To, že všade vidíte o nás info a s tým spojenú propagáciu mesta je len výsledok jeho práce. 😉

 3. Asi bolo rozumnejsie PR manazera nemat, pretoze chvalit sa a pisat o uspechoch, ked sa niekto umiestni na 60 mieste je trocha z cesty…
  Ked si zalozim firmu ktora bude ma v nazve sered da sa to povazovat za propagaciu mesta?

 4. Chlapci s čím máte problém? Klub má sídlo v Seredi. Článkom propaguje predovšetkým svoju činnosť, čo je na tom zlé? Ak sa v súvislosti s klubom spomenie Sereď, čo sa tým pokazí? A ty šuhajko si sa kde dočítal o 60-tom mieste? Tie ostatné umiestnenia si si nevšimol? Ozaj a čítali ste vôbec nadpis? Vyhrali Trnavskú cyklistickú ligu. Majú sa hanbiť, či o čo vám ide?

 5. Čo sa vam nepáči ? Klub prezentuje mesto, pekne sa umiestňuje a vam to akoze vadi? Keby nešportovali a nerobili niečo pre svoje zdravie, ale radšej robili vandalizmus bolo by to OK? S deťmi chodíme na ich detské preteky a veľmi sa nám tam páči.

 6. Klub bol založený luďmi zo Serede a okolia. Žiaľ niektorí zo zakladateľov už nie sú medzi nami a pôvodní členovia sú už čestnými členmi, no niektorí naďalej pomáhajú klubu v rámci svojich možností, či už s prípravami Sereďmaratónu, alebo inak. Ich myšlienka pokračuje aj naďalej. Zvolili si na schôdzi svojich mladších pokračovateľov do vedenia, keďže už nie sú najmladší a riadiť klub a organizovať preteky nie je v dnešnej dobe úplne jednoduché. Rady pretekárov sa posilnili o nové posily, keďže pretekárom sa páči fungovanie klubu a celková atmosféra v ňom. Aj vďaka ním je mesto a klub zviditeľňované na cestných, MTB, bežeckých a dalších podujatiach. Vytiahnuť jedno umiestnenie zo svetového podujatia z viac ako 70 je trochu “účelové”. To, že takmer na každom podujatí sú jazdci na pódiu už nespomeniete. 🙂
  Tu máte výsledky:
  https://www.cyklosered.sk/kalendar.php
  Pekný deň želáme. 😉

 7. Blahoželám vám k dosiahnutému víťazstvu. Rád by som si s vami zajazil, že či budem stačiť. Kedy a kde mávate v Seredi spoločné trénongy ?

 8. Ďakujeme, najbližšie už túto sobotu 15:00 na Námestí Slobody počas športovej akcie Sereď v pohybe. 😉

 9. Ja som počul, že nikto z horeuvedených cyklistov nie je zo Serede. Že sú pozbierabí z celého Slovenska. Je to pravda ?

 10. Asi sme sa neporozumeli. Mal som záujem o nejaký spoločný tréning s vašom klubom. A nie o mini výjazd niekde na Kaskády.

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality