back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

III. ročník Bušákovho cyklo memoriálu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

V piatok 15. septembra zorganizovali členovia ORF Cosmos III. ročník Bušákovho cyklomemoriálu. Výnimočné podujatie je každoročne venované na pamiatku zosnulého Milana Buchu. Cyklisti sa spoločne stretli na štadióne v Seredi, odkiaľ vyrazili na trasu dlhú 54 km do Hlohovca a po druhej strane Váhu späť.

Milan Buch navždy opustil svoju rodinu, priateľov, kolegov a poslanecký zbor 2. februára 2021. Jeho odchod zarmútil nielen úzky okruh ľudí ale aj širokú verejnosť, nakoľko ho mnohí poznali ako človeka veľmi priateľského a empatického. Bol známy svojím oddaným prístupom k práci, vášňou pre cyklistiku a neustálym úsilím chrániť životné prostredie. A preto nie je žiadnym prekvapením, že sa priatelia Milana Buchu rozhodli, každoročne si uctiť jeho pamiatku takýmto nádherným spôsobom. Tretie pokračovanie cyklo memoriálu tento rok spojilo rekordných 80 ľudí, ktorí svojou účasťou dokázali, aký veľký vplyv môže mať jeden človek na svoje okolie.

Ďalším dôkazom, že priatelia na tohto skvelého človeka nezabúdajú, je tradícia sadenia stromov v zadnej časti štadióna. Prvé dve višne malolisté boli vysadené v roku 2021, kedy Milan Buch zomrel, ďalšia rok potom a tento rok pribudla ďalšia. Stromy tu rastú ako symbol života a zároveň spomienky, pod ktorými je prírodné sedenie s pamätnou tabuľou, ktorá bola osadená v máji 2022.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články