back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Aké témy rezonovali na júnovej Hodine otázok s primátorom?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Mestský úrad / Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď / 23. JÚN 2023 /  Primátor Serede Ondrej Kurbel usporiadal v poradí už štvrté verejné stretnutie so záujemcami o diskusiu. Jeho cieľom je prostredníctvom otvorených stretnutí priniesť objasnenie tém, ktoré občanov trápia a neboli možno doteraz dostatočne objasnené. Na ostatnej Hodine otázok s primátorom sa debatovalo o kosení, o uzavretom moste, aj o otvorených terasách.

Pozvanie primátora na júnovú Hodinu otázok prijala len hŕstka občanov mesta Sereď. Napriek tomu sa vyhradený čas naplniť nad plánovaných 60 minút. Prítomní sa primátora pýtali na situáciu ohľadne ruiny budovy bývalého Milexu, ohľadne obyvateľov bez trvalého pobytu v našom meste, na rad prišla aj otázka k plánovanému vybudovaniu nového priechodu pre chodcov na ulici Čepeňská, obchádzkové trasy cez okolité obce v súvislosti s uzáverou mosta ponad železnicu, aj prehodnotenie opätovného podania žiadosti na obnovu železničného priecestia v Hornom Čepeni, ktoré aktuálne zažíva nápor dopravy.

Občania mali záujem o informácie ohľadne dlhej čakacej doby na informácie z mestského úradu, plánu údržby vozového parku mesta slúžiaceho na kosenie, chceli zistiť mená zamestnancov mesta pracujúcich aj pre mestské rozpočtové organizácie, alebo aj o možnosť otvoriť letné terasy po 23-hodine. Na rad sa dostali tiež podnety ohľadne kosenia verejných priestranstiev.

Ohľadne riešenie situácie s budovou bývalého Milexu primátor informoval, že nedávno absolvoval stretnutie priamo so spolumajiteľom objektu, ktorým je zahraničný subjekt. Primátor tlmočil záujem majiteľa spolupracovať na vyriešení tohto problému v našom meste. Informoval, že mu ponúkol konkrétne návrhy riešení, pri ktorých by z uvedených pozemkov vedelo mať strategický úžitok aj mesto Sereď. Rozhodnutie o konaní je však na možnostiach a zámeroch spolumajiteľa. Nakoľko je v platnosti nový zákon, ktorý umožňuje sankcionovať tých, ktorí sa o svoje nehnuteľnosti nestarajú, tak primátor deklaroval, že po ďalšej nečinnosti vyrubí mesto majiteľovi Milexu desaťnásobne vysokú daň, na čo už má aj oporu v zákone.

Ohľadne kosenia primátor opätovne zhodnotil, že aktuálny stav sa nezhoduje ani s jeho predstavami o kvalitnej údržbe mestskej zelene. Uviedol, že do budúcna sa musí rozpočet mesta nadimenzovať na vyššie ľudské kapacity a tiež stroje aj kvôli tomu, že mesto získa pod svoju správu aj ďalšie plochy na údržbu. Nimi budú v dohľadnej dobe sídlisko Meander a tiež Prúdy v Strednom Čepeni.

Videozáznam z Hodiny otázok a odpovede primátora si môžete pozrieť na nasledovnom odkaze.

zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články