back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

V meste Sereď budú dobrovoľníci rozdávať objatia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Marek Čulaga, Koordinátor práce s mládežou v meste Sereď /  Medzinárodný deň objatí pod záštitou Sytev a OZ TEAM sa uskutoční na Slovensku už po deviatykrát. Rozdávať objatia a úsmevy sa chystajú dobrovoľníci vo viac ako 15 mestách Slovenska. Tento rok nebude chýbať ani mesto Sereď.

,,Pripravujeme už deviaty ročník Dňa objatí. Na Slovensku ide o najväčšie podujatie svojho druhu. Ako po minulé roky, opäť za ním stojí tím mladých ľudí a študentov, ktorým nie je jedno, že žijeme uponáhľaný život v neustálom strese,“ vysvetľuje Lukáš Hrošovský, koordinátor Hug Day 2023.

Medzinárodný deň objatí, ktorí ľudia poznajú ako Hug Day, sa v Seredi uskutoční 27. júna po prvýkrát.

Do podujatia sa každoročne zapájajú stovky dobrovoľníkov, ktorí za jeden jediný deň rozdajú spolu viac ako 100 000 objatí. ,,Chceme zmobilizovať čo najviac študentov z nášho mesta, dať mladým možnosť zapojiť sa do mestského podujatia a tak povzbudiť občanov jednoduchým objatím”, povedal Marek Čulaga, koordinátor práce s mládežou v našom meste. Hlavným realizátorom budú miestne školy a občianske združenia.

Vedecké štúdie ukazujú, že objatie môže znižovať hladinu stresu, zlepšovať náladu, posilňovať imunitný systém a dokonca aj znižovať krvný tlak. Je to jednoduchý spôsob, ako pridať do svojho života dávku lásky a blahobytu.

Podujatie odštartuje vo všetkých mestách naraz, teda 27. júna 2023 o deviatej hodine a inak tomu nebude ani v meste Sereď. Dobrovoľníci, ktorí budú v našom meste rozdávať objatia, sa stretnú v Malom parku na Námestí slobody, odkiaľ sa v menších tímoch vydajú do ulíc. Medzi ľuďmi ich zbadáte veľmi rýchlo, keďže v rukách budú držať tabuľky s nápisom „Objatie zdarma“.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Témou 9. ročníka Hug Day je: „Objatie pre chladný svet”. ,,S radosťou sa chceme deliť, vďačnosť chceme prejaviť svojim blízkym, na ktorých nám nesmierne záleží a nádej chceme prinášať ľuďom, ktorí potrebujú povzbudiť,“ vysvetľuje koordinátor podujatia Lukáš Hrošovský.

Ak sa chcete pridať k dobrovoľníkom, prihláste sa na mail adrese  marek.culaga@sered.sk. Viac info viete nájsť na stránke www.hugday.sk

 

zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. Držím palce s touto iniciatívou v našom meste, kde vás ľudia na ulici prebodávajú nepriateľským pohľadom, vrúcny pozdrav sa temer vytratil a súdržnosť je už len minulosťou. Sereď je v tomto naozaj špecifická.

  2. Dobrý úmysel,hádam u nás ešte nevinne a čisté,ale pozor,v uliciach veľkomiest( Londýn,Berlín,Paris,Hamburg,Marseil,) Znamená také objatie z určitosťou,že budete okradnutí.

  3. Mohli začať zdržanlivejšie, vyhlásiť deň, kedy sa každý v meste vzájomne pozdraví. Určite by to skôr ľudia prijali ako objimanie od cudzích a neznámych ľudí v tejto dobe

  4. Tak toto sú veľmi dôležité akcie … určite nás s vedením tohto mesta čakajú aj horšie výmysly 🤦‍♀️

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.