back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Mladšie žiačky 5. na Slovensku

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

HK Slávia Sereď /   Od piatka do nedele si dalo stretnutie 23 najlepších družstiev mladších žiačok v hádzanej. Organizátorom Slovak Open Handball 2023 HK Slovan Malá Fatra Žilina, ktorý je považovaný za majstrovstvá Slovenska v tejto kategórie.

Družstvá sa stretli najskôr v šesťčlenných skupinách, z ktorých prvý dvaja postúpili do štvorčlennej skupiny, kde sa zaratúvali vzájomné zápasy a po ukončení zápasov hrali družstvá o umiestnenie. Mladé Seredčanky si v piatok najskôr s dievčatami Šale A 16: 7 a Čadcu 21: 8. V sobotu v dôležitom zápase zvíťazili nad Modrou 16:13, aby v ďalšom zápase po rozpačitom výkone prehrali s Partizánskym 10:15. Táto prehra dievčatá veľmi mrzela, lebo ich stála postup medzi najlepšiu štvorku, ale keď to nejde tak to nejde. V ďalšom zápase so Stupavou dostala  väčší priestor na palubovke aj mladšie dievčatá a potešila ich výhra 22:13. Vo štvorčlennej skupine si ešte vo večerných hodinách poradili vo vyrovnanom zápase 15: 8. V nedeľu ráno sa stretli s dievčatami Malacky/Rohožník. Favorita sme prekvapili svojou nápaditou hrou a polčas sme vyhrali o 2 góly . Dievčatá sa utvrdili v tom, že môžu vyrovnané zápasy s každým súperom. Druhý polčas sme vypustili, aby sme si šetrili sily na zápas o celkové piate miesto, takže prehra 10:15 nás nemusela mrzieť. V súboji o 5. miesto sme zápas rozhodli v prvom polčase, keď sme súpera svojim pohybom robiť chyby a čo prešlo, to chytila vynikajúca N. Chynoradská, ktorá v zápase chytila súperkám všetkých päť 7-metrových hodov. V druhom polčase sa postupne dostali všetky mladučké hádzanárečky a výsledok 20:8 bol na svete. Na záver sme sa emotívne rozlúčili s dušou družstva Leou Fogelovou, ktorá od budúcej sezóny bude hrať v kategórii starších žiačok.

Poradie prvých družstiev: 1. DAC Dunajská Streda A, 2. HK Duslo Šaľa B, 3. Strojár Malacky/Rohožník, 4. Slávia Partizánske, 5. HK Slávia Sereď. 7. HK Zemplín Trebišov atď.

Reprezentovali nás: N. Chynoradská, A. Sojková – E. Chynoradská, L. Fogelová, Z. Sojková, T. Sojková, N. Štrbová, L. Kreháková, K. Bédiová, E. Gejdošová, M. Husárová, J. Chudáčiková, E. M. Holičková, K. Miklošíková, T. Hercegová  Tréneri: Mgr. Milan Novák, Mgr. L. Sojka

Projekt je realizovaný s finančnou podporou mesta Sereď

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie