back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Externá firma pomôže v Seredi pokosiť niektoré zelené plochy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Mestský úrad / Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď / 9. JÚN 2023 /    Tento rok sa kvôli nadpriemerne daždivému obdobiu darí tráve rásť podstatne efektívnejšie, než sa darí mestským koscom ju udržiavať. Preto sa vedenie mesta rozhodlo o výpomoc externej firmy. Koscov od súkromnej spoločnosti môžete vidieť v teréne v najbližších dňoch, ak im pracovné plány opäť nenaruší dážď.

Odborná spoločnosť sa má podľa objednávky postarať prioritne o plochy na Novomestskej, Garbiarskej, Mlynárskej a Vinárskej ulici. Kosenie navyše bude mesto stáť cez 1500 eur. „Mesto Sereď spravuje 41 hektárov verejných zelených plôch, o ktoré sa staráme kosením a inou údržbou. Externá spoločnosť aktuálne zabezpečí v Seredi jedno kompletné kosenie na dohodnutých uliciach. Pracovať môžu aj počas víkendu, ak to počasie dovolí. Po jednej kosbe vyhodnotíme efekty spolupráce,“ objasnil primátor mesta Ondrej Kurbel, ktorý si uvedomuje, že na nepokosené plochy mesta sa dnes obyvatelia sťažujú opodstatnene. Vysvetlil, že externá firma mohla prísť na výpomoc až po uvoľnení svojich kapacít a splnení svojich zmluvných záväzkov v iných mestách, keďže sa stará o kosenie napríklad v Trnave, či Šali.

Primátor však upozorňuje, že do budúcna musia nastať zmeny, ktoré vylepšia údržbu, akú Seredčania poznajú z tohto roka, aj z predchádzajúceho obdobia. „V hre sú viaceré možnosti. Efektívne riešenie môže priniesť vysúťaženie externej spoločnosti na výpomoc s kosením počas najnáročnejších mesiacov v roku,“ uzavrel Kurbel.

Oddelenie životného prostredia, pod ktoré údržba spadá, sa bude snažiť aj o presadenie nákupu ďalšej techniky, ktorá by posilnila vlastné kapacity mesta. Pre porovnanie so Sereďou, približne rovnaké plochy zelene v Šali kosí dvojnásobný počet kosačiek.

foto: MsÚ

Zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články