back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Na potulkách po hradoch a zámkoch s Lovcom hradov

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

ZŠ Juraja Fándlyho /   Letné prázdniny sa nám nezadržateľne blížia. Mnohí už rozmýšľame, kam pôjdeme na výlety, dovolenky. Inšpiráciu si môžeme zobrať od blogera Lukáša Malečka, ktorého mnohí poznáme ako Lovca hradov a ktorý k nám zavítal, aby žiakom porozprával o svojich zážitkoch na cestách po hradoch na Slovensku, ale i v zahraničí.

Navštívil spolu 465 hradov v 7 krajinách. Vďaka tejto záľube vedie aktívny život s celou rodinou a inšpiruje ostatných k objavovaniu našej histórie. Ukázal nám známe aj neznáme hrady a historické miesta na Slovensku i v zahraničí.  Veľmi rád navštevuje zrúcaniny a zaniknuté hrady. Odpovedal na zvedavé otázky žiakov a  niektorých aj odmenil za správne postrehy a zaujímavé otázky. Prezradil nám, že jeho  obľúbené hrady sú všetky tie, o ktoré sa starajú dobrovoľníci a združenia. Jeden z takýchto hradov je aj hrad Uhrovec, na ktorý chodí veľmi rád. Na konci besedy nám odovzdal stieraciu mapu.

Veríme, že sme besedou žiakov inšpirovali a vďaka tomu uprednostnia zaujímavý výlet na historické miesta v krásnej prírode, pred „výletom“ do nákupného centra a posedávaním pri počítači.

Mgr. Hajnalka Lanczová

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články