Ďalšie veci zo socializmu a Černobylu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Dlhoročný kamarát, Ukrajinský umelec Mykola s manželkou už tri desaťročia žijúci na Slovensku, len uplynulý týždeň do Múzea totality venoval dve plné krabice od banánov vecí zo socializmu, ktoré viac ako štyridsať rokov zbieral a využíval pri tvorbe umeleckých diel.

Ide o množstvo novín, roztriedených výstrižkov z dobovej svetovej tlače týkajúcich sa tém ako Okupácia ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy, Nežnej revolúcie, Lenin, Stalin, Gagarin a prvý let do vesmíru a ďalšie.

Medzi materiálmi sú ďalšie veci viažúce sa k havárii v atómovej elektrárni Černobyl.

Darované predmety starostlivo triedime a postupne budeme obsah zverejňovať. Nateraz aspoň niekoľko fotografií, ktoré aspoň priblížia objem vecí, ktoré už v lete bude možné v Múzeu totality vidieť aj osobne.

Umelec Mykola si samozrejme pozorne prezrel aj priestory Múzea totality.

        

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články