back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Bolo teda za socializmu lepšie?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Dlhé rady už pri vykladaní žiadaného a nedostupného tovaru pred inak prázdnymi obchodmi, nedostatok aj bežného kečupu, ale aj toaletného papiera, a dokonca aj hygienických vložiek a obdobných základných vecí dennej potreby.

Charakteristika doby pred niečo viac ako tromi desaťročiami, no nástenky na chodbách škôl, nemocníc, fabrík a úradov plné propagandistických letákov oslavujúcich budovanie „rozvinutej socialistickej spoločnosti“.

Nezabúdajme, neklamme a nezavádzajme naše deti a vlastne ani dnes už tridsiatnikov o dobe, ktorú sme prežili. Hovorme im pravdu a poskytnime dostatok faktov o tejto dobe, aby nežili v ilúziách, že niekedy bolo lepšie…

Tu je niekoľko materiálov, z ktorých je možné dozvedieť sa viac o socializme, nefungujúcom zriadení, a o systéme založenom na klamstve a sebaklame. Na potláčaní ľudských práv, slobody slova a strieľaní vlastných občanov, keď chceli totalitný režim opustiť.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Iba nedávno sme k téme publikovali niekoľko dnes už historických materiálov, v ktorých sme dobu minulú pripomenuli aj ľuďom túžiacim po návrate socializmu a totalitného zriadenia (jedno bez druhého by nebolo) a to dokumentami danej doby. Teda tými dokumentami, ktoré aj v spomenutej totalitnej dobe vzniknúť mohli. Sú síce jemné a poplatné režimu, no i tak kritizujú. Svojsky, ale zrozumiteľne.

Pravda o socializme

A dali sme možnosť  čitateľom v ankete online hlasovať, či hodnotia pozitívnejšie dobu totality, alebo súčasnosť.

HLASUJTE: Žilo sa vám lepšie za socializmu, alebo sa žije lepšie v dnešnej dobe?

A tu v  MÚZEU TOTALITY  je možné osobne vidieť originálne predmety z doby totality. Čítať originálne noviny a časopisy napísané a vydané v totalitnej dobe. A vlastnou rukou sa dotknúť Železnej opony, ktorá po dlhé desaťročia obkolesovala socialistické  Československo a delila totalitu od slobodného sveta na západ od nás.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

- Článok pokračuje pod reklamou -

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Múzea totality:

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články