back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Klasický telefónny zoznam z čias socializmu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Pamätáte si na tieto telefónne zoznamy? Mal ho každý, kto mal zavedenú tzv. „pevnú linku“. Reč je o telefóne a pre mladšiu generáciu, nie o mobilnom.

Aktualizované a tlačené boli každé dva roky a to pre každé  mesto. Vo veľkých mestách boli telefónne zoznamy samozrejme podstatne hrubšie. Boli aj v telefónnych búdkach – tak tam to boli naozaj hrubé knihy. Hlavne v Prahe a Bratislave.

Trvalo nám naozaj dlho, pokým sa nám klasický telefónny zoznam z čias socializmu do Múzea totality podarilo získať. Sme radi, že od minulého týždňa jeden máme. Je síce z Prahy, no je.

Ak niekto náhodou doma nájde obdobný  telefónny zoznam najlepšie pre okres Galanta, resp. s tel. číslami v meste Sereď, radi ho vystavíme v priestoroch múzea. Väčšina takých zoznamov nepochybne skončila v zberných surovinách, no veríme, že niekde zostal kúsok zabudnutý.

Srdečne ďakujeme.

- Článok pokračuje pod reklamou -

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Múzea totality:

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality