ISSN 1337-8481

Archív SeredOnLine

Rozhovor s odchádzajúcim primátorom Martinom Tomčányim

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -

Ing. Martin Tomčányi bol poslancom MsZ v Seredi od roku 1991 do roku 2010. Neskôr pokračoval vo verejnej správe vo funkcii primátora mesta Sereď, v ktorej pôsobil dvanásť rokov.

V roku 2010 o primátorskú stoličku bojovalo spolu s ním ďalších osem kandidátov: Miloš Hanus, Ján Himpán, Slávka Kramárová, Ľubomír Kyselý, Marek Lovecký, Peter Rampašek, Jaroslav Troják a Jozef Vereš. Z celkového počtu 5 354 odovzdaných hlasov pre primátora Martin Tomčányi získal 1 725 hlasov.

-V roku 2014 sa na funkciu primátora prihlásili iba dvaja kandidáti: Martin Tomčányi a Jaroslav Troják, ktorý získal 564 hlasov a s počtom 3 797 hlasov vyhral opäť M.Tomčányi.

-V roku 2018 sa o pozíciu primátora uchádzali traja kandidáti a to Zuzana Horváthová, Pavol Kurbel a Martin Tomčányi. Prvá z nich získala 226 hlasov, Pavol Kurbel 1 341 hlasov a Martin Tomčányi vyšiel opäť víťazne s 3 885 hlasmi.

Nikto nemôže uprieť, že sa počas týchto rokov mesto menilo a posunulo vpred. Spomeniem napríklad zrealizované projekty: zrekonštruovaný amfiteáter, nová tržnica, športová hala Sokolovňa, atletická dráha na ZŠ J.Fándlyho, dokončený pavilón G pri Cirkevnej ZŠ, máme jedno z najmodernejších kín na Slovensku, zrekonštruované sály (obradná a rokovacia na MsÚ, veľká estrádna DK vrátane oboch pódií), veľkou zmenou prešiel zámocký park a bastión kaštieľa, nový parčík Komenského, zrenovovaný malý park na námestí a “Kubačov “park vedľa Progresu, nový prívod pitnej vody Jelka – Sereď v dĺžke 16 km, nové rozvody tepla na takmer polovici územia mesta a CZT. Školy, škôlky a niektoré mestské budovy vrátane budovy MsÚ prešli rekonštrukciou alebo modernizáciou, bola zkúpená budova pre mestskú políciu a vytvorené profesionálne záznemie a budova pre seniorov, kde sú priestory pre deti, zrenovované boli všetky sochy v meste, pribudla nová socha Legionára o ktorej sa hovorilo desaťročia , Skate park, workout, cylotrasy a veľa – veľa iného. S Martinom Tomčányim v nasledujúcich riadkoch prinášame rozhovor, v ktorom zrekapituluje uplynulých dvanásť rokov a prezradí aj čomu sa bude ďalej venovať.

Mnoho ľudí prekvapil fakt, že ste sa v novom volebnom období rozhodli už nekandidovať za primátora. Môžete povedať prečo?

Tri volebné obdobia – 12 rokov vo funkcii primátora je dosť. Som presvedčený, že zodpovedný človek by mal vedieť kedy je čas prísť a kedy odísť.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Skúste prosím zrekapitulovať uplynulých 12 rokov.

Bolo to obdobie úspešných projektov, nadšenia, spolupráce, budovan