back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Unikátne originálne materiály viažúce sa k havárii v Černobylskej atómovej elektrárni. A originálny dozimeter z čias ZSSR

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Koncom týždňa expozícia MÚZEA TOTALITY viažúca sa k havárii v Černobylskej atómovej elektrárni, bola obohatená o vyslovene unikátne artefakty. Ide o originálne kúsky z čias bývalého ZSSR.

Noviny, plagáty, letáky, poštové obálky, dobová literatúra, originálne rukavice a – originálny dozimeter sovietskej výroby.

           

Niektoré predmety boli do MÚZEA TOTALITY  zakúpené, iné darované. Ďakujeme darcom za príspevky do MÚZEA TOTALITY a veríme, že postupne získame ďalšie veci týkajúce sa Serede a známych podnikov v Seredi a okolí za socializmu pôsobiacich.

– – –

- Článok pokračuje pod reklamou -

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Muzea totality:

- Článok pokračuje pod reklamou -