back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Šintava: Holička alebo Režnáková?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

V sobotu 29. 10. 2022, v čase od 7.00 hod. do 20.00 hod., si budeme vyberať medzi dvoma kandidátmi na starostu: Miroslavom HoličkomStanislavou Režnákovou. Počas obdobia starostovania obidvoch kandidátov som bol poslancom OZ. Dovolím si vyjadriť svoj názor na niektoré skutočnosti.

Začnem Miroslavom Holičkom. Časom skutočne zabúdame, ako to bolo pred štyrmi rokmi, ako sme museli zápasiť za základné pravidlá slušnosti, informovanosti, či demokratických princípov… Čas zahladzuje veľa, ale nezmenilo to históriu a to, čo sme zažili.

Pripomeňme si len výstavbu bytovky, kde Najvyšší kontrolný úrad konštatoval, že pri jej výstavbe bolo nehospodárne použitých cca 37.000 eur. Začatie nezmyselného súdneho sporu o Lodenicu, ktorý stál obec cca 170.000 eur. Keď to spočítame, v obci bolo „vyhodených“ vyše 200.000 eur zbytočne a nezodpovedne. Nechcem si ani predstavovať, čo sme za tie peniaze mohli v obci urobiť a vybudovať. Každý máme nárok na chyby, len nechcime, aby to zaplatili iba občania Šintavy. Spravodlivo sa na dodržiavanie zákonov pozeral Ústavný súd, keď za nedodržanie ústavného zákona dal Miroslavovi Holičkovi pokutu skoro vo výške 9.000 eur, ktorú aj zaplatil.

Zabúdanie je prirodzená vlastnosť, ale dôležité je si aj pripomenúť skutočnosti z minulosti. V tom nám nepochybne pomôžu dve čísla Transparentnej samosprávy, ktoré sú neformálnou obecnou „kronikou“. V pdf formáte ich nájdete TU TU. Pri ich čítaní sa mi znova pripomenuli udalosti, na ktoré by som inak rýchlo zabudol…

Teraz prejdem k Stanislave Režnákovej. Moje očakávania boli väčšie, ako je realita. Preto som nehlasoval za zvýšenie jej platu starostky o 15%. Dôvody nájdete TU.

K posledným štyrom rokom treba niečo ešte uviesť. Keď čítate tento článok, pravdepodobne používate optický internet. Bola to investícia súkromnej firmy, ale starostka musela pri rozkopávkach riešiť množstvo občianskych problémov, aby práce mohli byť bezkonfliktne dokončené. Odčerpalo to sily, ktoré priamo nesúviseli s obcou. Obdobne to bolo aj s COVID testovaním, ktoré odčerpalo obci taktiež veľa síl, ktoré nemohli byť použité na rozvoj obce. Na obidve udalosti sme už akosi pozabudli, ale boli dôležitou službou pre občanov Šintavy.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Ako poslanec som okrem iného navrhol, aby každý rok starostka vypracovala, čo sa v obci za daný rok urobilo. Až z odstupom času môžeme vidieť, že sa obec zveľaďovala, aj keď nie tak rýchlo, ako sme očakávali. Opäť je dôležité si to pripomenúť. Pozrieť si to môže TU (2019), TU (2020) a TU (2021).

Čo povedať na záver? Veľa vecí som nespomenul a niektoré pomenoval zjednodušene. Ale mám za to, že zvolením p. Holičku by sme obec vrátili hlboko do „minulosti“, pravdepodobne bez ďalšieho rozvoja. Aj keď mám výhrady k práci terajšej starostky p. Režnákovej, považujem ju za lepšiu možnosť. Predpokladám, že starostka po svojom ďalšom zvolení  využije všetky doterajšie skúsenosti – aj tie negatívne – a kvalita jej práce sa zlepší. Má na to najlepšie predpoklady. Držím jej palce a obci tiež. Želám občanom, aby sa múdro a zodpovedne rozhodli.

 

Ján Šimulčík, poslanec OZ

 

P. S. Poprosím diskutujúcich o kultúrnosť a podpisovanie svojich komentárov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Jeden lepší, ako druhý. Jeden za osemnásť, druhý bez dvoch za dvadsať. Keby si zvolili Holičku, no to už by si Šintavania pomohli. Zase by sa rozbehol kolotoč so súdmi. No, odvážnym šťastie praje.

 2. Pan Šimulčik . Ten či tá, keď chce byť niekto starosta musí vedieť aký plat bude mat počas funkčného obdobia. No a keď chce viac treba mu surovo nasrať do rúk a nepustit k vode. Málo by to tak byt na celom Slovensku.

 3. Nie, nie, Režnaková vôbec nieje arogantná a zákerná. Ona je ešte horšia. Do očí ťuťu muťu a za chrbtom oči prevracia nad „debilom“, ako ona nazýva mnoho občanov. Ach jaj, že žena a že starostka. Už nie Šintavania. 🙏

 4. Pán Šimulčík. Je zúfalé čítať Vaše riadky. Asi vám nedalo veľa námahy takéto niečo vytvoriť.?Toľko nenávisti a závisti je vo Vás a Vy ako sa prezentujete navonok ,si hovoríte veriaci človek? Vy dokážete bez hanby chodiť do kostola a schovávať sa za pána Boha? Potrebujete a robí Vám to dobre stále do niekoho kopať, opľúvať a ponižovať?Prečo ste nekandidoval ? Veď
  ste zo Šintavy mohol urobiť raj na zemi a ukázať všetkým neschopným ako sa to robí?A čo ste dokázal Vy? Rozbiť celú dedinu, nehlasovať ani za jednu závažnú vec, obracať na posmech poslancov s iným názorom . Nevadí Vám, že kvôli vám nechcel ísť pomaly nikto ani za poslanca, že s vami nechce mať nikto nič spoločné?
  Karma je zdarma, kto seje vietor, zožne búrku.

 5. Pre „V mene občanov“

  1, Ak chce niekto vystupovať v „mene“ občanov, bolo by na mieste sa podpísať menom. Zrazu zisťujeme, že nedokážeme zastúpiť ani seba, nieto ešte občanov, keď sa nevieme podpísať menom, a tak verejne prezentovať svoj názor.

  2, V článku som uviedol fakty. Nemám ten dojem, že by som v ňom „kopal, opľúval a ponižoval“. Chápem, že niekoho tieto fakty môžu byť nepríjemné…

  3, Poďme ďalej k faktom – „rozbiť celú dedinu“ – čím?, že na OZ pomenovávame veci? Že si ľudia môžu OZ pozrieť na internete? Nezdá sa vám to bizarné? Nechápem, ako som mohol rozbiť dedinu, keď podľa Vašich slov „nechce mať nikto so mnou nič spoločné“? Tak tomu už úplne nerozumiem… Pri zbieraní podpisov na nezávislého kandidáta mi občania sami vhadzovali podpísané hárky do schránky, čím vyjadrili svoj postoj. A tých podpisov nebolo málo.

  4, Ďalšie tvrdenie – „nehlasovať ani za jednu závažnú vec“. Škoda, že ste nenapísal aspoň niekoľko. Možno by ste bol prekvapený. Držme sa faktov.

  5, A posledné tvrdenie „kvôli vám nechce ísť pomaly nikto ani za poslanca“ – treba si uvedomiť, že ako poslanec mám iba jeden hlas, ostatní ma môžu spokojne prehlasovať. Problém bude zrejme niekde inde.

  Ján Šimulčík

 6. Presne, pán Šimulčík mohol kandidovať za starostu, ale vtedy by musel znášať aj nepopulárne pripomienky, požiadavky, kritiku poslancov, občanov za nesplnené predvolebné sľuby, a to by nebolo pre neho. A v jeho odpovedi mi chýba po 6, niečo o veriacim človeku.

 7. Pán Šimulcik,aj ste sa zamysleli prečo nepokračujú viaceri poslanci.schopny poslanci. Že by aj kôli vám. Veď svami niečo riešiť to je jak ísť do Ga cez Košice. Prečo je málo kandidátov? No kto by sa tam svami naťahoval. 4 roky len Holička,lodenica dokola. Veď ľudia sú stoho otrávený už. Aj vy by ste nemusel kandidovať.myslim že by to bolo pre obec plus.

 8. moj nazor. doma sme to preberali, ze preto nikto nechce kandidovat, aby sa so simulcikom nemusel dotahovat. aj s kavonom, ten to nastastie pochopil a bude sa asi venovat niecomu inemu. najprv rozbil dedinu majko s jeho ohovaracskym sol a pokracoval jano. s. jano vzdy len hlada smietku v oku druheheo pokracovanie isto poznate…… drzim palce novym poslancom uprimne. a snad sa do sintavy vrati sdliacky rozum a nie premudreli vzdelanci a ohovaraci.

 9. Rád by som tiež počul na to jeho pdpoveď,keď Božie prikázanie hovorí: miluj blížneho svojho, ako seba samého” – či? A o pomáhaní nehovoriac.
  Alebo sa riadi inými prikázaniami?

 10. Kebyže som Holička tak chodím po kanáloch. Má vôbec charakter ten človek? Šimulčík je kontrolór na špinavosti, a to je dobre keď chce byť poslanec.

 11. Občan 11. októbra 2022, 11:39 , čo má toto prikázanie spoločné s témou ?
  Snáď , že by ho nedodržiavali aj kandidáti na starostu a výkonom funkcie škodili občanovi?

 12. Presne je tam niekto na špinavosti. Práve taký človek by mal chodiť po kanáloch. Lebo špinavosti a pravda je sakra dobrý rozdiel.

 13. Spominam si na Sintavu spred osem rokov. Prave vtedy pod beznym clankom boli diskusne prispevky zo strany obcanov poukazujuce na netransparentnost a aroganciu vo vedeni obce ex starostom Holickom.

  Zo zaujmu som prisiel na OZ a starosta bez hanby a stipky pudu sebazachovy povedal, ze zakon porusi, lebo za to nehrozi ziadna sankcia.

  Problem. Nasledne dalsie. Sprava NKU konstatujuca nehospodarne vynalozenie financnych prostriedkov vo vyske takmer styridsat tisic Eur. A diskusia o dalsich peniazoch navyse, ktore firma za buranie ani nepozadovala.
  Arogancia, pohrdanie obcanmi, poslancami, mediom, zakonom…

  Uz na prvom rokovani OZ (za nasej pritomnosti) bolo vidiet spravanie sa poslancov, starostu a uradnicok. Ako by som to slusne napisal – nuz, taki jednoduchi ludia ktori ked otvorili usta, u cloveka znaleho veci mohli vyvolat akurat tak lutost.

  Po prvom zverejneni videozaznamu tuto obecnu tragediu videli aj obcania, ktori ani len netusili, so maju v zastupitelstve. Co do funkcii kandidovalo a co si ludia nepoznajuc ich moralne kvality a vzdelanostne predpoklady, zvolili.

  Neodborne rozhodovanie vtedy starostu sposobujuce mimoriadne vysoke skody obci, ale aj obcanom a to dokonca aj mimo Sintavu.

  Cele zle.

  Systematicke zverejnovanie neschopnosti starostu viest obec co do odbornosti, tak aj po moralnej stranke nastartovalo slusnych ludi, ktori sa rozhodli zmenit obec. Nastavit pravidla a doniest do obce uroven, slusnost, transparentnost.

  Zial, funkciu starostu obce dali ako „darcek pod stromcek“ sucasnej starostke Reznakovej. Od zaciatku to bola nie dobra a vhodna volba, no nebola ina.

  S jej VEREJNYMI SLUBMI OBCANOM si „vytrela zadok“ uz na prvych zastupitelstvach a poslanci boli zial slabi na to, aby jej ukazali, kto o com rozhoduje a kto ma co a ako za peniaze obcanov a pre nich vykonavat.

  Starostka (kedze nic nedokazala) toho vela nepochopila, akurat tak to, ako zabezpecit rodinu – mala zaujem zvyhodnit rodinneho prislusnika pri prijimani do zamestnania – poslanci nekonali. Uz tam ju bolo potrebne zastavit. Tak dnes prosperuje len sport, ktoremu sa venuje jej syn.

  Smutne…

  Kriva cesta za ktoru by obcania hnali voleneho zastupcu na kraj humna uz aj v Moldavsku, natahovanie sporu s Lodenicou, podly a zakerny zapas proti transparentnosti.

  Poslanci o ktorych sa opierala ju vyliali ako vedro vody a ona je dnes na zaciatku.

  Neviem, kto je lepsi, kedze obec nevygenerovala kandidata, ktory by bol iny, ako ti dvaja, ktori po funkcii tuzia znovu. Niekto to tu uz napisal – v podstate je to jedno. Starostka do vedenia samospravy k arogancii doniesla este aj zakernost.

  Co sa zmenilo?

  Uz aj potencialni kandidati na post poslanca pochopili, ze ak nechcu byt na urovni niektorych sucasnych kolegov len dvihajucich ruky bez otazok a nazoru, lepsie je nebyt v diskusii oponentami a na smiech celej dedine.

  V Sintave prave vdaka Simulcikovi je dnes potrebne vediet a komunikovat. Je nastavena urcita uroven, no mohla byt podstatne vyssia, len bolo potrebne byt doraznejsimi a nekompromisnejsimi a to je vycitka voci poslancom, ktori boli uspesni na lodicke, no uz nekandiduju. Preco?

  – – –

  Ono dat to na sedlaka, je nielen, no hlavne na dedine bezne. Ale vyhrat na Ustavnom sude, si vyzaduje trpezlivost, schopnost pouzivat fakty a rozum a – vzdelanie.

  Co sa tyka rozdelenia dediny – ak ma poukazovanie na spinavosti, nezakonnosti, tunelovanie a zneuzivanie verejnych financii, amoralnost konania volenych zastupcov, ci ich nekonanie tam, kde konat mali vo verejnom zaujme byt rezdelovanim dediny, tak ano, viem, ze vieme. A budeme v tom pokracovat.

  Viac v samostatnom clanku.

 14. ani netusite podiel viny na tomto mate. vy nado mnou. pred vami sa chceli vsetci ukazovat a hrat na transpsarentnych, ktovieakych lepsich nez boli ti pred nimi… dobrych poslancov ste vystvali neustalym poukazovanim na nich ved to neunesie hocikto a maju aj svoje rodiny. ked mali svoj nazor? iny nez vas? to sa nemoze? dostali sa na ciernu listinu vasich citatelov a chrumkavy ostali len ti kto poukazoval na chyby. Tak je tomu ak teraz. Vecna opozicia a robit nema kto. je mi zle z tejto doby „novinarov“

 15. osratou metlou toho akoze novinara zente zo sintavy,vsetkych rozostve,pozor nanho,on najde chyby aj na panovi bohovi.

 16. Ale, ale , Tito , ty musíš byť strašný zúfalec, nešťastný človek , mdlého rozumu, keď sa znižuješ k takýmto urážkam. Tvoji rodičia si s tvojou výchovou veľa námahy nedali .

 17. Pán Šimulčík nehabíte sa vojsť do kostola ? Ešte som takého farizeja ako ste vy nestretol. Už je na čase aby ste s tými špinavosťami prestali. Pán Boh nie je náhly ale pamätlivý!!!!
  Myslite na to pri svojich“ modlitbách “
  Až vám vaše špinavosti všetci ktorým ubližujete spočítajú pôjdete so zasranými gaťami,?, možno aj so zmeneným ciferníkom. Viete, že ste všetkým na smiech?
  Zamyslite sa radšej nad sebou.

 18. Pán Majko, prečo musíte za každú cenu vždy niekoho urážať? Vôbec by Vám trochu pokory neuškodilo a nebolí to.
  Aj mentálne slabší sú ľudia a majú práva.
  Nechodím často na Vašu stránku, pretože väčšinou som z nej znechutený. Asi si radšej niekde inde pozriem pekné obrázky.

 19. My sme stále postihnutý a preto nedokážeme ohodnotiť kto v dedine čo zmenil.Sol tu zmenilo toľko že môžeme byť vďačný MM že sem chodí a nebojí sa pýtať.Starý hulvát je rovnaký jako stará ježibaba.kedy bude voľakto za koho sa dedina nebude hambiť?????

 20. Pán Volič 11. októbra 2022, 22:21
  môžete byť konkrétny aké špinavosti pán Šimulčik robí?
  Ja som doteraz pri sledovaní činnosti tohto pána nespozorovala nejakú nekalú činnosť, práve naopak,snaha z jeho strany o dodržiavanie zákonnosti a slušnosť.
  Očierňovať niekoho bez dôkazov je také typické Slovenské a v tejto dedine typické holičkovské.

 21. No jedno je pravda..či jeden lebo druhy..arogancia ..surovost.hlupost ..nas bude 4 roky viest..ona len veslari..
  On ani nemam slov….bude veselo
  .

 22. SOL si plni povinnosti urcene mediam a uz vychadzajuc z obsahu niektroych diskusnych prispevkov vidim, ze zjavne uspesne.

  Nepochybne obsanov zaujima, kto rozdeluje dedinu, kto zbiera komptomitujuce materialy na poslancov – verejnych cinitelov, obcanov. Ano, obcania to maju pravo vediet.

  Dovolim si pripomenut (znovu len fakty a myslim si, ze nespochybnitelne) iba DVOJ MINUTOVE VIDEO.

  https://www.youtube.com/watch?v=h8DW-t_u1OQ

  Ak ste zvladli video dopozeratz, prosim – vyjadrite sa v diskusii k veci.

 23. Pán Majko mám iba pár otazok. Čo týmto všetkým sledujete? To, že nemôžete politický vystáť Holičku, ani Režnákovú, to už asi všetci pochopili. Čo navrhujete tým ktorí tu čítajú túto diskusiu? Majú zostať doma sedieť a neísť voliť, len preto, že podľa Vášho názoru sú nekompetentní, neschopní na výkon funkcie? Celé mi to príde, že len odrádzate Šintavanov ísť voliť.

 24. Ak je niekto môj sympatizant, tak ma nemôže ovplyvniť Majko a ani nikto iný. Veď ľudia nie sú ovce, aby ich niekto do niečoho hnal. Ja určite pôjdem voliť a viem aj koho voliť nebudem: LODIČKÁRKU.

 25. Otázka 12. októbra 2022, 18:20 – samozrejme, ze Vam odpoviem na otazky:

  – sledujem to, co je povinnostou media. Zverejnovat fakty, pravdu.
  – mylite sa, oboch by vo verejnych funkciach nemali vystat ludia, ktori opovrhuju aroganciou, pretvarkou a ti, ktori volaju po prave, spravodlivosti a transparentnosti.

  Nezijem v Sintave, preto mi je ludsky ukradnute, kto plytva Vasimi peniazmi. Profesionalne sa dve desatrocia venujem transparentnosti v samospravach, preto na vlastne naklady prakticky osem rokov robim v Sintave to, co robim.

  – ja som volil VZDY a za kazdych okolnosti. U mna nejestvuje neist volit. Niekedy zial musim volit mensie zlo. Nasledne ale o to intenzivnejsie sa snazim upozornovat na netransparentne, nezakonne, ci neeticke konanie volenych zastupcov.

  – ako sa zariadia obyvatelia Sintavy, je ich vec.

 26. Miloš nič proti tebe nemám ale prečo tu píšeš bludy že zverejňuješ pravdu ? Akú ? Sionistickú ? Ďakujem,ale tej „pravdy“ máme u nás vo všetkých zapredaných médiách viac ako dosť !