Ďalšie dva unikátne dary do Múzea totality

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Zmeny v Zákone o zbraniach a strelive boli dôvodom získania dvoch prírastkov do Múzea totality.

Ostrej streľby neschopné mimoriadne zachovalé pušky Mosin Nagant 1944 cal.: 7,62*54 a SKS 1945  cal.: 7,62*39,  tak budú mať možnosť vidieť návštevníci na vlastné oči.

Ďakujeme darcovi, ktorého dopisujeme na dlhý zoznam ľudí so záujmom zachovať historické predmety ďalším generáciám.

– – –

Exponáty Múzea totality sú postupne  dokumentované fotograficky a spolu s popiskami publikované na online platforme, ktorú môžete navštíviť tu:

https://www.muzeumtotality.online/

Ďalšie informácie o totalitnej dobe a socialistickom Československu nájdete tu:

https://socializmus.sk/

Ak máte staré predmety z čias socializmu a máte záujem umiestniť ich v múzeu pre ich zachovanie pre ďalšie generácie, uvítame to a bez váhania sa ozvite e-mailom, alebo telefonicky na číslo: 0907 277 777.

Zachovajme kus histórie aj pre tých, ktorí tu budú pre nás. A ukážme im, aký bol reálny život v totalitnej dobe, kedy si jedna strana prisvojila moc a vládu nad ľuďmi aj za cenu ich streľby na hraniciach, ak sa systém rozhodli opustiť.

Ukazujme a o dobe minulej hovorme našim deťom pravdu, aby im dobré veci slúžili ako príklad a zo zlých sa poučili a chyby minulosti neopakovali.

Nezabúdajme, sloboda stojí za to a za jej získanie veľa ľudí trpelo a mnohí dokonca položili život.

Video z Muzea totality:

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Úžastný vklad do vášho múzea pán Majko.Sledujem každý váš prírastok a teším sa vydarenému projektu. Takto sa robí pre ľudí

  2. rogi 4. septembra 2022, 10:20 – standardne by tento primitivny vykrik bol zmazany. Dlhodobo ale upozornujeme na fakt, ze ludia hlupnu a je s tym nieco potrebne robit.

    Do akej miery su niektori uz dnes hlupi, dokumentuje prave tento prispevok.
    Kedze som schopny prisposobit sa komunikacii kazdemu – moja odpoved tomuto primitivovi je na urovni, ktora mu je urcite blizka a dostatocne zrozumitelna:

    „Nie, nebudu. Ale mozem sa s Petrom pobavit a poziadat ho, aby v zaujme ukojenia Tvojej uchylky nejake pripravil pre Teba. Napis adresu, kde byvas – zabezpecim Ti k nim aj osobne venovanie od autora“

  3. dakujem p.Majko za ochotu,ale som nakoniec zistil,ze by to boli neoliberalne trenky a take by mi nevonali,p.Majko co sa jedujete,ved aj ten PETO obcas robi kadejake vyvrtky 🙂

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články