NESMIEME ZABUDNÚŤ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
NESMIEME ZABUDNÚŤ
Moja bývala kolegyňa JUDr. Ľubomíra Zlochová bola v auguste 1968 mladou sudkyňou. Po invázii vojsk Varšavskej zmluvy si na dvere pojednávacej miestnosti zavesila nápis: “Počas okupácie nepojednávam”.
A ani nepojednávala. Bola vyhodená z justície a do taláru sa mohla vrátiť až po páde komunistickej diktatúry v roku 1989.
Urobila to preto, lebo verila v právo, zákonnosť a spravodlivosť. Nemusela to frázovito opakovať, pretože to, čomu verila, prejavovala v skutkoch.
Po Nežnej revolúcii bolo pre mňa výnimočným šťastím a cťou, že krátku dobu posobila ako moja blízka kolegyňa na Ministerstve spravodlivosti v rokoch 2004-2005 (vo funkcii štátnej tajomníčky). Jej cit pre spravodlivosť, odvaha a charizma boli inšpiráciou pre všetkých, s ktorými spolupracovala.
Invázia vojsk Varšavskej zmluvy mala za následok stovky obetí na ľudských životov a stovky tisíc zničených ľudských príbehov.
Na tieto obete zločinného systému nesmieme nikdy zabudnúť.
A rovnako by nás mali inšpirovať osobnosti ako pani sudkyňa Zlochová – ich odvaha, integrita a charakter. Osobnosti, ktorých presvedčenie o práve a spravodlivosti nezlomil ani oveľa silnejší “nepriateľ”.
Foto: Ústav pamati národa
Zdroj: FB
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. ani mi nezabudame na potkanou spinavych,po 89tom, lipsic tam patri tiez,vsetkych vas povesat.a hlavne tuto vladu aj s prasnicou z palaca.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články