back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Kto bude kandidovať za poslanca OZ v Šintave?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Aby občan mohol ísť kandidovať ako nezávislý kandidát v komunálnych voľbách v našej obci nutne potrebuje minimálne 100 podpisov od obyvateľov. V stredu som ako nezávislý kandidát na obecný úrad odovzdal podpisové hárky s vyše 150 podpismi. Rád by som sa poďakoval občanom, ktorí sa podpísali, za možnosť byť volený.

Prečo idem opäť kandidovať? Obec sa za posledné štyri roky začala pomaly meniť k lepšiemu. Myslím si, že nás čaká ešte dlhá cesta a mali by sme putovanie po nej urýchliť, aby obec vyzerala krajšie. To však nezávisí iba od poslancov a starostky/tu, ale od všetkých občanov. Poslanci iba zastupujú občanov pri rozhodovaní v obecnom zastupiteľstve. Niektorí si myslia, že volia dobrovoľníkov na „všetko“, ktorí nemajú čo robiť, a tak idú kandidovať za poslancov. Voľbou v komunálnych voľbách nezaniká spolupatričnosť občanov za to ako bude obec vyzerať. Práve naopak. Občania obce si nevolia deviatich „dobrovoľníkov“ (rozumej poslancov), a tým to pre nich skončilo.

Posledné štyri roky ma veľmi potešila práve občianska aktivita v obci: Bobrová dolina, ihrisko pri hrádzi, brigáda rodičov na ihriskách, občianske získavanie peňazí na malé projekty v obci…  Nepochybne tým všetkým sa obec skrášľuje. Ďakujem všetkým, ktorí sa takto angažujú.

Obecné zastupiteľstvo toto volebné obdobie bolo zaujímavé. Nestretli sa tam iba „zdvíhači“ rúk. Našli sa tam aj osobnosti s vlastným názorom. To, že niekedy výmena názorov bola „živšia“, považujem za prospešné. V rôznorodosti sa môže zrodiť aj nová kvalita. Aj práve preto, by ma potešilo, keby všetci terajší poslanci išli opäť kandidovať. Myslím si, že obci by to prospelo. Služba nie je beh na krátke trate, ale maratón. A byť poslancom je skutočne služba občanom. Kto to myslí skutočne a  odborne vážne vie, že príprava na zastupiteľstvo zaberie veľa času. Pri hlasovaní treba mať aj odvahu zostať sám sebou.

Ale aby som odpovedal aj na otázku v úvode článku. Presnú odpoveď zistíme už koncom augusta, kedy budú musieť byť odovzdané kandidátske listiny. Nezdá sa, že by bol o službu poslanca veľký záujem. Terajší poslanci nastavili laťku odbornosti asi najvyššie z doterajších zastupiteľstiev. Už nepotrebujeme iba zdvíhačov rúk. Osobne som sám zvedavý, kto bude kandidovať.

 

- Článok pokračuje pod reklamou -

Ján Šimulčík, poslanec OZ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články