AKTUÁLNE: Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik je odsúdený na 8 rokov odňatia slobody

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik končí v base – je najvyšší čas (upratovať) na nižších úrovniach polície, prokuratúry a justície

Najvyšší súd Slovenskej republiky dnes odsúdil bývalého špeciálneho prokurátora Kováčika na trest odňatia slobody v dĺžke 8 rokov – nepodmienečne. Znamená to teda, že Kováčik je vinný a to za prijatie úplatku a vynášanie informácií z vyšetrovaní. Kováčik zároveň dostal peňažný trest vo výške 100 000 Eur.

Jedná sa o ďalší prelomový rozsudok vo veci „ukradnutia štátu“ a pošliapania jeho právnych základov a to bývalým vedením štátu a ľuďmi ktorí mali zákonnosť v štáte chrániť a zabezpečovať.

Muselo prísť až k vražde dvoch nevinných ľudí a odchodu starého vedenia vlády a polície na to, aby konečne došlo k vyšetrovaniu káuz, na ktoré novinári a samotní občania dlhodobo upozorňovali nielen v najvyšších sférach politiky, ale aj na všetkých úrovniach správy vecí verejných.

Špeciálny prokurátor Kováčik mal mimoriadny dosah na NEriešenie tých prípadov, ktoré sa týkali tzv. „našich“ ľudí. Kto medzi nich patrí? V mnohých prípadoch to vie široká verejnosť, len niektorí kompetentní policajti, prokurátori a sudcovia sústavné podania a domáhanie sa práva ignorujú, prípadne viacmenej priamo zjavných porušovateľov zákonov „ochraňujú“.

- Inzercia -

Obdobné prípady (možno  v menšom, no o to častejšie) sa dlhodobo dejú aj v mestách a aj priamo v Seredi. Niekoľko poslancov MsZ, protikorupční aktivisti a naše noviny v niekoľkých konkrétnych prípadoch, ktoré sú zjavne v rozpore so zákonom podali trestné oznámenia, no tieto boli odmietnuté prípadne takpovediac „zametené pod koberec“.

Priamo v Seredi dlhodobo „nie je trestné“ vlastne žiadne konanie volených zástupcov, ale ani ich nekonanie tam, kde voleným zástupcom a kompetentným osobám zákon konať ukladá.

Skutočne najvyšší čas začať upratovať aj na nižších stupňoch riadenia polície, prokuratúry a justície a všade tam, kde je korupcia v kontexte viacerých neriešených prípadov evidentná, minimálne veľmi pravdepodobná.

Aj odsúdenie bývalého špeciálneho prokurátora Kováčika, ktorý sa dlho javil byť nedotknuteľný je jasným znakom toho, že právo a rovnosť pred zákonom môže platiť aj na Slovensku.

Konkrétne v Seredi to chce ešte intenzívnejšie otváranie starých káuz, odvahu hovoriť u bývalých ale aj súčasných poslancov MsZ a iných ľudí, ktorí majú vedomosti o nezákonnostiach, z ktorých mnohé boli publikované aj v našich novinách.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Takych pripadov je ozaj dost aj v okolitych dedinach nedaleko Serede,treba to cistit .

  2. Hanba. Dva roky je vo vazbe este dva roky odsedi a moze si uzivat nazbierane peniazky. Lebo po polovicke trestu ho asi pustia…

  3. Anonym 24. mája 2022, 19:36
    Veru, asi to tak aj bude. A navyše na šéfov nič neprezradil, takže bude mať kľud aj v base a potom aj keď vyjde von.

  4. Pan Makó, je na slobode a ešte aj podniká, čudná spravodlivosť. Mal by sedieť spolu s Kováčikom v jednej cele.

  5. KOVÁČIK JE HLAVATÝ KOKOT ! HLAVATÝ. NETVOR HLAVU MÁ ORESNE AKO POSTAVIČKA Z FILMU NEKONEČNY PRIBEH —- KAMEŇOŽRÚT . Ale malo dostal

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články