back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

AKTUÁLNE: Do areálu bývalého MILEXu stále vozia odpad

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď / Presne ako sme predpokladali, do areálu bývalého MILEXu po odstránení brán a nezáujme samosprávy, začnú ľudia a firmy voziť ďalší a ďalší odpad.

Aktuálne po niekoľkých kamiónoch plastových odpadov (podobný „tovar“ ako na mestskom pozemku v Malom háji) a odpadu zloženého z používaného oblečenia, kabeliek a rôznej bižutérie a ton odpadu navozeného bezdomovcami a feťákmi, v priestoroch MILEXu vznikajú skládky autodielov. Či sa jedná o dielce z opravovaných áut, alebo áut rozoberaných na náhradné diely, či dokonca kradnutých, netušíme. V každom prípade „čaro“ možnosti zbavovania sa odpadu nelegálne, no hlavne zadarmo odhalili ďalšie osoby alebo firmy.

Odpadu v areáli pribúda.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Ľudia neváhajú tento objekt využiť aj na nezákonné zbavenie sa rozbitého celého osobného auta. Tí jednoduchší na ňom dokonca nechajú aj evidenčné číslo.

Tony odpadu pribúdajú všade po rozsiahlom areáli. V halách aj na voľnom priestranstve. Všade množstvo odpadkov a ľudských výkalov. A v tomto žijú ľudia (vždy za 20 minút stretneme aj 6 až 10 ľudí bývajúcich v tomto svinstve), ktorí následne chodia do rovnakých potravín, iných obchodov a verejných budov ako my. Šírenie chorôb je možné a hodne pravdepodobné. Skutočne tento stav kompetentným nevadí?

Bývajúce individuá si do ako tak uzatvorených priestorov berú haluze a polámané stromy na kúrenie. A aj si tam kúria v provizórnych a životu nebezpečných „kachliach“, možno priamo otvoreným ohňom. Preto je drvivá väčšina priestorov vyhorená. Čaká sa na smrť tých ľudí?

Z areálu bývalého MILEXu sa teda stáva verejná skládka odpadov všetkého druhu.

Zopár aktuálnych pohľadov na rozrastajúce sa skládky prinášame aj dnes.