back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Pri dopravných značkách v tomto stave, byť reč o bezpečnosti nemôže – obec Váhovce

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Váhovce / Väčšina našich obcí sa od novembra ´89 výrazným spôsobom zmenila. Verejné priestranstvá zvyčajne zodpovedajú dátumu v kalendári, obce hlavne v poslednej dobe hodne finančných zdrojov čerpajú z Eurofondov. Vo väčšine obcí je teda progres vidieť už na prvý pohľad.

Či chceme alebo nie, doprava hustne, no ciest veľmi nepribúda. V centrách obcí vlastne vzhľadom na zastavanie priestorov, ani pribúdať nemajú kde. Bezpečnosť cestnej premávky  najmä vo vzťahu k deťom je teda mimoriadne dôležitá. K bezpečnosti na cestách je dôležité ako dopravné značenie vodorovné s priechodmi pre chodcov, tak samotné dopravné značky.

Bežne človek žijúci v obci značky možno ani nevníma, no pre návštevníkov obce sú dôležité. Ako majú dopravné značky vyzerať, priamo rieši zákon. Ako vyzerajú v skutočnosti, sme sa v sobotu pozreli do jednej z obcí – Váhoviec.

Viac si môžete pozrieť v krátkom videu. Investovala samospráva do bezpečnosti v obci za posledných povedzme 30 rokov aspoň toľko, ako napr. do jednej spoločenskej či zábavnej akcie počas roka?

Pripomíname, že v prípade potreby zodpovedajúceho dopravného značenia nehovoríme o zábave, ale o nevyhnutnosti a verejnom záujme. Nejde totiž o nič viac, ako o bezpečnosť, teda o životy občanov. A to je dosť, nie?

Otázky pre starostu obce JUDr. Adriána Kubicu: Prešli sme  v sobotu pán starosta iné ulice, aké denne pri jazde obcou v ktorej ste druhé volebné obdobie starostom používate Vy?

- Článok pokračuje pod reklamou -

Pán starosta Kubica, nenašiel ste na úrade kalendár zabudnutý na dátume niekedy v predposlednej dekáde minulého storočia? Ak áno, nie je čas vymeniť ho za aktuálny a podľa toho aj spravovať veci verejné?

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články