back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Centrum mesta Sereď ako smetisko – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Sereď / Pondelok podvečer a jazda mestom pripomína skôr jazdu smetiskom. Aspoň v niektorých častiach mesta  Sereď.

Že sa správca Mestských sociálnych bytov o poriadok v ich okolí nestará, sme si my uličania za posledných minimálne desať rokov zvykli.

Na donedávna (?) mestskom pozemku sa nachádza toto množstvo odpadu prirodzene produkujúce množstvo potkanov a myší. Vzhľadom na nezáujem primátora Tomčányiho a prednostu Krajčoviča o škody spôsobené vlastníkom susedných nehnuteľností nevylučujem, že tak 20 cm kúsok chytím a vypustím na sekretariát MsÚ. Keď môžeme vďaka ignorovaniu našich práv vedením mesta a správnom mestských nehnuteľností s týmito živočíchmi po dlhé roky žiť my, prečo by to nemohli skúsiť oni?

Ako teda vyzerajú mestské nehnuteľnosti za primátorovania Ing. Martina Tomčányiho, teda vidíme. Ale že v centre mesta verejné priestranstvo vyzerá ako smetisko, to chce skutočný a nefalšovaný nezáujem vedenia mesta o údržbu a poriadok. Už vážne zostaneme na úrovni najchudobnejších dedín, prípadne afrických mestečiek, v ktorých špinu a odpadky považujeme akosi za samozrejmosť a súčasť (ne) kultúry?

- Článok pokračuje pod reklamou -

Primátor mesta na neporiadok „pod oknami úradu“ vidí.

Takže, toto je naše mesto v súlade s predstavou poslancov MsZ a vedenia mesta, ktoré milióny Eur investuje do rekonštrukcie futbalového štadióna pre úzku skupinu platených športovcov a ich fanúšikov a nemá ani toľko slušnosti, aby pre väčšinu obyvateľov zabezpečilo aspoň základné funkcie bežné na tých najmenších dedinách.

Primátorom a štatutárom mesta už tretie volebné obdobie je Ing. Martin Tomčányi, jeho zástupcom Bc. Ľubomír Veselický a prednostom úradu Ing. Tibor Krajčovič. Ak by náhodou niekto nevedel, kto zodpovedá za chod mesta…

– – –

AKTUALIZOVANÉ

Dobrý deň,

dnes, 6. apríla o 10.50 ste mi telefonicky položili otázky, zasielam Vám na ne odpovede:

- Článok pokračuje pod reklamou -

Dokedy bude mesto trýzniť obyvateľov Trnavskej a vyhovárať sa, že nedokáže z daní svojich poplatníkov tento bordel po neprispôsobivých občanoch vyčistiť?

Čistenie mesta od odpadkov vykonávame ručne každý deň. Naši vlastní zamestnanci čistia od odpadkov centrum mesta a priľahlé ulice.

Vami opisovanú prácu, ktorou je čistenie a dočisťovanie okolia sociálnych bytov na Trnavskej, robia pracovníci, ktorých nám úrad práce posiela na štyri hodiny denne (aktivační pracovníci). Týmto zamestnancom môže mesto zveriť jednoduchšie prácu (obsluhu techniky alebo výsadbu zelene majú v náplni práce naši vlastní zamestnanci mesta). Žiaľ, kvôli protipandemickým opatreniam boli aktuálne stopnuté pracovné sily z Úradu práce, naposledy sme mohli využiť ich pracovnú silu v novembri 2020. Akonáhle nastúpia aktivační pracovníci opäť, budú nasadení na Trnavskú ulicu v prvom poradí.

Kompletné vyčistenie priestranstiev okolo sociálnych bytov na Trnavskej však vykonalo mesto Sereď už viackrát, naposledy to bolo minulý rok. Pozemok a jeho okolie sme zanechali pre užívateľov čisté.

Kedy mesto nahradí škody, ktoré spôsobujú hlodavce, ktoré prebehujú zo sociálnych bytov na Trnavskej ulici?

V prípad preukázania príčinnej súvislosti medzi vzniknutou škodou a porušením povinností mesta týkajúcich sa deratizácie, bude mesto Vami spomínané záležitosti riešiť.

Centrum mesta, okolie Huberta je plné odpadkov, dokedy bude mesto Sereď najšpinavšie v okolí?

Hneď v utorok ráno, šiesteho apríla, boli Vami nafotené priestranstvá okolo Huberta vyčistené.

Toto verejné priestranstvo bolo naposledy upratané vo štvrtok prvého apríla a podľa Vašich záberov, z pondelka piateho apríla, vidno, ako za necelé štyri boli priestranstvá opätovne znečistené rôznym odpadom.

Treba uviesť, že centrum mesta čistia zamestnanci mesta denne. Jedná sa o hlavné ťahy, ktoré ručne čistia od odpadkov, psích exkrementov a iných nečistôt.

- Článok pokračuje pod reklamou -

S pozdravom, Zuzana Slahučková