Enviromagazín priniesol pravdu o skládke odpadu po NHS pri Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Bratislava / Sereď / Ešte v lete navštívil minister Životného prostredia SR Ján Budaj  Sereď, kde sa osobne pozrel na viac ako 40 ročnú skládku lúženca, ktorý vznikol ako odpad pri spracovávaní niklovej rudy.

Ján Budaj je prvým ministrom ŽP, ktorý sa osobne pozrel na niekoľko miliónov ton obsahujúcu skládku odpadu a to z vrchu skládky. Osobne videl to, čo nám obyvateľom mesta Sereď a priľahlých obcí po dlhé roky tak vadí.

Už v októbri tohto roku sa podarilo v odbornom časopise ENVIROMAGAZÍN vydávanom Slovenskou agentúrou životného prostredia patriacou pod MŽP uverejniť článok, vďaka ktorému sa nielen odborná verejnosť dozvedela, ako vyzerá naoko neškodná skládka lúženca v čase, kedy tony jemného zdraviu škodlivého prachu sú vetrom rozfukované zo skládky na mesto.

Tu si celé číslo časopisu môžete prelistovať aj online:

https://online.fliphtml5.com/rtvb/fjpz/#p=1

- Inzercia -

Cez QR kódy si každý záujemca môže priamo načítať a spustiť videozáznamy dokumentujúce priamo rozfukovanie zo skládky. Aj odborníci tento stav videli viac menej po prvý raz.

O ďalších krokoch smerujúcich k eliminácii tejto dlhoročnej envirozáťaže v našom regióne, budeme čitateľov informovať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články