Ide o to, či bude prioritou biznis, alebo naša budúcnosť

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Stále nové zistenia a problémy z nezákonného konania tam, kde ide o peniaze. A v dotáciách väčšinou ide o veľké peniaze. V týchto dňoch Minister Životného prostredia Ján Budaj odhalil podvádzanie pri vybavovaní a čerpaní dotácií pre obce.

Štátny tajomník  MŽP SR Juraj Smatana na sociálnej sieti napísal:

„Ministerstvo životného prostredia v rámci auditu zistilo, že niektorí pracovníci envirofondu navádzali starostov obcí na predkladanie vedome nepravdivých informácií v rámci projektov financovaných z dotačných schém envirofondu.
„Ak by tieto nepravdivé údaje starostovia neuviedli, nemali by nárok na poskytnutie dotácie. Zatiaľ sa podarilo odhaliť tri prípady v rámci troch obcí v celkovej hodnote 100 378 eur,“ uviedla poradkyňa ministra Ľuba Lesná s tým, že envirorezort pokračuje v preverovaní ďalších pridelených dotácií.

V diskusných príspevkoch pod statusom štátneho tajomníka  MŽP SR Juraja Smatanu, si čitateľ nájde aj takéto reakcie:

Bi** Vlasť Poďťde sa pozrieť do Pružinských hôr! Urbár ťaží severné svahy. Neťaží.! Klčuje CHKO STRÁZOVSKÉ VRCHY! Neznášam Juraja Smatanu, ale ak dokáže zastaviť plienenie naších hôr ustúpim a podám mu pomocnú ruku pri záchrane naších lesov! Je nesmierne dôležité ochrániť prírodu a v tomto Jurajovi Smatanovi dôverujem. Máte páky na to, aby ste zastavili harvestory!
Miro Del kedy už končne niekto za tieto veci pojde sedieť?
Nemôže byť lepším ohodnotením práce ministra a jeho tímu, ako verejné uznanie sústavných spochybňovačov systému a jeho nefunkčnosti. Všetko a vždy je totiž o ľuďoch. Aj na ministerstvách a aj pri ochrane prírody.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. pán Majko klobúk dolu pred tým čo píšete aj pred ministrom Budajom.Ešte pred rokom som si myslela že veľa nadržiavate vtedajšej opozícii a až teraz vidím že ste mal pravdu.A priznávam sa že znovu ste mal pravdu.Tak som obhajovala tých aj v meste ktorých kritizujete.Mýlila som sa.Držím vám palce a aj pánovi Budajovi!!!!

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články