S názorom poslanca Kurbela nesúhlasím !

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď / V článku publikovanom pod titulom Okresná prokuratúra dala za pravdu rebelujúcim poslancom” poslanec MsZ Pavol Kurbel informoval občanov mesta o proteste prokurátora Okresnej prokuratúry proti poslancami prijatému Uzneseniu MsZ. Prokurátor toto uznesenie vyhodnotil ako protizákonné.

Poslanec Kurbel v nadpise článku napísal “rebelujúcich poslancov”, s čím zásadne nemôžem súhlasiť. V takto vážnej situácii pre právo, spravodlivosť a demokraciu v meste, osem poslancov nemožno nazvať rebelujúcimi, je potrebné hovoriť priamo a bez okolkov.

Najskôr, prečo vážnej situácii v meste?

Ešte pred rokovaním MsZ, presne  11. februára 2020 sme publikovali článok pod titulom “Kto a prečo chystá výrazné obmedzenia práv poslancov mestského zastupiteľstva v Seredi?”, ktorý nájdete tu: https://www.seredonline.sk/2020/02/11/kto-a-preco-chysta-vyrazne-obmedzenia-prav-poslancov-mestskeho-zastupitelstva-v-seredi/ a už v tomto článku sme napísali:

“Už z obsahu názvu bodu vyplýva výrazná snaha predkladateľa upraviť pre volených zástupcov záväzné zásady hospodárenia v meste a spôsob nakladania s mestským majetkom. Pre veci neznalých, tento dokument je akoby  “Ústava mesta” určujúca pravidlá, ako napr. kto, ako, kedy a začo  predá mestskú budovu, pozemky a iný majetok mesta, ale aj za akých podmienok môže byť podpísaná nájomná zmluva a pod.

A konštatovali sme nasledovné: “Z vyjadrení poslancov MsZ Karmažína a Kurbela je zrejmá snaha významným spôsobom meniť pravidlá v nakladaní s majetkom mesta.”

A to je vážna vec. Ako v štáte, tak v samospráve je moc rozdelená tak, aby bola vyvážená. Hovorí sa tomu “systém bŕzd a protiváh”.

V štáte má určité právomoci a kompetencie NR SR a určité Vláda SR.

V samospráve majú určité právomoci a kompetencie poslanci miestnej samosprávy a určité primátor (starosta). Primátor má možnosť nepodpísať (podpísať by nemal) uznesenie poslancov, ak je nezákonné, alebo zjavne proti záujmom mesta. Takéto  “vetovanie” uznesenia primátorom, teda vôle väčšiny poslancov, môže poslanecký zbor prehlasovať opätovným hlasovaním na ďalšom rokovaní zastupiteľstva.

Primátor nemôže rozhodovať o majetku mesta (obce) a nakladať s ním. Toto právo zákonodarca zveril poslancom MsZ. Pozor! Sme v Seredi a primátor Tomčányi nám svojim konaním už dokázal, že mu nerobí problém prisvojiť si právomoc zákonodarcom zverenú do rúk výlučne poslancom MsZ, takže ostražitosť je na mieste.

Takto je teda zabezpečená demokracia a deľba moci v rozhodovaní samosprávy a akékoľvek úmyselné či neúmyselné presuny práv z poslancov na primátora by dali jedinej osobe do rúk práva, ktoré jej nezveril ani zákonodarca. Prirodzene, že takýmto konaním by došlo aj k zmene vyváženosti moci v samospráve.

V samospráve fungujú (mali by fungovať) aj kontrolné mechanizmy – ich zlyhanie a je jedno či z neznalosti, nezáujmu alebo pre klientelizmus či  korupciu, zpravidla prinášajú vážne škody pre všetkých občanov. Otázka je, či sa o zlyhaniach kontrolných mechanizmov a samotných škodách občan dozvie…

Poslanci MsZ podpísaní pod  podnetom na Okresnú prokuratúru teda  upozornili na nezákonnosť konania samosprávy – v podstate kolegov poslancov, ktorí predmetné uznesenie schválili. Je nevyhnutné ale zaoberať sa aj tým, kto a s akým úmyslom takýto návrh na hlasovanie predložil. Motív konania predkladateľa je podstatný nielen pre širokú verejnosť, ale aj pre orgány činné v trestnom konaní, ktoré sa vyšetrovaním konania konkrétnych ľudí v seredskej samospráve už dlhšiu dobu zaoberajú.

Je potrebné aj rozmýšľať, prečo primátor Tomčányi napriek výzve poslancov aby uznesenie nepodpisoval, toto podpísal. Rovnako ako poslanci pred hlasovaním, aj primátor po schválení uznesenia, boli verejne upozornení na fakt, že uznesenie je nezákonné. Toto následne konštatoval aj prokurátor.

Z uvedených faktov vyplýva, prečo nesúhlasím s vyjadrením poslanca Kurbela. Mám zato, že osem poslancov MsZ nerebeluje, ale svojim konaním sa len snaží do Mesta Sereď vrátiť právo, spravodlivosť, dodržiavanie zákonov a rešpektovanie práv všetkých občanov. Teda ide im o návrat hoho, čo za posledných  deväť rokov vďaka slušne povedané svojskému vedeniu mesta primátorom Tomčányim, sa z mesta postupne vytratilo. Títo poslanci chcú to, čo v normálne vedenej samospráve je normálnym a nie výnimočným javom. Za to patrí ôsmym poslancom vďaka. Otázka je, či pri súčasnom vedení mesta, tomto spôsobe správy vecí verejných a zisteniach hlavnej kontrolórky v mnohých prípadoch, môžeme samosprávu v Seredi považovať za normálnu…

Už sme si teda ozrejmili úlohu ôsmych poslancov, ktorí sa bezpráviu  verejne vzopreli a neváhali postaviť sa na stranu práva.

Pýtate sa, čo s tými ostatnými poslancami, teda tými, ktorí odhlasovali nezákonné uznesenie? Nuž, otázka správna, ktorá musí byť ale smerovaná priamo na nich. Po konštatovaní prokurátora, že uznesenie je nezákonné a to napriek včasnému upozorneniu na nezákonnosť takéhoto hlasovania, sa im odpovedať možno bude ľahšie. A je čas pripraviť si ju, lebo obdobnú otázku pravdepodobne onedlho dostanú aj od orgánov činných v trestnom konaní. Keďže je tých pozornosti hodných hlasovaní určitých konkrétnych poslancov MsZ viac, tak o tom podrobnejšie neskôr.

- Inzercia -
 1. Súhlsím s vami pán Majko. Už aby NAKA začala konať a spýtala sa konkrétnych poslancov kto a prečo ich motivoval k takémuto hlasovaniu

 2. Už sa dostávaju na povrch informácie, že Tomčányi a spol mieni odignorovať rozhodnutie okresnej prokuratúry. Som zvedavý, ktorí poslanci za to zahlasujú. Potom ma bude zaujímať ako to budú vysvetľovať na NAKE. Čo z toho mali, ako boli motivovaní a kým boli motivovaní. A ak dôjde k súdnemu sporu a mesto ho prehrá to znamená že dá za pravdu prokurátorovi, tak sa veľmi ľahko môže stať, že nový primátor a nové zastupiteľstvo príjme rozhodnutie vymáhať škodu to jest peniaze za zastupovanie mesta a súdne trovy od poslancov, ktorí odmietli zrušiť uznesenie.
  Ja by som to neriskoval. Veď väčšine môže byť Tomčányi ukradnutý. Na čo by si mali poslanci robiť zbytočné problémy.

 3. Info 27. apríla 2020, 12:21 – ak bude protest prokuratora poslancami odignorovany, je potrebne vediet – ktorymi konkretne. Nebude lepsieho doplnenia dokazov pre organy cinne v trestnom konani. Najskor boli na nezakonnost upozorneni VEREJNE, nasledne pred hlasovanim a primator bol vyzvany aby uznesenie nepodpisal – znovu pre jeho nezakonnost. Prokurator sa s poslancami a tym aj nasim clankom stotoznil a vydal protest, v ktorom nezakonnost zdovodnil.

  Pôsobnosť prokuratúry

  Prokuratúra chráni práva a zákonom chránené záujmy fyzických osôb, právnických osôb a štátu.
  Je povinná vo verejnom záujme vykonávať opatrenia:

  na predchádzanie porušovania zákonnosti,
  na zistenie a odstránenie porušenia zákonnosti,
  na obnovu porušených práv a vyvodenie zodpovednosti za ich porušenie.

  Pri výkone svojej pôsobnosti je prokuratúra povinná využívať všetky zákonné prostriedky tak, aby sa bez akýchkoľvek vplyvov zabezpečila dôsledná, účinná a rýchla ochrana práv a zákonom chránených záujmov fyzických osôb, právnických osôb a štátu.

  Ústava SR neobmedzuje pôsobnosť prokuratúry len na presadzovanie záujmov štátu, či na pôsobnosť v trestnej oblasti.

  – – –

  Co tak vazne – aky zaujem sleduju, aby sa “oplatilo” KONKRETNYM poslancom ist do zapasu / konfliktu s organom statnej moci dozorujucim zakonnost?

  Nepredpokladam, ze ide o dohodu prokuratury s konkretnou osobou na meste, ze oni protest vydaju – lebo si musia kryt chrbat, poslanci nebudu akceptovat protest a uznesenie nezrusia a prokuratura vec zahra do stratena…

  Verim, ze dnes uz nie, aj blbec musi vediet, ze tu sa uz hra vabank.

  Ludia 9 rokov poukazujuci na nezakonnosti v samosprave sa NEVZDAJU. A su pravne prostriedky, ktore este nevyuzili – najmensie podozrenie na nezakonne konanie a vyuzite budu.

  V kazdom pripade zajtrajsie zastupitelstvo povie o primatorovi a poslancoch vela…

 4. Pre Jozef: ja si zase myslím, že tam určite bude a nebude riskovať, že zastupiteľstvo bude viesť jeho zástupca (nik iný to už robiť nemôže) a to zbabre a správnym vhodným spôsobom nevysvetlí pslancom, čo majú robiť

 5. Primátor tam zajtra bude. A bude mať krásny preslov ohľadne uznesenia, aby jeho poslanci vedeli, ako majú hlasovať. Otázne je, ako vysvetlí, že chce ísť do súdneho sporu, ktorý bude stáť kopec peňazí, keď súdny spor o Veselického plat odmietal s tým, že to bude stáť kopec prachov. Kontrolórka dala za pravdu poslancom, prokurátorka a idú sa stavať na zadné? A kto bude zastupovať mesto? Advokátska kancelária, ktorá zastupovala Veselického a ktorá je veľmi dobre známa predkladateľke uznesenia? Jaaaj Boha. Bizňis.

 6. Len tak k vôli objektivite, tak toto ma veľmi ďaleko k trestnému činu.A určite nikto za to nepôjde sedieť.A aj zhrniem prečo vatsina poslancov schválila,on podpísal,Ti čo neschválili,chceli,aby vetoval,on nevetoval,dali podnet na prokuratúru,ktorá rozhodla,že to hlasovanie bolo v poriadku,ale,že výsledok nie je možné uplatniť,pretože sa nezhoduje s predpismi o hospodárení obci a miest.Tak sa to podľa mňa hlasovanie zruší.

 7. Obyvatel,povedz rovno ,čo chces,neviem teraz s ktorým obyvateľom sa bavím,lebo ste dvaja a môj pc.makcene nemá,ale keď si to Ty,čo tu rozširuje správy,že zatkli pápeža,a že americká armáda pochoduje na Rusko a že podľa Teba takzv.Elity usilujú o zánik ľudstva a že Bol Gates rozhoduje o očkovacej látke,tak s takým blaznom ja čas strácať nebudem.

 8. Potvrdzujem prijatie dokumentu. Potrebujem ho však celý. Pošlite mi ho na mail alebo navrhnite strenutie. Poprípade kontaktujte Majka, ktorý je zo zákona ako novinár povinný zachovať anonymitu svojho zdroja.

 9. Schvaluju sa zajrajsie manevre naky na zastupitelstve. Ma to byt igorov marketing.. Na zaklade zmluv medzi cabernet finance a spv finance II. Ktora je uz v likvidacii hmed po ziskasovani penazi.

 10. Stracas sa obyvatel? Predstav si ze si brucho a uz v krvy mas zakodovaneho arizatora. Uz ako mlademu ti zachutilo okradat ludi a nikdy nemas dost. Takychto ludi vyhladavaju “lobisti” lebo vedia ze maju nizky prah k podlahnutiu na zneuzitie pravomoci verejneho cinitela.. Najskor im daju zarobit ale nasledne ich drzia za vajca. Tak doniesli kacicu ze on bude ten manazer roka serede. Mesto predalo zlate vajce za minimum a nasledne to islo cez viacere firmy uz v trhovej hodnote. Kacke prisla odmena a od kacky si to vybral aj brucho a posranci ktori to schvalovali postupne rozlozene na viacero rokov. Medzitym zahadne zomrel prvotny majitel keby sa nahodou vysetrovalo. Ale zidia neodpustaju arizatorom a dokumenty sa nasli..

  Takato kacica je este na sprave majetku mesta.

 11. v každom prípade sa bude bruchovi ťažko zaspávať, lebo čo ak predsa motyka vystrelí

 12. 😁😅 Ale 💩 On bude spať ako bábätko. Vie, že má na správnych miestach svojich ludi.

 13. Obyvateľ 27. apríla 2020, 21:25 – na kazdeho psa sa raz najde vacsi pes.

  Spravnych ludi na spravnych miestach mal aj Kocner a dnes su uplne spravne vo vazbe, alebo spolupracuju s policiou na objasnovani zavaznej trestnej cinnosti Kocnera (a inych) nie z dovodu, ze by im to snad robilo radost, ale z dovodu snahy znizit sebe vysku trestov.

  Nedavno som pisal v diskusnom prispevku, ze uz dnes mame dostatok podkladov pre policiu, ktore nasvedcuju rozsiahlej korupcii a zneuzivaniu postavenia konkretnych ludi a to nielen v PZ, ale aj na prokuraturach a sudoch. A ako som napisal, niektorymi z nich disponuju aj inde, ako tam, kde ich obsah smeruje.

  Veci sa hybu a dnes nestoji otazka ci, ale kedy.

 14. kedy predpokladáte že NAKA opraví pichlé gumy a dorazí na úrad? Alebo zase len kecy? Pobavili šme še?

 15. asi vydieraš brucho. Poslal si mu odkaz cez SOL že máš nejaké materiály a niečo vieš. Alebo sa mýlim a si len taká tlčhuba?

 16. teraz klamete materiály máte, ale ste sa dohodol s bruchom. Ešte otázočka koľko to brucho stálo?

 17. Pre Overena IP. Nerozumiem Vám. O čo Vám ide? Ak máte informácie, ktoré svedčia o protiprávnom konaní, konajte. Ak máte obavy, tak ich pošlite anonymne. Hoci aj mne. Ak nie, tak prečo šírite klamstvá?

 18. (1) Kto sa hodnoverným spôsobom dozvie, že iný spáchal zločin, na ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou najmenej desať rokov, alebo niektorý z trestných činov korupcie uvedených v treťom diele ôsmej hlavy osobitnej časti, a taký zločin alebo trestný čin neoznámi bez odkladu……

 19. Prosím vás, ten blbeček čo sa tu prezentuje pod nickom “overena IP” mi skôr pripadá ako chorý človek, ktorý na seba potrebuje upozorniť a niečo si asi kompenzuje z detstva. Aj minule videl nejaké dôkazy na stromoch v campingu… Veď len tliacha a to je tak všetko. Ak aj nebodaj niečo má, zatiaľ vystupuje len ako pomätený. Možno budúcnosť ukáže že sa mýlim, ale jeho chovanie doteraz nesvedčí o ničom normálnom.

 20. zmluvy sa nikdy nedočkáš. je to obyčajný zmrd, ktorý sa len vyťahuje a hovno má. A ak by aj niečo mal, tak je to len falzifikát a podvod.

 21. Budete si myslet ze ste vo filme sraci. Padnu vam sanky. Zajtra Vam a Matovicovi pride obalka z Madarska. Mali visek zo spisu. Tam sa v minulosti spoznali s…….. ktory zastava poziciu vicebrucha. Po 4 mesiacoch ako sa stala kacka konatelom MBP kupil firmu x za 150 000 eur. V roku 2014 bol uz jeho podiel cez 400 000 eur. Vsetko je overitetelne na obchodnom registri. Ked budete citat tie mena budete vidiet preco sa nic neriesilo.Kryli to ludia z vysokej politiky. Islo o ovladnutie vrtu. Pan acko v roku 2013 odstupil z dovodu strachu u rodinu.

 22. Len aby ten poštár z Maďarska dorazil. Aby to neskončilo ako s tou NAKOU čo pichla gumy a preto nestihla prísť na zastupiteľstvo. Dávam tomu tak 1%. Prečo len malý výsek? Ak vám naozaj ide o pravdu tak sa tu nehrajte na tajnáša a poskytnite všetky informácie, lebo inak vyzeráte ako, prepáčte za výraz “trtko” čo sa len vyťahuje a blufuje.

 23. Pane bože,pán Kurbel,to sa už ozaj chytáte každej slamky a čakáte na zázrak,len aby ste tomu primátorovi niečo dokázali a uzkodili a dávate sa dokopy s takým blaznom?Tu je jasné vidieť,že Vám,a hlavne ešte niekomu nejde o spravedlivost,ale jednoducho o osobné spory.

 24. tu nejde o žiadne osobné spory tu ide o to že niekto zrejme veľmi zarobil na mestskom bytovom a okradol nás všetkých a ak ste sereďan tak aj vás

 25. tu nejde o Tomčányiho tu ide o princíp. Toto vôbec nie je osobné aj keď si to zrejme myslíte.Keby ste tam sedel vy konal by som rovnako

 26. Presne viem, o čom Pavol Kurbel hovorí. A verím, že raz sa skutočne dozvieme, čo sa stalo a kde je pravda. Tu nejde o osobný spor, tu ide o nakladanie s majetkom mesta. Viete, kto má podiel v Energetike Sereď? Kto je spoločníkom? Stačí sa tomu venovať pár desiatok minút a pozrieť sa na http://www.orsr.sk. Potom zistíte, že korene spoločníkov siahali, siahajú na Cyprus, do Poľska či do Veľkej Británie. Je tu toľko prepojení firiem, že je to na niekoľko strán. Ale vždy, ak sa chce, dá sa prísť na koreň veci.

 27. Patrajte skorej. Kto to vymyslel. Kto poznal kacku pred prichodom do MBP. Preco prave on. Preco sa za neho lobovalo.. Vsetko je zverejne na internete. Zajtra zacina serial: vrt

 28. od sameho začiatku som hovoril že to celé vymyslel Tiborko Policajtom som odovzdal pracovný profil kačky s dovetkom že je to špecialita na to ako štátne a mestské majetky dostať do súkromných rúk do teraz však policia nekoná tak ako by mala. P S keď si Tomčányi vybral za prednostu Krajčoviča niekto mu tu na SOL napísal že to určite oľutuje lebo ho dostane do basy

 29. Pan hovorca oni nie su jebnuti ze si otvorite internet a bingo. Co vas v tej policii naucili? To co vy hovorite je vsetko legalne. Viete vobec za kolko sa predala cast MBP v casti teplarenstvo?

 30. Aj ta odmena je spojena s tym. Brucho musel iba posluchat. Je vidieratelny z minulosti.

 31. Zajtra dostanete postup. Je od vas ci ho budete zverejnovat vasim obcanom. Radim ist za Matovicom. Je vysadeny na smerakov. Pomoze vam. Ale davajte na seba pozor. Acko vedel preco odstupil.

 32. firmu mi už podpálili, Majkovi podpálili auto, a z polície vieme odkiaľ vietor fúka

 33. Chodte za matovicom. Este zijete. Niektori uz take stastie nemaju. Neukazujte dokumenty hovorcovi. Hra na dve strany. Aj notar.

 34. Neoverenú informáciu za koľko to predali som dostal v 2017 tom a bolo to okolo 600 000 eur. Dostal som info že hľadajú kupcov a že kačka chodí a ponúka

 35. Skús dať tú, prečo je brucho vidierateľný z minulosti ty sráč, hovno vieš a v riti si bol.

 36. Ja hrám na štyri strany. Svetové. A dokonca aj na gitaru a klavír viem.

 37. Overena ip, len aby si nehral ty na strany. Jedna strana je ze mozno nieco dõkazne mas a vies a ta druha strana je ze to tu trosku nasevirujes do eteru aby sa to tvoj priatel brucho jasne dozvedel ze ak nebude niekomu poruke tak pojde cez palubu. Co ak je tvoja hra robena na tento učel?

 38. Takze ak sa mýlim tak daj uz konecne do eteru alebo niekomu komu doverujes fakty na akciu Leopoldov

 39. Obyvatel kašli na neho. Je to tlčhuba. Nech si pozrie ďalší fil o špiónoch. Tam sa našiel.

 40. V Maďarsku zúri korona tak pošta nechodí. Zo strany ip je to len hra, sleduje si len svoje vlastné ciele. Pokiaľ viem tak vždy taký bol. Nikdy ho nezaujímal spoločný záujem, vždy sa zaujímal len o svoj vlastný prospech a na ostatných kašlal. A tak je to aj teraz.

 41. No konečne ste sa rozhýbal. Ďakujem za materiály. Sú naozaj výbušné. Pre istotu ich uložím na viacero miest, keby sa mi niečo stalo. V noci ich budem analyzovať. Po naštudovaní zvážim ako s nimi čo najúčelnejšie naložím.

 42. 😅😁 Bournova trilógia je slabý odvar. Overená ip bez minulosti, mýtus overenej ip, ultimátum overenej ip. 🤣😄 Toto je lepšie, ako Možno príde aj kúzelník. 😂 Overená IP. Si ty 💩

 43. Uboho ste za sebou pozametali tibor. A uboho sa budes citis ked kurbel ukaze seredanom ze mal pravdu.

 44. Mysleli si ze smer bude vecny. Mysleli si ze ked ich prikryje honorarny konzul malty alebo ludia z bratislavskej teplarenskej a nds mozu vsetko.

 45. Overena ip 15. mája 2020, 21:10 – SMER nebol vecny a po spojeni s Kotlebom pojde do hajzla este rychlejsie.

  A nie zo srandy uz niekolko mesiacov pisem “Krok za krokom…”

  Nestoji otazka, ci, ale kto, kedy a na kolko…

 46. Tomčányi, Krajčovič a Káčer, máte sa na čo “tešiť”. Kto prvý začne spievať, ten obíde najlepšie. Tramtará Leopoldov.

 47. Pre overená IP: došli ti lieky? Alebo ti zavreli dílera? Tak či onak, už sa nestrápňuj. Debilov je dosť aj bez teba. Chudák, čo potrebuje upútať pozornosť. Trapko.

 48. Energetiku sered zakladala firma honorarneho konzula malty. Ked nie si debil vies si to overit.

 49. Konatelkou zakladatela bola dcera pracovnicky vnutornej spravy mesta malacky. Tam bola tusim naka.

 50. Clovek sa chvilu nevenuje diskusii a ajhla, ako sa nam to rozbehlo…

  Obyvateľ 15. mája 2020, 22:03 – a aj dva prispevky skor.
  Co myslis, na co ten podla Teba “chodak” potrebuje putat pozornost?

  Skusim inak.

  Nevenoval som mu vela pozornosti, ale budem.

  Zatial tvrdim, ze nie pre obsah ktory napisal, lebo nam, co do veci vidime, zatial vela noveho nepovedal. Preco teda? Nuz preto, lebo aj na Tvojich prispevkoch vidim, ze takto primitivnym sposobom ho chces spochybnit pred verejnostou.

  Pokracuj. Tak, ako podpalene auto nezastavilo ale opacne povzbudilo, kedze dokazalo ze ideme po spravnej ceste, tak aj taketo chabe pokusy dokazuju, ze sa zmraka.

  Buduci tyzden teda budu konkretne otazky na konkretnych ludi. Co myslis, dvihnu telefon? 😉

  Krok za krokom…

 51. Ty si tomu nevenoval pozornosť? Odkedy prvý krát napísal, že niečo údajne má, čo potvrdzuje tvrdenia Kurbela, tak si bol napichaný jak botoxová kráska, lebo si zacítil príležitosť konečne potopiť svojho večného nepriateľa, primátora. Tak netrep, že si tomu nevenoval pozornosť. Sledoval si to a dúfal, že to je pravda a niečo pošuchne na osočovanie. Ale márne si čakal. A krok za krokom sa už dávno skončilo.

 52. si naozaj trápny. Tváriš sa že niečo vieš a niečo máš, ale si len taký truhlík čo všade bol, všetko videl a všetko vie. Jednoducho náš blbeček.Prestaň tu už otravovať svojimi výmyslami. Už to nikoho nezaujíma.

 53. ale zaujíma a skoro celú Sereď to zaujíma,tak ako nás zaujíma nehorázna odmena,veľké dotácie pre ” našich” futbalistov atď. atď

 54. kurbel je idiot ktorému sa prisnilo o privatizácii bytového a ty si rovnaký idiot čo sa tvári že tá rozprávka o bytovom podniku je pravda. Keby to bola pravda policajti by to boli dávno vyšetrili. A ty sa tváriš že niečo vieš čo nevedia policajti a že máš niečo čo by ich mohlo zaujímať. Ale máš kulové inak by si to zverejnil. Si jeden vy…….ny sku…….ny ko….t čo si lieči len svoje ego. Prestaň tu už otravovať vzduch a zalez do kuta.

 55. No myslim ze Kurbel nemal sen ale realne mesto a teta obyvatelstvo stratilo totalnu kontrolu aj zisku v MsBP a obyvatelstvo stratilo geotermalny vrt. Preto dufam ze na psov dojde mraz

 56. Ak sa aj niečo nekalé stalo, čo si osobne myslím že sa stalo, tak overená ip o tom vie. Ale to je tak asi všetko. Dôkaz neexistuje. Tak hlúpi, aby nechali dôkazy, nie sú. Točilo sa okolo toho veľa ľudí, tak je jasné, že niekto niečo vie, alebo má indície. Ale to je tak akurát všetko, čím overená ip disponuje. Ak by niečo mal, nerobil by zo seba truľa, akého zo seba spravil.

 57. Keby nebol vysetrovatel riadeny Bod…m uz by vysetroval. Dokazy su a postupne sa objavia.

 58. Overena ip 16. mája 2020, 14:20 – sme v stadiu, kedy je potrebne hovorit a pisat presne.

  Dokazy existuju. A nielen to. Uz dostatocne dlho su SUCASTOU NIEKOLKYCH – opakujem a zdoraznujem ze NIEKOLKYCH VYSETROVACICH SPISOV.

  Viacere z nich mam na stole, preto viem, co pisem.

  A preco bolo doteraz vysetrovanie vedene k takym vysledkom, ktore nemozno nazvat inak, ako OSTUDA Slovenskej policie a prokuratury?

  Odpoved som napisal viac krad v diskusii a v clanku napr. tu:

  https://www.seredonline.sk/2020/05/01/pravda-o-seredi-primator-tomcanyi-argumentuje-ze-podania-na-policiu-a-prokuraturu-boli-neuspesne-no-ved-to-je-problem-ale-nie-tych-ktori-podania-dali/

  Zmeny prichadzaju pomaly, ale su na ceste.
  A tak pride aj sposob a OCHOTA OBJEKTIVNE VYSETROVAT.

 59. obyvatel 16. mája 2020, 12:26 – obyvatelia stratili kontrolu aj nad majetkom mesta – je prevedeny na obchodnu spolocnost SMS s.r.o., nacas cez arogantne a PROKURATOROM NAPADNUTE UZNESENIE aj nad majetkom a pohladavkami a ak nezakroci zakon, tak stratia kontrolu aj nad milionmi Eur na rekonstrukciu stadiona.

  Ze by prave to bolo cielom?

 60. Miloš Majko: kde sú sľuby Matoviča, ktorého hnutie si nepochybne volil? Kde je tá avizovaná zmena v systéme? Kde je to sľúbené prekopanie justície, prokuratúry a polície? Zatiaľ čo si prezident PZ robí PR, aby bol za pekného, ich ľudia zostávajú naďalej v štruktúrach. Takto to dopadne, keď sa premiérom stala slubotechna. Kto ti tie spisy vyšetrí? Všetko zostalo po starom, tak sa nenechaj opiť suchým rožkom, že sa niečo zmení a vyšetrí. Zatiaľ sa ti a tebe podobným smejú do xichtu.

 61. Pre Obyvateľ – preboha však ešte neprešlo ani 100 dní od vládnutia, kedy dostávali všetky nové vlády čas na oboznámenie a ty už chceš zázraky. Myslíš, že sa to dá urobiť ako svihnutim čarovného prútika?

 62. Zatial len kopu reči a slubov. Aj ked treba povedať ze panika okolo nákazy im to poriadne stazilo situaciu. Spravili prehnane obmedzenia co bude mat a ma katastrofalne dosledky na zivot a ekonomiku obyvatelstva. Na zmiernenie pre zivot podnikatelov a obyvatelstva priniesli ich opatrenia len kopu slubov a birokracie coho dosledkom je ze sa to cele obracia proti vlade

 63. Pre LoLo: Personálne zmeny sú prvoradé. A áno. Ide to, ako švihnutím čarovného prútika. Majú ústavnú väčšinu. Ale nevadí. Doplatia na to.

 64. Obyvateľ 17. mája 2020, 8:10 – aj z mojho pohladu by som povedal, ze uz mali sediet vo vysetrovycke a nie vo funkciach. Ale to je pohlad zvonka. Rovnako ako Tvoj. Ten zvnutra je narocny a nielen o zelaniach, ale aj o moznostiach a zodpovednosti za rozhodnutia.

  Som presvedceny o tom, ze cas prichadza. Minister obrany, zivotneho prostredia aj ministerka spravodlivosti zmeny robia.

  Zakladnym problemom je koronavirus a zakon, ktorym SMERaci vyrazne stazili vymeny ludi vo funkciach.

  Teraz ako? Ist proti zakonu a docielit, ze za par rokov bude stat vyplacat odskodne, lebo sud ich vrati do funkcii, resp. im da za pravdu, ze pri odvolavani / vymene bol poruseny zakon?

  Dalsia “noc dlhych nozov” ako za Meciara, ktora sa zapisala do temnych dejin Slovenska?

  Nie, nemyslim si, ze to je cesta. Nechcem a nevolil som sucasne spektrum ludi preto, aby boli robnaki ako Meciar a Ficovci.

  Chcem verit, ze uz nepotrva dlho a sucasny alybo mozno novy minister vnutra zmeny vykona.

  Nutna je aj vymena generalneho prokuratora.

  Nateraz im nezavidim ich spanok. Nestoji otazka ci zmenia postele za statne, ale kedy. A kto vsetko medzi nimi bude.
  Osobne si myslim, ze ich trest uz bezi. Vedia ze k vymenam pride a ze krytie padne. A uz to cakanie od volieb je urcitou formou trestu.
  Ani Kocner neveril a nepripustal si realitu. Napriek tomu ju zije a pomaly mu dochadza, ze uz ina v jeho zivote nebude…

 65. Obyvateľ 17. mája 2020, 11:39 – mylis sa, nedoplatia. Doplati na to kazdy slusny obcan, nase deti a vnuci. My sme uz doplatili na tych, ktori dopustili, aby sa k moci dostali ludia, ktorych sa zakonnou cestou zbavit da tazko.

  A na niektorych ministerstvach a pri niektorych ministroch vidiet, ze prepojenia a lavirovanie je nebezpecnejsie, ako si ich volici uvedomovali.

  Ja som rad, ze som sa (zatial) vo svojej volbe nemylil. Hodnotit je ale este stale skoro. Skusim za rok, dva a nasledne pred dalsimi volbami.

  Faktom ale je, ze som volil ZMENU a ta prichadza velmi pomaly…

 66. Kto chce dokaz najde v osvedcovacej knihe serede pod c. 614/2015 zo dňa 20.05.2015.

 67. Načo sa to tu hráte,keď niečo mas,tak podaj žalobu,keď nemáš tak sa tu nehraj,a s tebou tiež Ti takzv spravodliviJe to hnus,hnusovity.Ste horší ako stbaci po 68 roku.

 68. Si naivní ak si myslíš že niečo má. Podľa mňa je to obyčajný chvatúň, nič viac

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články