XVI. Jarmočný streetball

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Počas jarmočnej soboty 22.6.2019 organizoval Basketbalový klub Lokomotíva Sereď Jarmočný streetball. Keďže sa konal už šestnásty ročník, môžeme ho nazvať tradičný. Všetko prebiehalo na Mlynárskej ulici, kde sa nachádzajú 4 ihriská, okrem toho, že to je skvelý priestor pre takéto alebo obdobné akcie, všetko sa nachádza 50 metrov od centra samotného jarmoku.

Prihlasovanie družstiev bolo spustené už 3 týždne pred samotným začiatkom. Prihlásených bolo do začiatku 25 družstiev v piatich kategóriách (A,B,C,D,E), čo predstavovalo spolu 88 hráčok alebo hráčov. Prezentácia prebiehala od 8:30 – 9:00, po ktorej slávnostne zahájil začiatok streetballu prezident nášho klubu Marián Majerník, ktorému chceme touto formou poďakovať.

Od 9:00 začali samotné zápasy, v ktorých sme mali možnosť vidieť veľa športového umenia, mnoho radosti z dosiahnutých košov v tvárach mladých hráčok/hráčov, ale aj mnoho tuhých bojov do samotných záverov zápasov. Do začiatku súťaže o najlepšieho strelca trojbodových pokusov, ktorá začínala 11:00 a prebiehala formou streľby 30 sekúnd a rátal sa počet dosiahnutých košov, malo každé družstvo odohraté 2 zápasy. Po našej prvej súťaži pokračovali zápasy vo všetkých kategóriách. O 13:00 bola v pláne naša druhá súťaž a to súťaž o najlepšieho strelca trestných hodov, kde boli prihlásené hráčky a hráči rozdelení do dvoch skupín a strieľali na ihrisku č. 1 a č.2 trestné hody formou vypadávania (hráč predo mnou dá, ja nedám = vypadol som). Následne po súťaži sa dohrali posledné zápasy v skupinách a zápasy o umiestnenie. Posledné zápasy celého streetballového dňa boli na pláne 15:20, no obrovský dážď spôsobil to, že sme celý streetball museli presunúť do našej ŠH Sokolovňa, kde sa dohrali aj posledné zápasy celého podujatia. Po skončení týchto zápasov sme už poznali víťazov vo všetkých kategóriách a mohlo prísť na rad vyhodnotenie a odmeňovanie každého jedného zúčastneného.

Umiestnenie v jednotlivých kategóriách:

Kategória A – rok narodenia 2008 a mladší

- Inzercia -

1. miesto – Baskeťáci 1 (Koza, Blaščák, H. Karcz)

2. miesto – BULLS (Hodorovič, Javor, M. Majerník)

3. miesto – Black Panters (Bombera, Harčár, Écsi)

4. miesto – Šikovné Horalky (Žigová, Donayová, Kapošová, Holbíková)

5. miesto – Malí trolovia (Vlkovič, F. Štefanek, Hajdóni, Pekárek)

Kategória B – rok narodenia 2006 – 2007

1. miesto – Rockets (Boros, Sárkány, Vranovič, Česár)

2. miesto – Baskeťáci 2 (Náhlik, R. Karcz, Dobiš)

3. miesto – Baskeťáci 3 (Štuhl, Rybnikár, Blinka, Brunovský)

4. miesto – sme trápny (Gavora, Sadlek, A. Majerník)

5. miesto – ZuHaMiaLi (Vaculčiaková, Rychtárikova, Tóthová, Lopašovská)

6. miesto – Osobná obrana (Javorová, Gráfová, Sečeňová)

Kategória C – rok narodenia 2002 – 2005

1. miesto – JKVŽ (Žemlová, Jakubčeková, Nagyová, Grill)

2. miesto – Náhodný faktor (Malý, Židek, Starko)

3. miesto – Úplne od vecy (Zrayer, Vaňovčeková, Užovičová, Dudonová)

4. miesto – Fuldy (Ďuračková, Holubová, Takács)

Kategória D – bez obmedzenia

1. miesto – Bosý a obutí (Kohút, Javor, Bosý)

2. miesto – Dravci (Skubeň, Šipkovský, Knézel, Blaško)

3. miesto – Jurský park (Belai, Repta, Majerník, Petráš)

4. miesto – K-pošky (M. Sedláčková, I. Sedláčková, Mrvová, Hagarová)

5. miesto – Savana puma (Scherhauferová, Mrnková, Malková, Zaťková)

6. miesto – REHAB (Fiala, Miklošík, F. Skubeň, Beluský)

7. miesto – BANG! (Jašeková, Fidlerová, Kubačka)

8. miesto – Majcichov reprezent (Lelkeš, Králik, Tabaček, Meliška)

Kategória E – FOR FUN

1. miesto – Masakrálne špécie (Ryban, Vencelík, Mareček, Trepáč)

2. miesto – FOR FUN (Krajčovičová, Krivosudská, Královičová, Šušelová)

Najlepší strelec trojbodových pokusov sa stala Petra Krajčovičová.

Najlepšou strelcom trestných hodov sa stala Lucia Mrvová.

Napriek tomu, že nám atmosféru trošku narušil dážď veríme, že sa všetci zúčastnení zabavili a spríjemnili si deň zápasmi a stretnutím sa s kamarátmi, spoluhráčmi a protihráčmi. Zároveň chceme poďakovať mestu Sereď, ktoré nám pomohlo s organizáciou a samozrejme aj všetkým, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom pomohli k tomu, aby sme tento skvelý deň mohli zažiť.

Vidíme sa znovu o rok!

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články