back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Galanta /Šoporňa | Presne 18. februára 2019 sa konalo súdne pojednávanie v trestnej veci prečin marenia úlohy verejným činiteľom §327/1 TZ kde je obžalovaný starosta a štatutár obce Šoporňa Mgr. Adrián Macho.

Na predmetnom pojednávaní sme sa zúčastnili a treba povedať, že inak suverénny a výrečný starosta Macho pred prokurátorkou Okresnej prokuratúry a sudcom veľmi sebavedomo nevyzeral. Práve opačne. Bol až príliš nesvoj. Bolo vidieť, že situáciu, kedy bude sedieť na lavici obžalovaných nečakal.

Po prednesení obžaloby prokurátorkou sudca dal slovo obžalovanému starostovi Machovi. Tento sa však rozhodol „držať Bobríka mlčanlivosti“ a vypovedať odmietol. Prvé pojednávanie v trestnej veci prečin marenia úlohy verejným činiteľom vedené proti starostovi Machovi teda veľa faktov neprinieslo. Na najbližšie pojednávanie boli predvolaní navrhnutí svedkovia, ktorí majú byť vo veci vypočutí.

Po pojednávaní sme obžalovanému starostovi Machovi chceli položiť zopár otázok na kameru, no obetavo pred neho skočil jeho (aj obecný) advokát, zabránil nám vo vzkonávaní novinárskej práce chytením fotoaparátu a následné atakovanie ním sa uvolnilo až v momente, kedy tento trápny pokus o znemožnenie informovať verejnosť o prebiehajúcom súdnom pojednávaní na telefón zaznamenával prítomný občan.

Obžalovanému starostovi Machovi sa nechcelo ísť ani pred objektív fotoaparátu napriek tomu, že na SOL sa ešte pred niekoľkými rokmi ukazoval rád nielen v rozhovoroch s ním, ale aj ako autor samostatných článkov.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Samozrejme že vo veci neoprávneného zásahu do výkonu našej práce dávame sťažnosť Advokátskej komore a o prebiehajúcich pojednávaniach budeme verejnosť priebežne informovať.

Najbližšie pojednávanie sa uskutoční už zajtra, teda v pondelok 27. mája 2019 o 8:30 hodine na Okresnom súde v Galante.

 

Detail pojednávania

27.05.2019 08.30

P1

Okresný súd Galanta

Trestný

1T/99/2018

2318011347

- Článok pokračuje pod reklamou -
prečin marenia úlohy verejným činiteľom §327/1 TZ
Obžalovaní:
Bc. Adrián Macho
Sudcovia:
JUDr. Miroslav Studenčan

Pojednávanie bez rozhodnutia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img