ISSN 1337-8481

Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?

- Inzercia -
- Inzercia -

Galanta /Šoporňa | Presne 18. februára 2019 sa konalo súdne pojednávanie v trestnej veci prečin marenia úlohy verejným činiteľom §327/1 TZ kde je obžalovaný starosta a štatutár obce Šoporňa Mgr. Adrián Macho.

Na predmetnom pojednávaní sme sa zúčastnili a treba povedať, že inak suverénny a výrečný starosta Macho pred prokurátorkou Okresnej prokuratúry a sudcom veľmi sebavedomo nevyzeral. Práve opačne. Bol až príliš nesvoj. Bolo vidieť, že situáciu, kedy bude sedieť na lavici obžalovaných nečakal.

Po prednesení obžaloby prokurátorkou sudca dal slovo obžalovanému starostovi Machovi. Tento sa však rozhodol “držať Bobríka mlčanlivosti” a vypovedať odmietol. Prvé pojednávanie v trestnej veci prečin marenia úlohy verejným činiteľom vedené proti starostovi Machovi teda veľa faktov neprinieslo. Na najbližšie pojednávanie boli predvolaní navrhnutí svedkovia, ktorí majú byť vo veci vypočutí.

Po pojednávaní sme obžalovanému starostovi Machovi chceli položiť zopár otázok na kameru, no obetavo pred neho skočil jeho (aj obecný) advokát, zabránil nám vo vzkonávaní novinárskej práce chytením fotoaparátu a následné atakovanie ním sa uvolnilo až v momente, kedy tento trápny pokus o znemožnenie informovať verejnosť o prebiehajúcom súdnom pojednávaní na telefón zaznamenával prítomný občan.

Obžalovanému starostovi Machovi sa nechcelo ísť ani pred objektív fotoaparátu napriek tomu, že na SOL sa ešte pred niekoľkými rokmi ukazoval rád nielen v rozhovoroch s ním, ale aj ako autor samostatných článkov.

Samozrejme že vo veci neoprávneného zásahu do výkonu našej práce dávame sťažnosť Advokátskej komore a o prebiehajúcich pojednávaniach budeme verejnosť priebežne informovať.

Najbližšie pojednávanie sa uskutoční už zajtra, teda v pondelok 27. mája 2019 o 8:30 hodine na Okresnom súde v Galante.

 

Detail pojednávania

27.05.2019 08.30

P1

Okresný súd Galanta

Trestný

1T/99/2018

2318011347

prečin marenia úlohy verejným činiteľom §327/1 TZ
Obžalovaní:
Bc. Adrián Macho
Sudcovia:
JUDr. Miroslav Studenčan

Pojednávanie bez rozhodnutia

  1. Jozef 6. októbra 2019, 22:19 at 22:19 – pojednavanie s obzalovanym starostom a verejnym cinitelom Soporna Mgr. Adrianom Machom este bude.

    Do pojednavania bude publikovany clanok a nasledne aj termin pojednavania.

  2. By ma zajimalo, ze preco Huzevkovi – Krajcovi nedovolili bytovku stavat a Macho si postavil posilovnu bez suhlasu susedov, Rosypal hotel prerobil bez suhlasu susedov, zbural dom oproti kostolu bez povoleni a bez suhlasu susedov sce stavat.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Najčítanejšie

PRÁVE TERAZ: Vážna nehoda za Šintavou. Cesta medzi Šintavou a Šoporňou uzavretá ! – AKTUALIZOVANÉ

Polícia upozorňuje vodičov, že z dôvodu vážnej nehody je tento úsek cesty uzavretý. Policajti vykonávajú odklon cez obec Dvorníky...

V campingu Seredčania bojovali o najchutnejší guláš

V sobotu 12. októbra sa v seredskom kempingu konal 6. ročník súťaže vo varení gulášu. Zmerať sily v boji...

Detektoristovi sme v Seredi zaistili takmer 500 cenných predmetov

KRPZ Trnava |MM|  Policajti odhalili muža, ktorý mal v zbierke vyše 1200 kovových predmetov, z toho takmer  500 bolo...

Ďalší zadržaný drogový díler v Šoporni

KRPZ Trnava |MM|  Policajti obvodného oddelenia vykonávali hliadkovú službu v obci Šoporňa. Chceli zastaviť motorkára, ktorý jazdil po obci...

Hranice mesta SEREĎ sa posunuli

Od 10. októbra 2019 došlo k zmene dopravného značenia začiatku a konca mesta SEREĎ. Kým pred spomínaným dátumom bola hranica intravilánu mesta...
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články