back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

900 rokov od prvej písomnej zmienky oslavujú aj Bojničky

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Historickým sprievodom sa začal ten najdôležitejší program tohto víkendových osláv 900 – tého výročia prvej písomnej zmienky obce Bojničky. Sprievod prešiel prakticky po celej obci a zapojili sa do neho obyvatelia obce v dobových krojoch, športovci, poľovníci, atletický klub, folklórna skupina Bojničan a samozrejme vedenie obce, kňazi a ostatní obyvatelia.

Na námestí sa o 15.00 hod. zhromaždili takmer všetci obyvatelia, aby sa zúčastnili historického aktu odhalenia sochy Sv. Alžbety – patrónky kostola aj obce. Práve aj samotné námestie, na ktorom sa oslavy konali pomenovali po svojej patrónke Sv. Alžbete. Slávnosť následne pokračovala v spoločenskej záhrade pri Kultúrnom dome a to mimoriadne bohatým a výborne zorganizovaným kultúrnym programom. Vystúpili žiaci Základnej materskej školy, skupina historického šermu, historických tancov, folklórny súbor Bojničan a folklórny súbor Šurianka.

O občerstvenie sa postaralo poľovnícke združenie Borina a atmosféru osláv dopĺňali stánky s remeselnými výrobkami umiestnenej na námestí.

Treba povedať, že sobotňajšie slávnosti sú iba súčasťou celovíkendových osláv. Túto významnú udalosť si v obci pripomínajú už počas celého roka napr. krstom CD folklórneho súboru Bojničan, fašiangovým sprievodom, 26. ročníkom Jarného behu Bojničky, stavaním mája, Jánskeho pochodom s ohňostrojom a vatrou.

Bojničanov ďalej čaká 16. augusta Sviečkový a lampiónový sprievod ku kaplnke sv. Rocha, 29. augusta súťaž vo varení gulášu, kladenie vencov k pomníku padlých, 16. novembra hodová zábava. Ukončenie celoročných aktivít poriadaných za účelom pripomenutia 900 výročia prvej písomnej zmienky obce Bojničky bude 15. decembra.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality

- Inzercia -spot_img