ISSN 1337-8481

900 rokov od prvej písomnej zmienky oslavujú aj Bojničky

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Historickým sprievodom sa začal ten najdôležitejší program tohto víkendových osláv 900 – tého výročia prvej písomnej zmienky obce Bojničky. Sprievod prešiel prakticky po celej obci a zapojili sa do neho obyvatelia obce v dobových krojoch, športovci, poľovníci, atletický klub, folklórna skupina Bojničan a samozrejme vedenie obce, kňazi a ostatní obyvatelia.

Na námestí sa o 15.00 hod. zhromaždili takmer všetci obyvatelia, aby sa zúčastnili historického aktu odhalenia sochy Sv. Alžbety – patrónky kostola aj obce. Práve aj samotné námestie, na ktorom sa oslavy konali pomenovali po svojej patrónke Sv. Alžbete. Slávnosť následne pokračovala v spoločenskej záhrade pri Kultúrnom dome a to mimoriadne bohatým a výborne zorganizovaným kultúrnym programom. Vystúpili žiaci Základnej materskej školy, skupina historického šermu, historických tancov, folklórny súbor Bojničan a folklórny súbor Šurianka.

O občerstvenie sa postaralo poľovnícke združenie Borina a atmosféru osláv dopĺňali stánky s remeselnými výrobkami umiestnenej na námestí.

Treba povedať, že sobotňajšie slávnosti sú iba súčasťou celovíkendových osláv. Túto významnú udalosť si v obci pripomínajú už počas celého roka napr. krstom CD folklórneho súboru Bojničan, fašiangovým sprievodom, 26. ročníkom Jarného behu Bojničky, stavaním mája, Jánskeho pochodom s ohňostrojom a vatrou.

Bojničanov ďalej čaká 16. augusta Sviečkový a lampiónový sprievod ku kaplnke sv. Rocha, 29. augusta súťaž vo varení gulášu, kladenie vencov k pomníku padlých, 16. novembra hodová zábava. Ukončenie celoročných aktivít poriadaných za účelom pripomenutia 900 výročia prvej písomnej zmienky obce Bojničky bude 15. decembra.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články