900 rokov od prvej písomnej zmienky oslavujú aj Bojničky

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Historickým sprievodom sa začal ten najdôležitejší program tohto víkendových osláv 900 – tého výročia prvej písomnej zmienky obce Bojničky. Sprievod prešiel prakticky po celej obci a zapojili sa do neho obyvatelia obce v dobových krojoch, športovci, poľovníci, atletický klub, folklórna skupina Bojničan a samozrejme vedenie obce, kňazi a ostatní obyvatelia.

Na námestí sa o 15.00 hod. zhromaždili takmer všetci obyvatelia, aby sa zúčastnili historického aktu odhalenia sochy Sv. Alžbety – patrónky kostola aj obce. Práve aj samotné námestie, na ktorom sa oslavy konali pomenovali po svojej patrónke Sv. Alžbete. Slávnosť následne pokračovala v spoločenskej záhrade pri Kultúrnom dome a to mimoriadne bohatým a výborne zorganizovaným kultúrnym programom. Vystúpili žiaci Základnej materskej školy, skupina historického šermu, historických tancov, folklórny súbor Bojničan a folklórny súbor Šurianka.

O občerstvenie sa postaralo poľovnícke združenie Borina a atmosféru osláv dopĺňali stánky s remeselnými výrobkami umiestnenej na námestí.

Treba povedať, že sobotňajšie slávnosti sú iba súčasťou celovíkendových osláv. Túto významnú udalosť si v obci pripomínajú už počas celého roka napr. krstom CD folklórneho súboru Bojničan, fašiangovým sprievodom, 26. ročníkom Jarného behu Bojničky, stavaním mája, Jánskeho pochodom s ohňostrojom a vatrou.

Bojničanov ďalej čaká 16. augusta Sviečkový a lampiónový sprievod ku kaplnke sv. Rocha, 29. augusta súťaž vo varení gulášu, kladenie vencov k pomníku padlých, 16. novembra hodová zábava. Ukončenie celoročných aktivít poriadaných za účelom pripomenutia 900 výročia prvej písomnej zmienky obce Bojničky bude 15. decembra.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -