Krádežou nafty z dodávky a nákladmi na opravu vylomeného veka nádrže poškodený obyvateľ mesta sa na nás obrátil so žiadosťou o varovanie ľudí parkujúcich svoje autá na verejných priestranstvách, pred krádežou nafty alebo benzínu.
Dnes o 6.15 hod. ráno pred odchodom do práce pán zistil, že má vylomené veko, naftu odčerpanú a dokonca do značnej miery aj povylievanú pod vozidlom.
Poškodené boli dve dodávky na tomto parkovisku nachádzajúcom sa na Novomestskej ulici v Seredi, neďaleko Kolkárne.
Samozrejme, že krádež nahlásil na políciu v očakávaní, že páchateľ bude odhalený.
E-mail od poškodeného obyvateľa mesta Sereď zaslaný do redakčnej pošty:
„Dobrý deň pani hovorkyňa,
podľa informácií od poškodeného, dnes ráno o 6.15 hod. vodič dodávky zistil, že mu neznámy páchateľ na aute vylomil veko nádrže a odčerpal naftu. Prípad majiteľ nahlásil na políciu.
Obdobný pokus mal byť vykonaný aj na vedľajšej dodávke v Seredi, na Novomestskej ulici, priamo na parkovisku vedľa pohostinstva Kolkáreň.
Žiadame Vás o informáciu, či polícia vo veci koná a keďže má ísť „o známu firmu“, čo tejto osobe hrozí, či už a ak áno, koľkokrát bolo takéto jej konanie preukázané a aké preventívne opatrenia vo vzťahu k tejto osobe na elimináciu jej nezákonného konania boli kompetentnými orgánmi prijaté.
Ďakujeme pekne“.
Stanovisko hovorkyne KR PZ Trnava npor. Mgr. Veroniky Dachovej:
„Môžeme potvrdiť, že polícia eviduje udalosť, pri ktorej mala byť odcudzená nafta z dvoch dodávok odstavených na parkovisku v meste Sereď na Novomestskej ulici. Policajti vec zaevidovali ako priestupok proti majetku. V súčasnosti prebieha objasňovanie priestupku v zmysle zákona o priestupkoch, pričom nie je vylúčená ani zmena právnej kvalifikácie“.
Má ísť o zlodeja, ktorý je podozrivý z viacerých takýchto krádeží a teda vlastníkov dodávok a osobných áut, ktorí mali spravidla vyššie náklady s opravou napáchanej škody ako ukradnutými pohonnými hmotami, má byť viac.
Oprávnené otázky na kompetentných znejú:
– akým spôsobom si majú možnosť chrániť svoj majetok na verejnom priestranstve občania a obyvatelia mesta Sereď?
– majú možnosť umiestniť do svojich okien alebo na balkóny kamery, ktorými budú monitorovať svoje motorové vozidlá?
– môžu sa spoliehať na políciu a jej hliadkovú činnosť po meste?
– je dostatočná klasifikácia takéhoto systematického konania za priestupok, za ktorý hrozí pokuta možno vo výške 30 Eur?
– ak by aj bol páchateľ stotožnený, bol by s Okresným úradom súčinný a dostal by pokutu, zaplatil by ju?
– ak by aj páchateľ bol stotožnený a pokutu by zaplatil, čo to bude platné poškodeným vlastníkom dodávok, ktorí opravy musia zrealizovať zväčša na vlastné náklady a to nehovoríme o prestojoch s vozidlom, ktoré môže potrebovať k výkonu svoje práce a teda o možných škodách?
– nebude poškodený odkázaný na občianskoprávne konanie, ktoré bude opätovne musieť financovať zo svojich peňazí – má zmysel vynaložiť ďalšie stovky Eur do poplatkov štátu, ktorý vo veci možno rozhodne v čase, kedy už zlodej – spravidla feťák môže byť prefetovaný, mŕtvy a pochovaný na náklady mesta, teda na náklady nás všetkých?
– existuje vôbec v tomto štáte právna istota a spravodlivosť, alebo občania majú len polovicu svojho príjmu odovzdávať štátu vo forme rôznych daní a poplatkov, pozerať sa a trpieť nájazdami zlodejov na svoj majetok?
– to vážne si kompetentní, hlavne politici a zákonodarcovia myslia, že takémuto štátu a jeho inštitúciám budú občania dôverovať?
A na záver. Skutočne budú riešenie vážnych problémov kompetentní odďalovať a čakať, pokým sa bezmocní občania rozhodnú zobrať veci do vlastných rúk?
Ako vidíte veci vy? Myslíte si, že bezpečnosť v meste a vymožiteľnosť práva je na dostatočnej úrovni?
Podeľte sa o svoje názory s ostatnými čitateľmi v diskusii.









Mne povedali ľudia platený z nas všetkých ze čakajú pokiaľ umre. Mal som si to lepšie zabezpečiť.
Po mesiaci si neprišli pre záznam s kameri.
Na otázku či už bude pokoj sa mi zasmiali do tváre ze treba riešiť kolobežky a cyklistov ze stoho sype viac na prémie