back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Idealizovanie socializmu je u mnohých ľudí stále častejšie

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -

A žiaľ aj u generácie, ktorá totalitný režim za socializmu nezažila.

Prečo je tomu tak, je na skúmanie odborníkov – možno je to sklamaním z kapitalizmu, trhového hospodárstva, nekompromisných exekútorov, nevyhnutnosti starať sa o svoj život aktívne  a každodenným postojom k životu rozhodovať o svojej budúcnosti.

V každom prípade je k posudzovaniu socializmu a totalitného zriadenia nielen v bývalom Československu, ale vo všetkých krajinách bývalého tzv. „východného bloku“ pristupovať výlučne z faktov a zachovaných dobových materiálov. Originálov, písomností a svedectiev konkrétnych ľudí, ktorí socializmus skutočne prežili.

A krute pocítili teror tajných služieb na svojich životoch a životoch svojich blízkych.

Znovu pripomíname článok, ale hlavne video dokument o socializme, ktorý nájdete tu:

Stratený svet komunizmu – 1. Socialistický raj

- Článok pokračuje pod reklamou -

 

spot_imgspot_img
- Inzercia -spot_img
-spot_img

Ďalšie články

  1. Koho zaujíma čo bolo, hovorme o tom čo sa deje dnes, presne sa deje to isté čo sa dialo za socializmu, človeka nezmení žiaden režim.

    2
  2. Minulosť poznám, bola druhá svetová vojna, a koľko ďalších vojen, nakoniec je vojna na Ukrajine, ľudia minulosť poznajú a zmeniť sa nechcú.

  3. A kam tie co mali a maju kapitalizmus? Vzdy parazitovali a parazituju na druhych krajinach (aj koloniach), na ludskej sile, na nerastnych surovinach. Dnes sa to opakuje. Vojny boli, budu aj su odkedy existuje ludstvo samotne.

    7
  4. 20. januára 2026, 11:05
    Kam to majú dotiahnuť keď na nich úžasné kapitalistické krajiny uvalili sankcie lebo neskáču podľa ich píšťalky. To už je v poriadku? Akým právom koloniálny západ uvalil na niekoho sankcie? Keby sa staral každý o seba a najprv pozametal pred vlastným prahom bolo by na svete lepšie.

    6
  5. Ešteže sa tu nemusíme potýkať s idealizovaním kapitalizmu. Práve pristáli vojenské lietadlá USA a Kanady v Dánskom Grónsku. Ten kapitalizmus vôbec nezačína požierať sám seba, keď USA ide vycuciavať Dánsko.

    1
  6. 20.január 2026, 16:45
    Hej, celkom som sa narehotal, ako vás Omega dvoma vetami v podstate nachytal ako totálnych mamľasov. Mimochodom, kremľofilné tupelko, nepripadáš si trochu ako taký schizofrenik, keď si musíš neustále takto protirečiť? Ale aspoň dobre vidieť, že z akých zdrojov čerpáte, také nekonzistentné a nelogické táraniny z vás vypadávajú.

    3
  7. Ó Tomáš.. tak ty si sa narehotal? No ty si ale hustý mazák..! Nezabudni sa pochváliť aj frajerke, aký si borec. Lebo ty sa chodíš odbavovať do debilného anonymného chatu a to z teba robí naozajstného CHLAPA. Takých chlapov potrebuje naša krajna ako soľ!

    2
  8. 20.január 2026, 18:56
    A ešte sa stále rehocem, keď sa anonym v slabej chvíli identifikuje ako „debilný anonymný chat“. To nevymyslíš. Sa aspoň podpíš, keď vyznávaš kult naozajstných chlapov, ty trkvas.

    3
  9. uz mame tu skúsenost a vieme porovnavat

    Ale zaujimave veci sa deju vo svete
    A otazka znie preco sa kde tu kapitalizmus začína pretvárať v socializmus?
    Preco sa coraz viac veci dotuje a na dotacie sa nahanaju peniaze v daniach?

    A priklad
    volby starostu New Yorku, kde vyhral chlapik, ktorý sa netaji nazormi podobnými Blahovym

    Kalifornia so svojou danovou, dotacnou politikou a vyrazne ľavicovym zmyslanim

    Ak zodpoviete tieto otázky, pochopite nostalgiu v post socialistickych krajinach

    Tu ekonomicku samozrejme

    A co sa tyka politiky…pevnu ruku nad sebou maju radi ludia prirodzene, sme stadovite tvory, radi sa necháme viesť, dáva nam to pocit a iluziu bezpečia

  10. Milý Tomáš, tebe je všetko smiešne a tak podobne.. Keby si sa radšej zamyslel nad tým, prečo sa vysmievaš úplne cudzým ľuďom, ktorých vôbec nepoznáš. Či nemáš náhodou nejaký problém v hlave. Možno si v živote nič nedosiahol, si frustrovaný a v škole ťa azda trochu šikanovali. Je mi ťa úprimne ľúto a budem ti držať palce, aby si sa v živote včas zbadal a zmenil svoje choré vnútro, ktoré šíri nenávistné a nezmyseľné bludy. Ale pokiaľ by sa ti to nepodarilo, nevadí. Slnko by malo svietiť pre všetkých rovnako.

    2
  11. No keď je to ten Tomáško, čo tu nedávno tvrdil, že Hitlera porazila operácia Overlord a jeho vedomosti z histórie boli jedna perla za druhou, tak nás Bože ochraňuj, máš čo robiť…

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality

- Inzercia -spot_img

Sponzorované