back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

spot_img
spot_img

Dopravná bilancia počas sviatkov v Trnavskom kraji. Policajti museli riešiť 6 opitých vodičov

- Inzercia -spot_img
-spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Policajti boli v službe aj počas vianočných sviatkov a dohliadali na vašu bezpečnosť. Počas troch sviatočných dní a nasledujúceho víkendu riešili viaceré udalosti v cestnej premávke, pričom výraznú úlohu zohral alkohol.

6 OPITÍ VODIČI, 5 Z NICH AJ NABÚRALI

Na prvý sviatok vianočný v popoludňajších hodinách si v obci Michal na Ostrove sadol za volant 44 ročný muž. S vozidlom Opel Astra narazil do odstaveného vozidla Škoda, ktoré následne odhodilo do ďalšieho stojaceho vozidla BMW. Policajti mu po nehode namrali v dychu 1,56 promile.

Na sviatok sv. Štefana policajti riešili dvoch opitých vodičov v okresoch Trnava a Galanta.

▪️ V obci Bučany narazila hodinu po obede 59 ročná vodička s autom Mazda 6, do odstaveného vozidla Fiat. Po náraze pokračovala v jazde a po niekoľkých metroch skončila v priekope. Hliadka PMJ jej namerala 2,33 promile alkoholu v dychu.

▪️ Policajti z Galanty krátko po desiatej hodine večer v meste zastavili a kontrolovali 26 ročného vodiča Škody Fabia, ktorému dychová skúška ukázala 1,52 promile.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Ani počas povianočného víkendu si niektorí vodiči od alkoholu nedali pokoj. Úradoval pri dopravných nehodách v okresoch Piešťany, Dunajská Streda a Senica.

▪️ V sobotu, hodinu po polnoci spôsobil 20 ročný vodič „bavoráku“ dopravnú nehodu na ceste I. triedy medzi obcou Drahovce a mestom Piešťany. S 1,71 promile alkoholu v dychu prešiel do protismeru a narazil do bočnej strany vozidla Citröen. To vplyvom nárazu otočilo a skončilo prevrátené v poli.

▪️ Ďalšiu nehodu spôsobil 39 ročný vodič v sobotu po obede v obci Orechová Potôň. S vozidlom Peugeot 206 pri prejazde obcou zišiel mimo vozovku a narazil do brány a oplotenia rodinného domu. Policajti mu namerali 1,40 promile.

▪️ V nedeľu riešili policajti dopravnú nehodu v obci Moravský Svätý Ján, kde 39 ročná vodička auta Opel Astra v pravotočivej zákrute zišla s vozidlom mimo cestu kde narazila do kríkov. Privolaní policajti podrobili vodičku dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,67 promile.

Všetci vodiči, ktorí šoférovali pod vplyvom alkoholu, sú riešení za prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, za ktorý im podľa zákona hrozí trest odňatia slobody až 1 rok.

Jazdite zodpovedne nielen počas sviatkov, ale aj počas celého nasledujúceho roka. Buďte opatrní zbytočne neriskujte a myslite na seba aj na ostatných účastníkov cestnej premávky.

Prajeme vám veľa šťastných a bezpečných kilometrov aj v roku 2026.

- Inzercia -spot_img
spot_imgspot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality

- Inzercia -spot_img

Sponzorované