back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Študenti gymnázia na súťaži Mladý záchranár

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Vo štvrtok 20. júna 2024 zorganizoval Trnavský samosprávny kraj štvrtý ročník súťaže Mladý záchranár Trnavskej župy. Tento rok sa do tejto prestížnej súťaže zapojilo 15 tímov, zložených zo študentov gymnázií a stredných odborných škôl z celého kraja.

Súťažiaci si zmerali sily na rôznych stanovištiach, kde predvádzali svoje schopnosti poskytovať prvú pomoc v modelových situáciách. Ich úlohou bolo správne a efektívne reagovať na množstvo zdravotných problémov. Museli zvládnuť ošetrenie zlomenín, poskytnutie pomoci pri srdcovej slabosti, epileptickom záchvate či alergickej reakcii. Okrem toho sa museli vysporiadať aj s náročnými situáciami ako je otrava plynom alebo zásah elektrickým prúdom.

Na súťaži sa zúčastnili aj študenti Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi. Hoci neobsadili medailové pozície, štúdium a príprava na túto súťaž im priniesli neoceniteľné skúsenosti a vedomosti. Víťazom sa stali študenti z Gymnázia Angely Merici v Trnave. Striebornú pozíciu získali študenti z Gymnázia Ivana Kupca v Hlohovci a bronzovú priečku obsadili študenti z Arcibiskupského gymnázia P. Jantauscha v Trnave.

Tento súťažný deň bol pre všetkých zúčastnených príležitosťou ukázať svoje teoretické znalosti a praktické zručnosti v oblasti prvej pomoci. Podujatie zároveň podporilo dôležitosť zdravotníckych povolaní a vzdelávanie v oblasti záchranárstva a zdravovedy.

foto: GVM Sereď

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality