back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

V Trnave sa uskutoční prvý PRIDE v histórii mesta. Okrem pochodu za práva LGBT+ ho bude sprevádzať bohatý kultúrny program

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Mgr. Magdaléna Švecová, PhD. |  Podujatie začne 29. júna o 13:00 na Nádvorí. Organizátorstvo pozýva na PRIDE všetkých, ktorým záleží na rovnoprávnosti a rozmanitosti v našej spoločnosti.

Trnavský sprievod je súčasťou pridov, ktoré sa zvyknú organizovať po celom Slovensku, napríklad v Bratislave, Banskej bystrici či Košiciach. „PRIDE Trnava organizujeme ako demonštráciu za práva LGBT+ ľudí. Prostredníctvom podujatia chceme upozorniť na nerovnoprávnosť LGBT+ ľudí s väčšinovou spoločnosťou. V sobotu 29. júna budeme kráčať za všetkých, pretože medzi LGBT+ patria aj marginalizované skupiny ako aj Rómstvo, migrantstvo, ľudia s mentálnym alebo fyzickým znevýhodnením. Sme sociálne slabí, pochádzame z vylúčených komunít, sme ľudia bez strechy nad hlavou. Práve preto sú na PRIDE vítaní/é všetci a všetky, ktorým záleží na ľudských právach,” vysvetľuje v mene organizátorov z neformálneho kolektívu Status Queer Adam Olšiak. Okrem samotného pochodu pripravili organizátori/ky zaujímavý program.

Hlavné pódium – Nádvorie
13:00 – 14:00 Koncert Monoplastic (Trnava, electronica + alternative)
14:00 – 14:30 Otvorenie
14:30 – 15:30 Zhromažďovanie na pochod mestom a sprievod
15:30 – 16:15 Koncert Alten Kompoten (Vráble, improvizovaná hudba)
16:30 – 17:30 Diskusia: Čo pre nás robia komunitné centrá?
17:45 – 18:30 Zabiť Františka (Brno, alternatívny folk)
18:30 Poďakovanie

Status Queer naplánoval aj ďalšie sprievodné aktivity v priestoroch Nádvoria, napríklad workshop na výrobu upcyklovaných peňaženiek s Pure Love, workshop vyšívania, bezplatné a anonymné testovanie na HIV, ale aj občerstvenie za dobrovoľný príspevok od Food not Bombs, chutnú kávu uvaria trnavskí Red Fawn. Porozprávať sa budete môcť aj v stánkoch s rôznymi ľudskoprávnymi organizáciami, ako napríklad Amnesty International, Saplinq, Spolok Light* či Priama akcia.

Status Queer naplánoval aj ďalšie sprievodné aktivity v priestoroch Nádvoria, napríklad workshop na výrobu upcyklovaných peňaženiek s Pure Love, workshop vyšívania, bezplatné a anonymné testovanie na HIV, ale aj občerstvenie za dobrovoľný príspevok od Food not Bombs, chutnú kávu uvaria trnavskí Red Fawn. Porozprávať sa budete môcť aj v stánkoch s rôznymi ľudskoprávnymi organizáciami, ako napríklad Amnesty International, Saplinq, Spolok Light* či Priama akcia.

- Článok pokračuje pod reklamou -

PRIDE Trnava 2024 bude príležitosťou pre LGBT+ ľudí, aby sa spojili, vzájomne sa
podporili a postavili sa za vlastné práva. Okrem iného je cieľom vytvoriť bezpečný a
akceptujúci priestor pre všetkých, bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú
identitu. Pre viac informácií o podujatí a programe navštívte Facebook alebo Instagram
podujatia.

 

Ilustračné videá

Podujatie usporadúva Status queer

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. Tak a teraz som zvedavý koľko sympatizantov a voličov Peťka jamkatého príde podporiť tento pochod. Teoreticky by ich malo byť desaťtisíce. Predsa by sa mali prísť postaviť za jeho práva.

  6
 2. Malo to ostať tak, ako do roku 1990, keď sa to považovalo za psychickú chorobu, svet sa v prdel obracia 🙈.

  35
 3. My Korcokovci určite prídeme podporiť tento festíček. Takže dúhové tričko a pekne na štyri labky a nech nám muzika do toho hrá

  2
 4. Anonym 24. júna 2024, 15:00, choroba spôsobuje utrpenie. Homosexualita nie je choroba. Je to bežný jav v prírode a platí ako ľudí tak aj u zvierat. Ale chorobou je zákerné rozmýšlanie ľudí ako máte vy. Vy evidentne máte duševnú poruchu, volá sa neznášanlivosť, netolerancia, nenávisť všetkého iného čo vy sám nemáte a iní majú. Homosexuáli sú súčasťou ľudstva od začiatku a budú až do konca. Už sa s tým zmierte a zamerajte sa na podstatné veci ktoré ovplyvňujú váš život a nieriešte iných. Uľaví sa vám!

  13
 5. Anonym24.júna 2024, 15:21, až do roku 1990 to bola podľa WHO psychická choroba! Nikdy sa s tým nezmierim, už len tie trápne kostýmy na takom pochode sú na grc.

  14
 6. Ty ak máš písať také hovadiny, nepíš radšej nič❗❗❗Ozaj, čítaš si vôbec po sebe čo si napísal?

  3
 7. oraganizátor s tým dávno počíta, očakáva sa 1 409 255 účastníkov, bude to veľká akcia

  3
 8. Anti dessolle, ak by išlo iba o homosexuálov, to by bolo v pohode. Áno, máš pravdu, homosexualita tu je stáročia medzi ľuďmi, aj medzi zvieratami. Ale čo ostatné inakosti? Tie si nespomenul zámerne? Mačky, psy, hadice z vysávača… Lebo homosexuál je jasne identifikovaný, vie ako na tom je. Ale čo tí pomýlení, ktorí sa nevedia identifikovať?

  3
 9. Anti dessolee, prečo tu spomínaš prezidenta? Hádam sa Ti osobné priznal?🤣🤣🤣

 10. To vážne??? Načo je toto treba ja nemám nič proti nech je šťastný lubeny každý jedinec ale pretŕčať sa jeeeee celé zle

  8
 11. Pre Anonym 24. júna 2024, 17:12

  On je tu na to, aby vyrýval. O nič iné mu nejde a tomu prispôsobuje aj svoje diskusné príspevky. To si môžeš dlhodobo všimnúť.

 12. za našich časov sa im hovorilo buzeranti a nikomu to nevadilo. a nepotrebovali sa pretŕčať. Teraz su to teplí sudiac podľa názvu ktorí sa potrebuju pretŕčať

  13
 13. prajem nech sa akcia podari, dufam ze sa podari zlucit zabavu s nejakym poucenim verejnosti a tiez ya podari ludom.zaclenit do komunity, ktora im vyhovuje…

  1
 14. Najviac taketo podujatia vadia ludom, ktorí maju problemy s vlastnou sexualitou. Zdravy clovek to neriesi a nemusi riesit, pretoze zije svoj zivot a dokaze tolerovat aj inych.

  11
 15. Dúfam že aj na futbale na štadione Antona Malatinskeho to presadime našu iniciativu..nikomu nikto s nas neublizuje tak dufam ze spojime sily a verim ze aj v tt sme tolerantný…a spojime sily aj na futbale..

  3
 16. V 90 rokoch by sa to nestalo a na ulicu by žiaden pride robiť nešli. Zvrátená doba a skazený ľudia.

  12