back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

PROSÍM, NEZABUDNITE KOMU V PANDÉMII NAOZAJ ŠLO O VAŠE ZDRAVIE A ŽIVOTY …

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
PROSÍM, NEZABUDNITE KOMU V PANDÉMII NAOZAJ ŠLO O VAŠE ZDRAVIE A ŽIVOTY …
Ani neviem, čo by som dnes napísal. Posledné dni som počul tak absurdné veci, že nedokážem vyjadriť slovami, čo cítim. Veľmi dobre si pamätám, keď sme na začiatku pandémie trávili dlhé dni a víkendy v laboratóriách, len aby sme rýchlo vyvinuli, validovali a certifikovali prvé slovenské RT-PCR testy. V čase, kedy mnohí, ktorí majú dnes veľmi silné a zároveň čudné až nebezpečné názory, sedeli doma, báli sa, aby dnes šírili dezinformácie a konšpirácie. Už zabudli … Už zabudli, že my sme státisíce testov darovali Slovensku, venovali na humanitárne účely v mene Slovenska do 7 rôznych krajín, zadarmo testovali na mnohých spoločenských, kultúrnych a športových podujatiach, zadarmo sekvenovali, popularizovali vedu a to všetko v hodnote takmer 5 miliónov EUR!
My sme počas pandémie nezostali pri vedeckých názoroch. Mnohí z nás vyvíjali nové diagnostické metódy, liečili pacientov, snažili sa vyvinúť lieky a vakcíny. My sme pretavili naše hypotézy skrz experimenty a validácie v laboratóriach do vedeckých a medicínskych faktov, recenzovaných vedeckých článkov, inovácii a vedeckých a medicínskych produktov, ktoré zachraňovali ľudské životy. Vedecký fakt je oveľa viac ako názor. Môžte aj hodiny hovoriť svoje názory v nejakom videu, ak Váš názor nie je podložený experimentami, vedeckými výsledkami a následnou recenziou, zostáva len názorom a hypotézou a tak to musíme aj brať.
My v MultiplexDX International sme dizajn, vývoj, validácie a aj použitie v praxi našich PCR testov poctivo publikovali v medzinárodných vedeckých časopisoch (pozrite foto – vitrínka u nás v práci, kde je naozaj všetko: testy, vedecké články, patentové žiadosti, certifikáty, atď.). Naše vedecké články prešli recenziami a dnes sú citované po svete. Ak má niekto nejaké výhrady k našim testom, nech sa páči, nech spraví experimenty, nech vyvráti ich presnosť, špecificitu, sensitivitu, spraví ešte lepší dizajn, nech nám ukáže ako lepšie sme mali spraviť klinickú validáciu, atď. Nech to všetko spíše do vedeckého článku a nech to publikuje a prezentuje v odborných kruhoch, na vedeckých konferenciách, na konzíliách, atď. Vtedy sa tým budem aj ja a naši vedci seriózne zaoberať, len aby ľudstvo malo ešte lepšiu diagnostiku infekčných chorôb.
Oni si ale vybrali cestu šikany tých, ktorí si robili poctivo svoju prácu v pandémii, aby pomohli Slovákom a Slovenkám v boji s nebezpečným vírusom. Oni nebudú riešiť veci vedecky, ale budú mať „názory“ na naše jasné vedecké fakty, na svetové vedecké konsenzy, na inovácie, spoľahlivé medicínske produkty a vedecký progres. Tu nepôjde o pravdu a vedecké fakty, ale o súťaž, kto je viac. Celé zle!
Na záver. Ignorácia a popieranie vedeckých/medicínskych faktov a progresu, šírenie dezinformácii a konšpirácií ešte nikomu nepomohlo, naopak len viedie k nešťastiu a prílišnému spoliehaniu sa na Darwinovu evolučnú teóriu, čo signifikantne ohrozuje ľudské zdravie a život!
Zdroj: FB
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. …zadarmo testovali na mnohých spoločenských, kultúrnych a športových podujatiach, zadarmo sekvenovali, popularizovali vedu a to všetko v hodnote takmer 5 miliónov EUR!

  Firma MultiplexDX, s.r.o.
  Čistý zisk v roku 2021: 4 061 653€
  https://www.finstat.sk/50111965

 2. O sebe som sa dočítal, že som tzv. prelomový prípad, keď zaočkovaný jedinec dostane COVID-19.

  1
 3. Tie jeho sproste zvasty,jak 100tis.testov darovali slovensku,skuci tu tento akoze vedec ako potkan,ze ho sikanuju,tak sa pytam preco zomrelo 20tis.obcanov slovenska?kde bola vtedy slavna WHO,kde boli super patenty genia cekana?

  2
 4. To je dobra otazka. Komu slo o nase zivoty a komu o vlastny.
  Poznam jednu lekarku, ktora celu pandémiu liecila v ordinácii a vyliecila mnoho ludi. Malo sa o nej pise.
  Ano testy su uzitocne, ale testy neliecili, iba delili ludi na pozit a negat. O pozitivite castokrat rozhodla len nastavena citlivost. Vravelo sa tomu potom bezpriznakovy. Ci bola nastavena nezmyselne vysoko alebo nie – o tom sa nesmelo diskutovat.
  Zakladom vedeckeho pristupu su pochybnosti a diskusia. Len tak moze veda priniest správne odpovede alebo ich aspon priblizit.
  Pocas celeho Covidu boli vsak akekolvek aj naozaj vedecke ine nazory potlacane a ich nositelia zazili roznym sposobom „zruseny“.
  To je pre mnohych najvacsie sklamanie z tej doby.
  Pričom po čase sa ukazalo, ze v mnohych veciach mali pravdu alebo sa k nej blizili ovela viac ako si mnohi vtedy vedeli predstavit.
  Rad by som veril, ze sa to uz nebude opakovat. Ale to by nesmelo ist vacsine o vlastne zivoty.
  Kto si vlastne moze uprimne povedat, ze mu ide viac o cudzí zivot ako o vlastny?

  1
 5. Pričom po čase sa ukazalo, ze v mnohych veciach mali pravdu alebo sa k nej blizili ovela viac ako si mnohi vtedy vedeli predstavit

  Tak daj 5 z tych mnohych takych veci.

  2