back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Unesení v Angole – tlačová konferencia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Už zajtra popoludní sa v Bratislave uskutoční tlačová konferencia pre médiá k 40.výročiu prepustenia 66 Čechoslovákov zo zajatia v Angole.

Médiá budú mať jedinečnú šancu hovoriť osobne s rukojemníkmi, ktorí únos prežili osobne. Do Bratislavy pricestujú a novinárom budú k dispozícii Jozefína Parajová, Kristýna Szenteová, František Zlocha a z Českej republiky Lubomír Sazeček.

K dispozícii na filmovanie bude aj originál po celú dobu putovania po Angole ručne písaného denníka Františkom Zlochom. Tento vzácny denník momentálne digitalizujeme.

Informácie o únose z pred 40 rokov, je možné čerpať tu: https://www.unesenivangole.socializmus.sk/

Po tlačovej konferencii si účastníci únosu v Angole prezrú Múzeum totality v Seredi, ktoré je autorom a garantom projektu unesenivangole.socializmus.sk. Múzeum zhromažďuje materiály viažúce sa k únosu a zaznamenáva autentické výpovede jednotlivých účastníkov únosu, ktorí majú záujem a silu po toľkých rokoch na nepríjemné udalosti zo svojho života spomínať.

Samotné stretnutie bude po niekoľkých desaťročiach nepochybne udalosťou aj pre samotných účastníkov, ktorí sú dnes už samozrejme seniormi. Spoločne budúmať možnosť spomínať na útrapy pri pochode počas únosu, ale aj radostné chvíle zo života v Alto Catumbela v Angole.

- Článok pokračuje pod reklamou -

Tlačovú konferenciu a stretnutie účastníkov organizuje  Múzeum totality

https://www.muzeumtotality.online/

Titulné foto: z archívu Lubomíra Sazečka

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články