back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

V Trnavskej arcidiecéze pribudli traja novokňazi, zmena nastane na pozícii kaplána seredskej farnosti

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Jún je tradične mesiacom kňazských vysviacok v slovenských diecézach. V sobotu 15. júna sa v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave konala slávnostná svätá omša, počas ktorej trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch vysvätil troch diakonov na kňazov. Medzi novovysvätených patrili dp. Samuel Polednák ( 26 r. ) z farnosti Sereď, dp. Dávid Kimmerling ( 26 r. ) z farnosti Chtelnica, ktorý vykonával diakonskú prax v Seredi a dp. Ján Bednárik ( 28 r. ) z farnosti Lipová.
Títo noví kňazi sa teraz zapoja do duchovnej služby v rámci Trnavskej arcidiecézy, kam patria svojou inkardináciou. V týchto dňoch teda začínajú vykonávať svoje povinnosti a získavajú prvé skúsenosti v pastoračnej službe veriacim.

Primičné sväté omše bude sláviť dp. Dávid Kimmerling 16. júna 2024 o 15:00 hod. v Chtelnici, dp. Ján Bednárik 22. júna 2024 o 10:00 hod. v Ondrochove a dp. Samuel Polednák 29. júna 2024 o 15:00 hod. v Seredi.

Od 1. júla dôjde k zmene na pozícii kaplána v seredskej farnosti. Novým kaplánom sa stane dp. Dávid Kimmerling, zatiaľ čo súčasný kaplán dp. Ladislav Mišura prechádza do farnosti Trnava – mesto.

foto: Trnavská arcidiecéza

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie