back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Nové odstavné plochy na parkovanie pri železnici budú otvorené v utorok 18. júna

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Rozvoj a výstavba |Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď |  Mesto Sereď vybudovalo nové odstavné plochy pre autá pri železničnej stanici. V prvej etape projektu vznikla plocha pre takmer 20 vozidiel, cyklostojan pre 10 bicyklov a tiež cykloprístrešok s kapacitou osem bicyklov. Výstavba bola realizovaná na pozemkoch ŽSR, ktoré si Sereď vzala do nájmu.

V uplynulých dňoch mesto získalo právoplatné kolaudačné rozhodnutie. Otvorenie odstavných plôch pre verejnosť je naplánované na utorok 18. júna od 9.00 hodiny a odvtedy budú slúžiť verejnosti nonstop. Priestor je monitorovaný kamerovým systémom mesta. Odstránenie dočasného dopravného značenia z chodníkov na Železničnej ulici, ktoré umožňovalo motoristom využívať chodník na parkovanie, bude zabezpečené operatívne.

Mesto týmto žiada o rešpektovanie Informácie o spôsobe parkovania na vybudovanej ploche, ktorý umožní plochu využívať najefektívnejšie. Vodorovné dopravné značenie sa na ploche nenachádza, nakoľko sa jedná o dočasné státia s povrchovou úpravou z kameniva.

Rozširovať dočasný odstavný priestor má mesto v pláne v nasledujúcom období a jeho zrealizovanie bude závisieť od finančných možností. Celkové náklady mesta na zrealizovanie prvej etapy boli 45 442,69 eur s DPH.

zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

  1. ..s tymto dementizmom dat stojany pre bicykle na koniec parkoviska,najdalej od budovy sa zas len Sered moze pochvalit.Na toto neexistuje vierohodný argument.Toto je nonsens.Chvála Vám pane architekte atd..🤣.

    1
  2. Ved prave,ze sme si vsimli,je to hlavne vjazd pre auta,co keby boli stojany na konci parkoviska a mali by vlastny vjazd? aspon by nekrizovali a nezdrziavali vodicov,len to by musel niekto silno rozmyslat aby na to prisiel.

    2