back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Raňajky pre cyklistov opäť spestrili ráno v Seredi

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

OZ Mám rád cyklistiku opäť zorganizovalo v Seredi obľúbené Raňajky pre cyklistov, ktoré je súčasťou celoslovenskej kampane Do práce na bicykli. Táto kampaň patrí medzi najvýznamnejšie iniciatívy podporujúce rozvoj cyklistickej dopravy na Slovensku.

V ranných hodinách čakal na okoloidúcich cyklistov stánok plný rôzneho pečiva, minerálok, oblátok, džúsov, ovocia a kávičky. Raňajky boli podávané zdarma – stačilo ráno vziať bicykel a cestou do práce, obchodu alebo školy si spraviť krátku zastávku pri stánku.

Cyklisti mohli zároveň viesť debaty s organizátormi o potrebe ďalších cyklostojanov v meste, bezpečnosti na cestách a možnostiach, ako zabezpečiť bicykel proti krádeži. Dozvedeli sa tiež novinky v oblasti budovania cyklistickej infraštruktúry v meste a novinke, ktorá nás čaká – nákladnom bicykli, ktorý bude premávať po Seredi.  Pri stánku sa zastavil aj primátor mesta Ondrej Kurbel a podporiť túto iniciatívu prišli aj niektorí zamestnanci mesta. Spolu s Erikom Štefanekom z OZ Mám rád cyklistiku a poslancom MsZ ochotne odpovedali na rôzne otázky aj mimo cyklistiky a vypočuli si i podnety občanov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie