back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

V Seredi vznikne nový športový areál zameraný na tenis

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie mesta Sereď |  Fond na podporu športu v máji schválil prerozdelenie približne 35,4 milióna eur na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry na Slovensku. Vďaka úspešnému projektu sa z balíka ušlo pre Sereď skoro 630-tisíc. V areáli pri Zámockom parku tak vyrastie komplexné zázemie pre tenistov a nadšencov raketových športov.

Areál vznikne na dnes málo využívanom pozemku mesta. „Teším sa, že mestu Sereď sa darí zveľaďovať verejný priestor a vďaka externým zdrojom môžeme oznámiť, že sa čoskoro pustíme aj do vybudovania úplne nových športových plôch. Na svoje si prídu tenisti a aj milovníci ďalších raketových športov,“ informoval primátor Ondrej Kurbel. V čase, kedy je rozpočet miest skutočne veľmi napnutý a cez podielové dane do mestskej pokladne prúdi menej zdrojov, je finančná injekcia zo štátu pre športovú infraštruktúru viac než vítaná.

Z 225 žiadostí, ktoré doručili žiadatelia Fondu na podporu športu v rámci výzvy schválili členovia najvyššieho orgánu fondu 73 projektov. „Výstavba celkom novej športovej infraštruktúry v meste Sereď – Tenisový areál Sereď bol podporený sumou presne 627 850,62 eur, z čoho sa ako projektový manažér mesta nesmierne teším. Projekt bol na stole totiž veľmi dlhé obdobie a od prvotnej myšlienky cez vypracovania projektovej dokumentácie, získanie stavebného povolenia, cez rôzne konzultácie, štúdie, stretnutia, obstarávania projektanta až po podanie samotnej projektovej žiadosti o dotáciu už prešlo neuveriteľných desať rokov. Je výborné, že sme sa posunuli do ďalšej fázy,“ vysvetlil projektový manažér mesta Branislav Bíro. Je predpoklad, že stavebné mechanizmy za do diela zahryznú ešte tento rok a Seredčania i návštevníci budú môcť nový areál využívať najskôr na budúci rok. 

 

Ilustračné obrázky – vizualizácia projektová dokumentácia

zdroj: Mesto Sereď
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články

 1. To je krásne, nerozmýšľalo však mesto už dopredu a nechce tu umiestniť aj jeden kurt na Padel, ktorý je momentálne na vzostupe a na Slovensku sa dá hrať na jednom mieste v Bratislave? Boli by sme druhé mesto na Slovensku.

  5
 2. To nemyslíte vážne, že idete takto zabiť aj to posledné využiteľné miesto v parku. Tam mohlo byť zelené parkovisko ako lusk, ktoré mohlo slúžiť počas roka pre potreby parkovania obyvateľov mesta, amfiteáter, do budúcna aj pre kaštieľ a v neposlednom rade ako plocha pre atrakcie počas jarmoku. Tenisové športovisko mohlo pokojne byť napríklad v rámci športového areálu ŠKF alebo na inom vhodnom mieste. To bude VIP tenis…

  1
 3. pre Keksík: to ako myslíš naozaj? Parkovisko v parku radšej ako tenisové kurty?

  1
 4. Roky rokúce sa rozpráva, že pri Africole budú kurty, nič prekvapivé, viazlo to hlavne na financiách. No veru záchytné parkovisko veľmi chýba čo tak plocha pred starými kasárňami ? Tam by mohli parkovať aj zamestnanci volkswagenu z okolia s tým, že by tam mali aj zastávku zmluvnej dopravy

  2
 5. Konečne, výborná správa. Len hlupák by v parku robil parkovisko ,Sereď je mesto kedy z jedného konca na druhý prejdem za 20 min. , tak žiadne parkovisko. Na kurty sa bude dat vstupot presne tak ,ako sa dá taj teraz ( tie na štadióne) . Nehľadajte zasa vo všetkom senzácie, bude to pre všetkých. Klobúk dole za trpezlivosť.

  2
 6. Hmmm len ci je tolko ludi v Seredi co budu hravat tenis alebo zasa vyhodene peniaze do luftu a len aby sa kurbel ukazal ze nieco spravil pre ludi v Seredi.

  1
 7. Za mna je to uzkoprse rozhodnutie pre par ludi co hrávajú tenis. Je to super miesto pre aquapark a hlavne ktory by bol pre celu sered a okolie obrovským prinosom .A prave aquapark by ozivil navstevnost ,biznis a celkovy turizmus a prinos pre cele mesto. Toto sucastne rozhodnutie je zle rozhodnutie. Treba sa pytat obyvatelov celeho mesta co chcu mat na tomto poslednom lukratívnom pozemku a nie aby o tom rozhodovalo len par hracov tenisu. Pan Kurbel spravte nieco co bude naozaj pre vsetkych a nie len pre par bohacov co hraju tenis.

  5
 8. Uskoprsí si ty ,konečne niečo poriadne pre mládež aj dospelých, a ako vždy protesty.Samozrejme ,nič sa Vám nepáči ako vždy, už konečne prestaňte protestovať proti všetkému čo sa v meste robí začnite žiť v prospech mesta “ Vážení Seredčania“ ďakujem za pochopenie, športovci a spoluobčania.🙋‍♀️

  3
 9. Tiež mestu chýba detské dopravné ihrisko, ktoré bolo zlikvidované. Teraz musia deti z MŠ a ZŠ dochádzať do Galanty alebo Trnavy.

  2
 10. Ale mesto musí ešte financovať asi 300 000 zo svojho rozpočtu na kurty. Za 300 000 už dávno mohli byť kurty na štadióne urobené.

 11. Aby namiesto obnovy parku, vytvorení tichej relaxačnej , zelenej zóny tam nejaký KOKOT schválil tenisové kurty ?
  Jak musí byť niekto PRIJEBANÝ aby takýto areál natlačil do absolútneho centra mesta?
  .
  Pripadá mi , že čím väčší DEMENT , tým skôr sa bude podieľať na vedení mesta .
  Áno tu v našej zasratej Seredi

  2
 12. A budú to platiť aj oz tenisový klub keď to sa ma pre nich budovať ? Keď to majú v nájme? Kto zaplatí rozdiel?

 13. O efektivnom vyuziti tohoto lukrativneho pozemku by mali jednoznacne rozhodnut obyvatelia celeho mesta. A nie iba hŕstka tenisoveho klubu a projektovy manazer ktory ma rad tenis.

  1
 14. Takze mame rozdrbane: most,stadion,chodniky,vodovod, nevieme pokosit mesto

  Budeme mat: prihorete kurty na najnevhodnejsom mieste, ktore bude vyuzivat hrstka vyvolenych

  Prestanme zahustovat centrum mesta s totalnymi nezmyslami. Do daneho arealu treba vysadit stromy,spravit lavicky, spojit to s parkom, ked tak nejake male parkovisko

 15. Tiež si myslím že nejaké tenisové kurty sa dajú vytvoriť niekde na periférii mesta. Tlačiť ich do úplného centra je mrhanie priestorom ktorý by mal byť ponúknutý širokej mase ľudí od detí po seniorov. Dopravné ihrisko by bol vynikajúci nápad + nejaká tichá zóna permanentne sprístupnená verejnosti. Ja si myslím že možností by bolo veľa.
  Na druhej strane neviem aké sú možnosti vybudovania iného areálu (nešportového) z externých zdrojov. Všetci čo tu vypisujete tiež do toho nevidíte. A ten tenisový areál je určite lepší ako tá burina čo tam teraz rastie.

 16. Super by bolo, keby bolo okolo bezecke kolecko. Bud atleticka 400 alebo aj kludne necertifikovane kolecko.

  1
 17. Tartanová dráha dlhšia ako na Fándlyho alebo Komenského škole by bola úplná bomba. Bohužial na to už bude teraz asi neskoro. Škoda.

 18. Velebnosti jdu blejt. Dalsia zbytocnost a rovno v parku. Mesto nepokosene, v kempingu zelina vysoka vyse metra, na sidliskach nieco podobne len zatial nizsie, voda tecie spinava, oprava mostu v nedohladne, spoplatnovanie parkovisk v meste a ne