back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Jozef Šátek: Dve poznámky k obsahu dnešnej tlačovej besedy po skončení zasadnutia Bezpečnostnej rady SR.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Dve poznámky k obsahu dnešnej tlačovej besedy po skončení zasadnutia Bezpečnostnej rady SR.
Po 1) minister vnútra SR nie je nadriadeným služobným orgánom vyšetrovateľa PZ, ktorý má pridelený vyšetrovací spis a vykonáva vyšetrovanie v trestnej veci úkladnej vraždy v štádiu pokusu pošk. Fica. Zároveň nie je orgánom činným v trestnom konaní ani osobou, ktorá má zo zákona právo nazerať do spisu a zisťovať si z neho informácie. Z tohto dôvodu fakt, že Šutaj-Eštok dostal informácie z obsahu výsluchu obvineného Juraja C. je porušením Trestného poriadku zo strany vyšetrovateľa (príp. jeho nadriadeného) i samotného ministra Šutaja-Eštoka.
Pravdaže takto získané informácie nemá právo ani v skrátenej (koncentrovanej) podobe zverejňovať a zákaz zverejňovania informácií z vyšetrovania k danej kauze dozorovým prokurátorom GP SR v plnom rozsahu platí aj na ministra vnútra. Takéto porušenie zákona a prekročenie kompetencií ministra treba hodnotiť ako politicky motivované s cieľom informácie propagandisticky využiť v svoj prospech a zaútočiť na politickú opozíciu a oponentov. Poradiť by mu mohol bývalý dvojnásobný minister vnútra R. Kaliňák, ktorý podobnú situáciu riešil v prípade pošk. Hedvigy Malinovej.
Aby som to zjednodušil, áno p. minister Šutaj-Eštok existujú informácie, na ktoré nemá nárok ani minister vnútra napr. z prípravného trestného konania. To pravdaže v plnom rozsahu platí aj na prezidenta PZ a iných policajných funkcionárov.
Po 2) Podstatu výzvy Kaliňáka a Šutaj-Eštoka k upokojeniu situácie a hľadaniu celospoločenského konsenzu som podľa ich argumentácie pochopil tak, že oni sú tí neomylní a jediní vykladači faktov a pravdy, že oni sa nemusia zamyslieť, niečo pochopiť a zmeniť, ale naopak, ich nezmenenú pravdu i fakty si musíme všetci tí čo sme ich doteraz „nepochopili a neosvojili“, v plnom rozsahu prijať za svoje a len vtedy nastane celospoločenské upokojenie a zmierenie. Toto však nie je počúvanie iného názoru, jeho pochopenie a nájdenie kompromisu ale v autoritatívnych režimoch takéto postupy nazývali „gleichschaltovanie“ t.j. násilné zarovnanie do jednej línie, urobenie rovnakým, synchronizácia alebo centralizácia.
Zdroj: FB
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články