back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

S Talianskom máme dohodu o spolupráci v boji proti medzinárodnému zločinu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

MV SR |MM| Medzivládnu dohodu podpísal v stredu 8. mája 2024 minister vnútra Matúš Šutaj Eštok s ministrom vnútra Talianska Matteom Piantedosim. Predmetom dohody je najmä zintenzívnenie policajnej spolupráce v boji proti medzinárodnej organizovanej kriminalite.

Dôjde tak k výraznému posilneniu vzájomných väzieb medzi policajnými zložkami oboch krajín a k zvýšeniu bezpečnosti občanov. Dohoda upravuje vzájomnú spoluprácu príslušných orgánov na účely predchádzania a boja proti kriminalite, vrátane foriem spoločného zásahu, vysielania expertov a ochrany svedkov. Vytvorí tak právny rámec, ktorý uľahčí a zintenzívni vzájomnú spoluprácu.

„Opäť vysielame jasný signál, že Slovenská republika je pripravená poskytnúť maximálnu súčinnosť v rámci boja proti medzinárodnej organizovanej trestnej činnosti. Napĺňame tak programové vyhlásenie vlády „Lepšie, pokojnejšie a bezpečnejšie žiť“, ako aj záväzok našej vlády pracovať na posilnení a udržaní dôvery v orgány presadzovania práva,” vysvetlil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. 

Ministri rovnako diskutovali o téme migrácie a výzvam, ktorým obe krajiny v súčasnosti čelia. Aj keď na Slovensku evidujeme od začiatku tohto roka výrazný prepad v počte tranzitujúcich migrantov na tzv. západobalkánskej trase, a to až o 99,8% oproti roku 2023, z globálneho hľadiska ide o stále aktuálne riziko. 

Situácia v Taliansku sa zdá byť takisto pokojnejšia, no talianska vláda sa už teraz pripravuje na možné zvýšenie počtov migrantov najmä z dôvodu premenlivej geopolitickej situácie v Stredomorí. 

Obaja predstavitelia rezortov vnútra sa preto zhodli, že jediným účinným opatrením je zastaviť migračné toky ešte predtým, ako sa dostanú na územie Európskej únie.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články

PRIDAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!

Potvrdzujem, že som sa oboznámil a pochopil pravidlám diskusie.

Zadajte svoje meno tu

spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Najčítanejšie

- Inzercia -spot_img

Aktuality

- Inzercia -spot_img