back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Sereď má majsterky Slovenska v hádzanej žiačok

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Milan Novák /  V Modre sa dňa 8. 5.2024 uskutočnilo finále 49. ročníka celoslovenskej súťaže CVČ a ŠŠS v hádzanej žiačok.

Do finále sa prebojovali dievčatá Šale, Michaloviec, Modry a CVČ J. Fándlyho Sereď. Po minuloročnom bronze, čo bol veľmi dobrý výsledok, bola úspechom už účasť vo finále MSR. Dievčatá nastupovali na zápasy s tým, že nemusia vyhrať, ale tešiť sa z hry a ukázať svoje schopnosti. Keď chce niekto zvíťaziť, musí mať aj šťastie, ale treba za ním ísť a nie čakať naň. To sa ukázalo aj na tomto finálovom turnaji.

V prvom zápase sa naše dievčatá stretli s rovesníčkami z Modry. Po veľmi dobrom vstupe do zápasu, sa dievčatá akoby zľakli . Hoci do šatní  v polčase odchádzali s vedením10: 8, v druhom robili chyby v útoku ale aj v obrane, čo súperky využili a zvíťazili 19:15. Ďalšom zápase Šaľa jednoznačne zvíťazila nad Michalovcami 21: 9. V treťom zápase po vyrovnanom polčase 8:8 s Michalovcami, predviedli naše dievčatá výborný výkon a zaslúžene zvíťazili 23:12. Vo štvrtom zápase si Šaľa poradila s Modrou 23:9 a išla neohrozene za majstrovským titulom. No ich plány nabúrali dievčatá zo Serede, ktoré vo vzájomnom zápase predvádzali  nebojácny kolektívny výkon. Dievčatá bojovali o každú loptu, z obrany prechádzali do rýchlych útokov, ktoré úspešne zakončovali. Po polčase na svetelnej tabuli svietil stav Šaľa – Sereď /6:10/. Ani v druhom polčase naše nepoľavili. Za pohyblivou obranou  veľmi dobre chytala L. Ferancová a v útoku sa dievčatá presadzovali rýchlosťou a presným zakončením. Konečný výsledok Šaľa –Sereď 13:17. A keď si v poslednom zápase  Michalovce poradili s Modrou na rad prišli pri rovnakom počte bodov vzájomné zápasy.

Konečné poradie MSR:

  1. CVČ ZŠ J.Fándlyho Sereď
  2.  HK Slovan Duslo  Šaľa
  3. ZŠ CVČ Okružná Michalovce
  4. CVČ Slovan Modra

Najlepšou strelkyňou sa stala Zara Sojková  CVČ ZŠ J. Fándyho Sereď

Reprezentovali nás:  L. Ferancová, A. Sojková – Z. Sojková, T. Sojková, E. Gejdošová, M. Husárová,  V. Slížová, K. Bédiová, L. Kreháková, K. Miklošíková, V. Pavelková, V. Slováková, J. Chudáčiková, E. Lukáčová, M. Markusková, V. Dániová, A. Miklošíková

- Článok pokračuje pod reklamou -

Tréneri a vedúci družstva: Mgr. M. Novák, Mgr. L. Sojka, L. Hlavatý

Dievčatá, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy, klubu, mesta .

 

Projekt je realizovaný s finančnou  podporou mesta Sereď.

 

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img

Ďalšie články