back to top

ISSN 1337-8481

Archívy SeredOnLine

Prvomájové oslavy v Pate

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -

Takmer letný slnečný deň 30. apríl patril v Pate, ako každoročne, predprvomájovým oslavám. Tieto majú svoje korene v ďalekej minulosti a schádza sa na nich množstvo domácich, ale i „cezpoľných“ návštevníkov. V utorok námestíčko na Obchodnej ulici doslova praskalo vo švíkoch.

Patanskí seniori začali s oslavou už v pondelok, keď popoludní postavili 1. Máj pri Klube dôchodcov a do večera strávili čas príjemným posedením. Zaspievali si prvomájové pesničky, a pri dobrom občerstvení sa pobavili.

Tento rok sa nedali zahambiť ani deviataci v základnej škole, keď postavili v utorok dopoludnia na školskom dvore svojim spolužiačkam (no nie iba im, ale všetkým dievčatám) 1. Máj. Odmenou za to im bol venovaný pestrý kultúrny program.

V utorok podvečer pripravil Obecný úrad v Pate už spomínanú oslavu na Obchodnej ulici. Do spevu a tanca spieval detský spevácky zbor Studienka, spevácke skupiny Stará chasa , Patanka a hudobná skupina KJH. Nechýbali predajné stánky, kolotoče (zadarmo) a veselá nálada. Nakoniec, o tom sa môžete presvedčiť z našej fotoreportáže.

- Článok pokračuje pod reklamou -

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_imgspot_img

Ďalšie články